dmp dosyası lütfen yardım edin

superleggera
19-04-2012, 15:27   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
70 mesaj

arkadaşlar bilgisayarım sürekli kilitleniyor mavi bazen mavi ekran veriyor bazende uzun sure yanıt vermeyınce fişi çekmek zorunda kalıyorum dmp dosyasını buldum ama acamadım benım yerıme bu dosyayı acıp yorumlayabılırmısınız yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.

mustafa2116
20-04-2012, 00:46   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

visual stüdio 2010 ile abailirsin bendekinin sürümü bitmişlisanss kabul etmede ..(

superleggera
20-04-2012, 18:40   |  #3  
OP Üye
70 mesaj

valla cok tesekkurler ama ben acamadım bı turlu o yuzden yardım ıstedım ınternete yukledım dosyayı lutfen yardım edebılırmısınız bıde ben dosyada yazan seylerın ne anlama geldıgını bılmedıgım ıcın yardım ıstedım

superleggera
21-04-2012, 13:37   |  #4  
OP Üye
70 mesaj

buyrun actım sorun ne  acaba ?

mustafa2116
22-04-2012, 01:15   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

ntoskrnl.exe hatası alıyorsun.
igdpmd64.sys hatası alıyorsunuz
Hal.dll hatası alıyorsunuz.

Bunları bir arada değerlendirdiğimde  şöyle bir sonuç çıkıyor.
Anakart hayati bir tehditte yada hdd Ölüm döşşeğinde.

DLL miz İzin ve yetki alanını içeren bir alana sahip. bu Dll nin özelliği hizmet protokolünü çalıştırması ve işlemci  kontrolüyle devreye yazılımın aktarımını sağlamasıdır. DLL nin yolunun HDD den geçtiğini anlamış oldunuz.
EXE uygulamamız dikkatinizi NT simgesine çekmekistiyorum. NT Microsoft_Windows_NET uygulamasıdır.
NT net yazılımı olduğunu gösteriyor. OS ise sürümünü bilidriyor. OS bir yazılım biçimdir. Mac _Os , Wind_os d_os gibi
Krnl Yazılımın biçimsel öğesini içeriyor.
Kernel yazısı yerine krnl yazılmış.

Karakteristik incelemenin ardından Bu uygulamanın anakart üzerinde Yazılım bilgilerini çalıştıran yazılım ünitesi olduğunu anlamış oluyoruz. Bu ünite Net_os yazılımının kerneliyle Anakartaki diğer Net yazılımlarına destek sağlıyor.

SYS miz ise sistemin hali hazırdaki haritasıdır.
Bu harita sonradan oluşturulamaz değiştirilemez yada birşekilde yokken var edilemez.
SYS ler aygıtların çalışma prensiplerini içinde barındıran haritalardır ve bu haritalar sistemin aygıtsal olarak tek tek nerde nasıl olduğunu gösterir. Hatanızın burdan bir aygıtla ilgili olduğu anlaşılıyor.

Zaten DLL ile SYS yi birleştirdiğinizde yazılımsal bir aygıtın üzerinde bir hata oluştuğu belirlenmiş oldu.

SYS nin igdpmd64 isminden sadece çıkartığım kadarıyla.
64 kb yada mb lik bir hafıza sisteminde olduğunu ve data yolunda olduğunu çözümleyebildim tam olarak çözümünü yapmak için ismin şirket şirket hangi yazılımda olduğunu öğrenmemiz gerekirve hatanın nerden kaynaklandığınıda böylelikle öğrenmemiz kolaylaşır.

Üzgünüm Önceki konundan HDD de sorun çıkmamıştı ama bu Hdd üzerinde değilde hdd nin ünitesindeki bir arızaya benziyor.HDD diski üzerinde sorun yok ama HDD gözünü çalıştıran kart ve işlemcisi dahil bu alanın bir yerindeki arzayı gösteriyor gibi. Anakart hatasına benzemiyor.

superleggera
22-04-2012, 17:48   |  #6  
OP Üye
70 mesaj

anakartmı bozuk yoksa hdd mı? sence hangısı?

superleggera
22-04-2012, 18:06   |  #7  
OP Üye
70 mesaj

durum cok kötü o zaman :(harıcı hddye wındows kurmayı dusunuyodum :(bosuna ugrasmıyım bari

superleggera
22-04-2012, 18:28   |  #8  
OP Üye
70 mesaj

bu hatayı bır kere aldım  acaba fark eder mı?

mustafa2116
23-04-2012, 01:38   |  #9  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

sorunla ilgili çıkmaza girmeniz gayet normal bir deneme imkanım yok ve şurası hatalı diyemiyorum.

