Doğru bilinen yanlış

power06
28-02-2007, 12:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

Arkadaşlar forumdaki birçok üye bir konu hakkında son derece yanlış bir düşünceye sahip o da 32 bit işlemcilerin sadece vista home basic çalıştıracağını düşünmeleri. Böyle birşey yok gerekli ram ve ekran kartı sağlandıktan sonra ister celeron ister p4 isterse de cote duo t2400 işlemciler yani 32 bit işlemcilerin tamamı vistanın tüm sürümlerini çalıştırabalir özelliklede home premium serisini çook rahat açar lütfen bilgilerimizi güncelliyelim ve 32bit kullanıcılarına doğru bilgiler sunalım özellikle de 64bit desteği sunan core2duo kullanıcıları çok yanlış yapıyor gidip 32bit kullanıcılarına siz vistanın sadece basicini açabilirsiniz diyor ben bu konuyu hem dergi editörüne hem de başka kaynaklara danıştım zaten bu sitedeki haberlerde de aynı şeyi söylüyor tekrar belirteyim ram ve ekran kartı ideal ise tüm 32bit kullanıcılar rahatlıkla vista çalıştırabilir Göz kırpma

egemengiga
28-02-2007, 13:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

32bit islemci ile vista kullanmanin pek avantaji olacagini sanmiyorum. sonucta 64bit programlar piyasaya hakimiyet kurdugunda islemci terfisi kacinilmaz. chip dergisi de subat ayninda hediye ettigi vista ozel sayisinda onerdigi dizustu bilgisayarlarin hepsi core2duo ya da amd turion x2. ya da vista logolu urunler tercih edilmeli.

can_n01
28-02-2007, 14:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
347 mesaj

Benimki amd 64 3700+ benim bilgisayarda bile 64 bit var ama nasil core duolarda olmuyor anlamadim.Sacma bisey

scov
28-02-2007, 15:45   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

2 senedir amd soket 939 64 bit kullanıyorum, fakat 64 bit ile alakalı hiç bir artısını göremedim ve de kullanamadım, şu anda 64 bitlik işletim sistemleri için yeterli&gerekli driver bile yok. bence bu 64 bit işlemci terfisinin daha 2-3 senesi var. 32 bit xp ise her işimi görüyor, dolayısıyla en yeni teknoloji olsun diye, paraları saçmanın bir alemi yok. beklemekte yarar var. notebook'ta ise tercihimi coredue dan yana yaptım, aynı özellikteki core2duo'dan 350tl daha ucuz. ve yine yapamadığım hiç bir şey yok, oyun da dahil. sonuçta, bence beklemeli, en yeni teknolojiye atlamamalı...