Donanım Yenileme Yardım

Uğur Doğan1
28-07-2015, 13:57   |  #1  
Uğur Doğan1 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba;

Öncelikle donanımımı paylaşayım.
Anakart : GA-P55-USB3 Gigabayt
Ekran Kartı : Sapphire R9 270 VAPOR-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
RAM: 8 GB
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5 CPU 760 @ 2.80GHz
Power : markasını hatırlamıyorum ama 600W
Kasa : Armor Jr. markası başka bişeyini bilmiyorum
Hard Disk : Sagdece 2 TB oldugunu biliyorum başka bi özelliğini bilmiyorum evde olmadığım içinde bakma gibi bi şansım yok iş yerinden yazıyorum şu an.

Kasamın özellikleri bu ama oyunlarda istediğim performansı alamıyorum GTA 5'te arabayla hızlı gittiğimde kasmalar oluyor. MMORPG oyunlarında düşük FPS alıyorum. Hiç memnun değilim hangi parçasını yenilemem gerekiyor ne yapmam gerekiyor da performans oyun konusunda tatmin edebilirim kendimi ? Yardım lütfen ben çok fazla donanımdan anlayan birisi değilim şimdiye kadar bi ekran kartını güncelledim. AMD HD 5850 vardı R9 270x ile değiştirdim gerisi 2 yıllık parçalar ama ekran kartımı değiştirmeme rağmen tatmin edici bi performans alamıyorum. Ne yapmam gerekir? Detaylıca anlatabilir misiniz ? Neyi değiştirip ne almam gerekir? Bi kere alınacağı için bi önerdiğiniz parçayı modeli söyleyin. Bide şunu alsan şu kadar idare eder dediğiniz bi marka model önerin lütfen şu bilgisayarımı bi adam akıllı yapayım. Yetti artık valla.