Denemeniz gerek.:(

superleggera
23-04-2012, 09:19   |  #10  
OP Üye
70 mesaj

sence sımdı sırasıyla nelerı denemem lazım ? bu asamadan sonra ne onerırsın ? bı sorum daha olcak harici hdd ye wındows kurmam ıcın once ıcının bos olması mı gerek cunku baya bı verım var kaybetmek ıstemıyorum

mustafa2116
23-04-2012, 13:48   |  #11  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Akşam eve geldiğimde tek tek konuyu anlatmaya çalışacağım. Ama harici diske windows kuramazsın. Usb bağlantısı ata yada skot olmak zorunda. Bunu dışında anakart usb veri aktarımını destekliyorsa  usb üzerine kurabiliyorsun. Ama şunu bi dene cd den açılan işletim sistemleri var unix işine yaşayabilir. Usb den de çalışıyor. Onla biraz deneme yap hata alacakmısın bir dene.

superleggera
23-04-2012, 23:03   |  #12  
OP Üye
70 mesaj

cd den acılan ısletım sıstemı kurdum dıyelım bu kılıtlenmlere genelde muzık dınlerken oluyor muzıgı yıne hddde calmıs olmazmıyım ?

mustafa2116
24-04-2012, 00:14   |  #13  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Sende haklısında denemeyi elimle yapabilsem daha detaylı bir teknik çıkatıcam ama bende öyle  bir anlatım varki yazdığımdan kimse anlamıyorki :(

Disk partitionlarını NTFS ile onaylat işine yarar dicem ancak disk partitionlarını sana ayriyetten anatabilmem için CMD yide sana öğretmem gerek yani sana aygıt hatalarında kooridor öğrenmen için en temeli anlatmayı bilebilmem gerek.

superleggera
24-04-2012, 11:13   |  #14  
OP Üye
70 mesaj

cok derın ve teknık :) servıs ıcın yıne hpye kargo kaydı olusturdum adamlar arızayı bulamıyo saka gıbı toplamda 3 kere yolladım bırınde klavyeyı tutan alt  kasadakı pımlerden bırı kırıktı ve klavye havaya kalkıyordu sorun alt kasadakı klavyeyı tutan pımlerdı bunu gormemek ıcın kor olmak gerekırdı teknık servıstekı arkadaslar klavyeyı degıstırmısler bozuk dıye :) nese artı bu arızadanda bahsetmıstım ısıdan kaynaklanıyomus fan bakımı ve temızlıgı yapılmıs genelde muzık dınlerken kılıtlenıyor dıye ılave etmıstım arkadaslar hoperlorler saglam dıye not dusmusler :) vesaıre tabı makına elıme geldı bır umut dedım tamır etmısledir herhalde ama kısa bır sure kullandım ve sonuc yıne aynı bende 2. kez gonderdım kılıtlenmeler devam edıyor dıye yolladım yıne aynı bahaneyı soyledıler ısınma sorunu var fan bakımı yapıp yolladılar bu sefer klavyeyı ksaya bantladıklarını ogrendım geldıgınde klavye yıne havaya kalkıyordu neyse bı kac resım cektım bı telefon ettım dedım ust kasanın degısmesı gerek ve sız klavyeyı kasaya bantlamışsınız çift yonlu bantla ısı sorunu var dıyorsunuz ama makına acılır acılmaz bıle ıslem yaparken kılıtlenebılıyor ust coverın degısmesı lazım donanımlardan bırı bozuktur belkı ram belkı hdd yada recovery kısmındakı wındows sorunludur dıye not dustum neyse 3. kez yolladım sonunda klavyeyı tutan cover kısmını degıstırmısledi sorunum ıcın yennıden wındows kuruldu hdd ve ram saglam dıye yanıt verdıler recvery kısmından otomatık format atıp yollamıslar halbuki ben bunu defalarca yaptıgımı soylemıstım neyse bu kısma yenıden wındows kurmam gerektıgını bıde bunu denemem gerektıgını belkı yazılımsal bır sorun oldugunu soyledım onlarada sordum bu recovery kısmındakı wındowst bı bozukluk olabılırmı dıye onlarda boyle bır sorunun olabılecegını bana kurtarma setı yollıycaklarını soyledıler vesaıre 2 hafta kurtarma setının gelmesını bekledım yurt dısından gelıyormus neyse kurtarma setıyle makınamın recovery kısmına yenıden format attım ama sonuc yıne degısmedı bende artık donanımlardan bırının arızalı oldugu sonucuna vardım cunku laptopum i5 480m 2.66 ghz 4 gb ram ati hd rodeon 6470M 1gb ekran kartına sahip ve windows 7 yı rahat calıstırması gereken bır makına bu arada wındows vıstayı falanda denedım ama sonuc yıne aynı ya teknık servıste yanlıs ınsanları calıstırıyolar yada ınsanları baslarından savıyorlar ısıdan kaynaklı bır sorun olsa makına ısındıgında kendını otomatık kapatır.ama bu kılıtlenıp kalıyor ustelık herhangı bır ıslem yapmazken kapanmıyor sadece bıseylerle ugrasırken muzık dınlerken bıle bır sure sonra kılıtlenıyor kalıyor buda verılerı okurken bır sorun oldugunu gosterıyor bence ama gelde bunu servıstekı arkadaslara anlat verı okuma sadece ram ve hdd yapıyor sanki bakalım bu 4. yollayışım olcak bu sefer ne gıbı bahanele suncaklar sence arıza bıldırım formuna ne yazıyım bu arkadasların bu sorunu gercekten anlamaları için ? :))

