Doğrumu bu ?

GRC8213
14-06-2009, 11:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
762 mesaj

Arkadaşlar bu işlemci için yapılan bu yorum kafamı karıştırdı doğrumudur...

Yanlış yorumlar veriyolar bunu iyi okuyunuz   
Bu işlemci AMD nin hataı ürünleridir.Aslen bu işlemciler 4.ekirdek olarak üretilmiş ancak sorunlu çalışında 3 çekirdekli hake getirilmiştir.Bunu her türlü ısbatlarım.Bazılarında halen 4. çekirdekde çalşmaktadır.Bios ayarlarından bunu yapa bilirsiniz.Ürün denildiği kadar değildir.

Son Düzenleme: GRC8213 ~ 14 Haziran 2009 11:23
Ahmet_79
14-06-2009, 11:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Ne içtiyse epey sallamış,

yorumun altına bakarsan 26 kişi de hayırı basmış zaten

güzel işlemcidir tavsiye ederim,

böyle nette okuduğun her lafa kulak asma, ona bakarsan daha neler neler yazılıyor bunların hepsi doğrumu.

GRC8213
14-06-2009, 11:54   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
762 mesaj

Teşekkür ederim, amd 5000 den buna geçişte performans farkı çok yaşarmıyım. 9800gt amp kullanıyorum birazda oyun için düşünüyorum.

Ahmet_79
14-06-2009, 12:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

evet

Banned
14-06-2009, 17:05   |  #5  
Banlandı
181 mesaj

SIKMIŞ PALAVRAYI HERALDE KAFASI İYİYDİ O ZAMAN SALLAMIŞ DA SALLAMIŞ ÇOK İYİ Bİ İŞLEMCİ O

leech
14-06-2009, 17:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
709 mesaj

Kesin doğru diye birşey söyleyemem. Bende bu işlemciyi kullanıyorum 4. çekirdek açılır mı diye denedim bios güncellemesinden sonra bios da ufak bir işlem ile 4. çekirdek açıldı masaüstüne geldim. Stabil mi diye orthos ile test ettim fakat ilk 5 dk da dondu, test yapmadan denedim 5-10 içerisinde yine dondu dolayısıyla bu sadece bende olan bişey başkası ne yapmış bilemem.
Şunu da belirtek isterim 4. çekirdeği açtıktan sonra amd overdrive ile test yaptım çok kısa sürdüğü için takılmamış olabilir yaklaşık olarak 800 puanlık bir artış oldu.

Son Düzenleme: leech ~ 14 Haziran 2009 17:28
sihirbaz_
14-06-2009, 21:14   |  #7  
Yıllanmış Üye
298 mesaj

bu işlemcinin yuotube'ta crysis testleri var. ne kadar başarılı olduğu görebilirsin.

4 çekirdekli işlemcilerden üretildikleri ve bazılarının hatalı olan 4. çekirdek kapatılarak satışa sunulduğu doğrudur fakat bunun kullanım açısından hiçbir sakıncası yoktur. zira AMD çok çekirdekli işlemcileri tamamen doğal çekirdeklerden oluşurlar.

Sevdimsadece
15-06-2009, 09:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

ben sizin gibi pc kulananlara hayret ediyorum :)  az okuyun buraya sallamış yazacagına bıraz araştırın adam yorumda dogru yazmış donanımhaberde mesut çevigin videosunu ve forumlarda arama yaparsanız amdenin etik olmayan bazı şeyler yaptıgını göreceksiniz kanıtlarıda var.

o yalan söylemiş diyen arkadaş az bıraz araştırma yapsın

Son Düzenleme: Sevdimsadece ~ 15 Haziran 2009 11:55
sihirbaz_
15-06-2009, 18:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
298 mesaj
Sevdimsadece
ben sizin gibi pc kulananlara hayret ediyorum :)  az okuyun buraya sallamış yazacagına bıraz araştırın adam yorumda dogru yazmış donanımhaberde mesut çevigin videosunu ve forumlarda arama yaparsanız amdenin etik olmayan bazı şeyler yaptıgını göreceksiniz kanıtlarıda var.

o yalan söylemiş diyen arkadaş az bıraz araştırma yapsı

AMD etik olmayan birşey yapmış değil. istersen sen biraz araştır arkadaşım. asıl senin yapılanı ortaya suç unsuru gibi lanse etmen çok yanlış.

basit bir örnek vermek gerekirse mesela; her 2.5 Ghz aldığınız işlemci üretim hatlarından gerçekten en son bu hızda çalışanlardan mı seçiliyor sanıyorsunuz. doğrusu hayır; üretilen 2.5 Ghz işlemcilerin sayısı siparişleri karşılamazsa daha yüksek hızlarda çalışabilen işlemcilerde bu hızda sabitlenerek satışa sunulur. bu her zaman yapılan bir hareket.

sonuç olarak AMD 3 çekirdekli sorunsuz bir işlemci satıyor size. 4. çekirdeği kapamışsa kime ne. 3 çekirdek için para veriyorsak ve bu çekirdekler sorunsuz bir şekilde kendilerinden beklenen performansta çalışıyorsa gerisi önemli mi? hatta şimdilerde 4 çekirdekli işlemcilerin 2 çekirdeğini kapatarak daha ucuza fakat yeni nesil mimariye sahip işlemcilerde satmaya başladı AMD. bu şimdi suç mu oluyor??? ne garip bir düşünce, bari bu konuda fazla bir bilgisi olmayanları yanlış yönlendirmeyin...

Sevdimsadece
16-06-2009, 13:00   |  #10  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

ben etik veya etik degil tartışması yapmıyacagım ama etik olmadıgını savunacagım bozuk işlemciyi bana saglam diye satan bir firma sence etik bişeymi yapmış bulunuyor : ) bir amd taraftarı olarak söylüyorum haberim bile yoktu bu olaydan bir baktık bütün dünya konuşuyor bir çok işlemcisinde hata var ve utanmadan o hatayı kapatıp satıyormuş

leech
16-06-2009, 19:14   |  #11  
Yıllanmış Üye
709 mesaj
Sevdimsadece
ben etik veya etik degil tartışması yapmıyacagım ama etik olmadıgını savunacagım bozuk işlemciyi bana saglam diye satan bir firma sence etik bişeymi yapmış bulunuyor : ) bir amd taraftarı olarak söylüyorum haberim bile yoktu bu olaydan bir baktık bütün dünya konuşuyor bir çok işlemcisinde hata var ve utanmadan o hatayı kapatıp satıyormuş
Bu düşünce ile çok şey kaybedersiniz.