dizüstü pil zayıfladıkça ekran gidip geliyor

masterberkant
11-11-2020, 08:50   |  #1  
masterberkant avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

Merhabalar,
Ausu R554L dizüstü kullanıyorum.
şarj'dan çıkardıktan sonra pil zayıflayınca ekran ardarda hızlı bi şekilde yanıp yanıp sönüyor. reset filan olmuyor.hatta ikinci ekran oalrak taktığımda tv de ki görüntü bile sorunsuz şekilde göstermeye devam ediyor ama dizüstünün kendi ekranı sürekli kararıp duruyor. ilk başlarda pil yüzde 20 seviyesinin altına indiğinde oluyordu ve umursamıyordum. pil ömrü yeterince uzundu diye gözden çıkauyordum ama bu oran gitgide yükseliyor şu anda pil yüzdsi yüzde 54 ün altına düştüğünde bile bu sorun oluşmaya başladı. güç seçeneklerinde gerekli kontrolleri önerileri yaptım ama fayda sağlamadı. pil pc"ye monte şekilde oldupu için değiştirlemiyor da. çözüm  önerisi suınabilirseniz memnun olurum.

Sistem Bilgilerim
zombi
11-11-2020, 17:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

lcd nin ışıklandırma tertibatında sorun vardır. genelde kopuk flexlerde direnç oluştuğu için yapar bu aptallaşmaları.

excel_mustafa
11-11-2020, 18:46   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

ölü batarya amper basamadığından veya voltaj aşırı düştüğünden olabilir. tam dolunca da voltaj aşırı yükselip anakartı falan yakabilir. ya bataryanın klipsini anakarttan ayır yada yeni batarya tak.