mustafa2116
25-04-2012, 00:18   |  #15  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

yazını okudum dün akşam çok geç geldiğimden hemen yattım.

teknik servise verdiğini söylemişsin oraya bildiride bulunabilirsen HDD ni değiştirmeyi denesinler.

Diğer seçenek oalrak 3 kere gidip geldiğini söylemişsiniz yenisini talep etme hakkına sahipsiniz.

superleggera
25-04-2012, 19:37   |  #16  
OP Üye
70 mesaj

ama  hp yı aradım bana aynı parcanın 6 ay mı 1 yıl mı ne ıcınde 4 kere degıstırılmesı durumunda bılgısayarı için para ıadesi talep edebılecegımı veya bır yenısıyle degıstırılecegını soyledıler

superleggera
25-04-2012, 19:42   |  #17  
OP Üye
70 mesaj

bu  bu arıza ıcın 3 kez gıdısı daha oncede klavyeyle ılgılı sorundan dolayı yollamıstım gercekten yenısını talep etme hakkım var mı ?benı bıraz bılgılendırırmısın ?

mustafa2116
25-04-2012, 22:06   |  #18  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

normalde cihaz farklı yerlerden 3-4 kez arızaya gitmesine karşın yapılamadıysa değiştirmek zorundalar.
aynı arızadan 3 kez aynı şekilde  yaptıysa para iadesi alabiliyorsunuz ama firmayı arayıp bir sor kesin bişi konuşmayım.

superleggera
26-04-2012, 19:45   |  #19  
OP Üye
70 mesaj

bunu bi sorarım ama sanmıyorum .bana aynı parçanın 4 kez değişmesi halinde böyle bi hak talep edebileceğimi söylemişlerdi.bişey daha sormak istiyorum şu an speed fan programıyla ısıyı ölçüyorum.
GPU 50 derecelerde
Core 0 36
core 1 40
hdd 38
temp1 48 derece civarında makinanın içini açtım ve işlemc macununa baktım sakız gibi bi kıvama gelmiş biraz katılaşmış topak topak olmuş .ve dun hdtune ıle tarama yaptım 1 adet bad sector buldum aceba sorun ısıdan kaynaklı olabılırmı teknık servıstekıler dogru mu soyluyorlar ? ama işte gelde sınırlenme işlemcı macununa bakmak falan akıllarına gelmıyomu dıye dusunuyor ınsan.İ5 480M 2.67 ghz işlemci kaç derecede normal çalışır acaba yada bu ısı degerlerı sence normal mi? sanki GPU 50 lere geldıgınde makınada verı okurken takılmalar anlatmıstım muzıklerde teklemeler olusuyor ama tam test edemıycem cunku yarın kargocular gelcek ve makınayı teslım etcem ?

mustafa2116
27-04-2012, 00:12   |  #20  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

Sana benim bilgisayardan bir sıcaklık bilgisi vereyim.
Yine leptop olanından da vercem

Masa üstü----------Leptop
cpu   
         max  95---------------85
        min  35---------------35
       normal 40-------------40
       bendeki 60-----------55
GPU
       max 90------------90
       min  25------------35
       normal 30---------40
       bendeki 50 --------45
HDD
        en büyükten en küçüğe tüm bilgisayarlar için aynıdır
     max 80 derece üzeri veri kaybı
     min -10 derece altı işlemci ve yapısal parça hatası
     normal 45-50 derece çalışma sıcaklığına göre 35 - 40 ta olmakta
     üst sınır 90 derece HDD yazılmış alanın ölümü
     yakma ısısı 130 derece HDD NULL olur ve  BELLEK READ OLMADI yazısı alırsınız.
     Veri Isısı 4 derece ile 80 derece arasında gereçkleşir.

superleggera
09-05-2012, 18:38   |  #21  
OP Üye
70 mesaj

bilgisyar bugun eliem geçti harddiskini değiştirmişler biraz test ettikten sonra  buraya tekrar cevabı yazcam umarım düzelmiştir