donanım sorunu

HPQ-User
27-10-2008, 04:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

drej sormuş:
bilgisayara gömülü kart okuyucum,digital camera ...... gibi 5 tane daha okuyucu yeri var.disket okuyucu yerine takılıyor.bir sorunum varhepsi ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası veriyor.bu donanıma taktıgım psp, cep telefonu hazıza kartı....veya diger okucuların hepsı ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatasıveriyor birsey yükleyemiyorum,silemiyorum,ad değiştiremiyorum.hep ''disk yazmaya karşı korumalı'' hatası veriyor.''Aygıt Yöneticisi'' nden devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdiğim zaman düzeliyor ama hafıza kartını çıkartıp taktıgımda veya bilgisayarımı yeniden başlattımgımda yine aynı hatayı verıyor.Bunu nasıl düzelte bilirim?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel celeron diz üstü Acer

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.1)

physfg
27-10-2008, 04:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

bu sorunu 1)yönetici hesabında olmadığında yapıyor
   2)güvenlik ayarlarından başka bir kullanıcı sahipliğini üstüne almış ve seni yetkisiz bırakmış olabilir.
  güvenlik ayarları için  araçlar-klasör seç.-görünüm den-basit dosya paylaşımını kaldır
sonra o sürücünün üzerinde sağ tıkla- özellikler artık gelen menülerde "güvenlik"olacaktır.gelişmiş-sahibi-(kendi kullanıcı adını seç)-altta
nesnenin...sahipliğini değiştir i işaretle uygula

muhtemelen çözülür

SAİNT
27-10-2008, 11:06   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj
physfg
   2)güvenlik ayarlarından başka bir kullanıcı sahipliğini üstüne almış ve seni yetkisiz bırakmış olabilir.
  güvenlik ayarları için  araçlar-klasör seç.-görünüm den-basit dosya paylaşımını kaldır
sonra o sürücünün üzerinde sağ tıkla- özellikler artık gelen menülerde "güvenlik"olacaktır.gelişmiş-sahibi-(kendi kullanıcı adını seç)-altta

muhtemelen çözülü

Beğendim

hemkemal
27-10-2008, 18:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
146 mesaj
physfg

muhtemelen çözülü

Tamamdır :D Beğendim Kahkaha