DNS HATASI TEKRAR LÜTFEN YARDIM..

korzay34
13-03-2009, 12:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

arkadaşlar merhaba,

RESİMLİ ANLATIM YAPMAK İSTİYORUM FAKAT RESİM EKLEMEYİ BİLMİYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ VEYA BİLEN BİRİ MSN ADRESİNİ VEREBİLİRMİ ONA RESİMLERLE VE YAZILARLA TARİF EDEYİM.

arkadaşlar işletim sistemim vista kablosuz internet kullanıyorum modem bende değil iki kişi bağlanıyoruz ben sadece şifresini biliyorum ve bağlanıyorum. dün akşam internetim birden gitti ve daha gelmedi interneti ve msn'yi açmaya çalışıyorum fakat dns'leriniz IP'yi vs. sayfayı çözümleyemiyor yazıyor tanıla diyorum sorun gider diyorum dns ayarlarını manuel olarak kaç kere değiştirdim yapmadığım şey kalmadı ama yinede bağlanamıyorum. Bilgisayarı iş yerine getiriyorum burda internete bağlanıyor herhangi bir sorun yok ne yapmam gerekiyor lütfen biri bana yardımcı olurmu.

bu arada forumda yazan çeşitli DNS lerinin hepsini yazdım fakat yinede olmadı DNS adresini manuel giriyorum tamam deyip ordan çıkıyorum ve tanıla diyorum DNS'niz ile bağlantı kurulamadı diyor. ayrıca cmd ekranını açıp ipconfig/flushdns vs gibi komutlar yazıyorum sistemi yükseltmek gerek diye bir uyarı veriyor ayrıca kayıt defterindeki işlemide yaptım anlayacağınız yapmadığım şey kalmadı en son aklıma gelen şey üst komşum beni engellemiş olabilirmi.bu ihtimal sadece. en kısa zamanda bilgi verirseniz sevinirim.

SAYGILAR.

kermenn
13-03-2009, 12:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
246 mesaj

arkadaşın seni banlamış olmasın :D:D

korzay34
13-03-2009, 12:26   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

öyle bir ihtimal varmı yapabilirmi.

kermenn
13-03-2009, 12:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
246 mesaj

yapar tabi ag uzerinden baglantıyı kullananları banlayabilrsin modem uzerinden :D:D

korzay34
13-03-2009, 12:41   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj

ya aslında aklıma gelmiyor değil haa çünkü aynı bilgisayar başka yerde internete giriyor sadece bu hatta girmiyorsa demekki vardır böyle bişi dur ben bi görüşeyim.

kermenn
13-03-2009, 12:43   |  #6  
Yıllanmış Üye
246 mesaj

:):) görüş bakalım biraz bilgin varsa sen kontrol et bence kablosuz agıda kapatmış olabilir....

korzay34
13-03-2009, 13:15   |  #7  
OP Taze Üye
12 mesaj

malesef bilgim yok beni kısıtladığını onun haberi olmadan nasıl öğrenirim sonuçta bu çok yanlış bir şey ben her ay parasını takır takır veriyorum neden beni kısıtlasınki.

kermenn
13-03-2009, 13:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
246 mesaj

başka bi bilgisayarda agı kontrol edebilirsin sonucta şifreyi biliyorsun.... belki kablosuz agı komple iptal etmiştir agı gorup gormedini kontrol et mantık yurut yada mantık yurutme git arkaşının yanına acık acık sole :Dmodemi gorme imkanın varsa wlan ışıgının yanıp yanmadını kontrol et.......