Dokunmatik ceplere doping!

CHIP Online
14-06-2010, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Eski model dokunmatik telefonlara bir haller oluyor. İşte hackerların en son başarısı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/dokunmatik-ceplere-doping_20646.html

Resimlerle: TOP 20: En iyi dokunmatik cep telefonları

Hackerlar durmuyorlar ve cep telefonlarının gizli yeteneklerini ortaya çıkartmaya devam ediyorlar.

Cep telefonuna gömülü olan işletim sistemini, hacker ve modder'ların hazırladığı ROM'lar ile değiştirerek inanılmaz özellikler açmak mümkün.

Ancak bu son değişiklik tamamen değişiklik gerektirmiyor. Küçük bir uygulama sayesinde, XDA geliştiricilerinin açtığı yeni özelliklere HTC Touch Pro 2 üzerinde sahip olmak mümkün.

Normalde tek parmak dokunmatik olan resistif ekrana, çoklu dokunmatik özelliği katılıyor. Henüz tam olarak değil, ama kısmen başarıldı. Bir parmak yerinde dururken diğer parmağı hareket ettirerek çimdikleme ya da pinch hareketini kullanmak mümkün oluyor.

Windows Mobile 6 ve 6.1 üzerinde çalışmalar devam ediliyor ve bu uygulama henüz indirmeye açılmış değil. Ancak bu çalışmalar sayesinde gayriresmi olsa da eski cep telefonlarını çok sağlam yeni özellikler bekliyor.

Tüm konu: Dokunmatik ceplere doping!

İzleyin: Hem dokunmatik, hem de...

Resimlerle: TOP 20: En iyi dokunmatik cep telefonları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Resmi olmayan mod uygulamalarına güveniyor musunuz?

Mustafa Akın
14-06-2010, 17:00   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,236 mesaj

Güveniyorum, 3 yıllık telefonumu bugünkü akıllı telefonlardan daha güncel hale getirdim. Tabi işlemcisi ve RAM'i daha iyi olsa olacak ama normalde HP izin vermiyor Windows MObile 5 ten fazlasına. Ben ise 6.5.3 yükledim. Bu mod çıkarsa bunu da yükleyeceğiz inşallah. XDA Developers en iyi topluluk bu alandaki.