Dokunmatik LCD ekranlarda yeni dönem başlıyor

CHIP Online
02-06-2009, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

LCD ekranlarda yepyeni bir dönem başlıyor olabilir; en azından Tayvanlılar'ın iddiası bu yönde...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Doku ... basliyor_13066.html

Resimlerle: BRAVIA LCD TV Serileri ile "Gerçeği" Keşfedin!

Tayvanlı Integrated Digital Technologies (IDT) firması, dokunmatik LCD ekranlar konusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. İçerisinde güneş hücreleri bulunan bu yeni LCD ekranın adı iScreens olarak belirlendi. IDT önümüzdeki yıl içerisinde tam 5 milyon iScreens'i satışa sunacak. Eğer tümü aynı yıl içerisinde satılacak olursa IDT, dünya çapında %20'lik pazar payı artışına kavuşacak.

IDT'nin görüntü sistemleri departmanı yöneticisi Naejye Hwang, iScreens için şunları söylüyor: "Diğer normal LCD görüntü sistemlerinde, panelinin üzerinde yer alan camda ayrı bir algılayıcı bulunur. Bizim LCD ekranlarımızda ise panel üretim esnasında TFT katmanına güneş hücreleri yerleştiriyoruz, bu sayede ürün ağırlığı ve kalınlığı benzerlerine göre çok daha düşük olabiliyor".

Hwang'a göre bu yeni teknoloji ile üretilen LCD ekranlar daha ince ve daha hafif olmasının yanı sıra üretim maliyetini de %30 azaltıyor. iScreens ayrıca daha az enerji tüketiyor ve daha uzun kullanım süresine sahip.

Tüm konu: Dokunmatik LCD ekranlarda yeni dönem başlıyor

İzleyin: AOC 2218PH

Resimlerle: BRAVIA LCD TV Serileri ile "Gerçeği" Keşfedin!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce iScreens LCD piyasasında başarılı olabilir mi?

OnlyMann
02-06-2009, 00:06   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

tutulduğunu düşünüyorum nedeni ise telefonlarda ve pdalarda kullanışlı ama lcd ne derece tutar tahmin etmek zor.

480pix
02-06-2009, 02:54   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Asıl dönem Wireless özellikli TV'ler ile gelecek. Gerçi bazı ürünlerde var bu özellik ama ben daha da gelişeceğini düşünüyorum.

Son Düzenleme: 480pix ~ 02 Haziran 2009 02:55
Fattur
02-06-2009, 19:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Asıl dönem Wireless özellikli TV'ler ile gelecek. Gerçi bazı ürünlerde var bu özellik ama ben daha da gelişeceğini düşünüyorum.

Sanmıyorum.TV de W-Fi olsa bile kullanması zor gelir bana.PC zaten elimin altında.TV den sıkılıyorum nedense..

Tartışıyoruz: Sizce iScreens LCD piyasasında başarılı olabilir mi?

Uzaktan göz kırpıyor...