domain yönetiminde statik IP sorunu

themaxweb
24-12-2006, 16:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

3 yıl önce bi domain aldım.3 yıldır her yıl uzatıyorum.Ama bu yıl domaini aldığım firma benden static IP istedi.Bilgisayarım olmamasına rağmen domainimle ilgili her işlemi daha önce internet cafelerden yapabiliyordum.Şimdi ise yine tüm yönetimi yapmama rağmen sadece ödeme yapma aşamasında statik IP isteniyor.(absürd bence)Firmaya bunun nedenini sorduğumda Static ip'nizi gönderin sizi karaliste'den kaldıralım diyor ve 3 ünlemli bi teşekkür gönderiyor(Thank You!!!) Başka bi registrar'a transfer etsem bi güvenlik kodu almam gerekiyormuş,onu da istemeye korkuyorum.

1-Nereden bulunur bu statik IP? Internet aboneliği şart mı?

2-Statik ip si olan bi kişi bulsam ondan bunu istesem firma ok der mi? Veya o kişinin olası kötü niyeti beni etkiler mi?

3-İşyerindeki bilgisayarımın ip'sini bikaç günlüğüne statik hale getirebilir miyim? Bunu ISS'e veya şirkete haber vermeden yapabilir miyim?

4-Aklına başka bi çözüm gelen kişiye muhtemel kardan pay teklif edebilirim.:]

ozekinci
27-01-2007, 03:16   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

sitatik ip eğer bir adsl abonesi isen ve adsle her açıldığında ip ıp si değişir türktelekom dan ayrıyeten 3 ytl ye statik ip alman gerekiyor. yani statip ıp senin değişmeyen ıp adresin olacak

barisaydiner
27-01-2007, 13:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

domain ini statik ip itemeyen bir yere transfer edebilirsin.

freekays
16-04-2007, 05:22   |  #4  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

bencede başka hosta geç

IP yi sabitlersen virüsten başını kaldıramazsın