Donanım yükseltme önerileriniz!

aNoCHoRoNoX
22-01-2009, 17:51   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

Arkadaşlar bende bir masaüstü pc var şahidimde var bikaçtane :D biraz eski olduğu için bu espriyi hep yapıyorum :D

işlemci: amd athlon xp 2500+

anakart: MSI k7n delta

ram : 1024mb 400 ddr

ekran kartı : nvidia mx4400

şimdi arkadaşlar benim sıkıntım sistemin pek fazla oyunu kaldırmadığıyla ilgigili acaba diyorum ekran kartını yenilesem tam performans olmasada örn redalert 3 tarzı cok aşırı sistem gereksinimi gerektirmeyen yeni oyunlarıda oynayabilirmiym ? evet ise en fazla hangi marka hangi model bir agp ekran kartı ile yenileyebilirim? ilgileriniz için teşekkürler.

Son Düzenleme: aNoCHoRoNoX ~ 22 Ocak 2009 17:51
Banned
22-01-2009, 18:11   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sistem çok düşük. En azında ram sıkıntı olacaktır.Ekran kartı olarak sapphire 3650 Agp ekran kartını öneririm ancak lıpta bu sisteme eklayeceğiniz ekran kartı fiyatına kaltileli onboard ekran kartına sahip anakart alıp, üzerine 150 200 lira ekleyip ram ve işlemci alarak paranızın boşuna gitmemesini, ileriye dönük  olmasını düşünebilirsiniz.

Tavsiye edebileceğim ekran kartı;

O sisteme o ekran kartını dahi ekleseniz alacağınız performanstan çok daha fazlasını mevcut onboard grafik kartıyla size sunacağını düşündüğüm anakart

BU anakart ile bu işlemci

ve iki adet ram

Hepsinin toplam mfiyatı 360 lira diğer taraftan sadece ekran kartı 180 lira. Bence 180 daha verin ilerde birde ekran kartı ekleyerek sistemi yenilemiş olursunuz.

aNoCHoRoNoX
22-01-2009, 18:39   |  #3  
OP Üye
58 mesaj

teşekkür ederim ama kafama takılan bi soru daha olucak bu anakartta agp çıkışı mevcutmu ? değil ise + birde monitör değişimi yapmam gerekicek ki yeni sistem kurmak daha akıllıca bence :D

Son Düzenleme: aNoCHoRoNoX ~ 22 Ocak 2009 18:53
Banned
22-01-2009, 19:08   |  #4  
Banlandı
5,777 mesaj

Monitör çıkışları farklıdır anakart ekran kartı bağlantıları farklı. Sormak istediğiniz ekran kartının monitör bağlantısı uyarmı? sorusu ise tüm ekran kartlarının eski tip monitör VGA bağlatınları için dönüştürücü kutu içeriğinde gelmektedir. Sorunuz bu ekran kartı mevcut anakartıma uyarmı sorusu ise anakartınız sadece AGP slota sahip ekran kartlarını desteklemektedir ve sadece AGP kartlar anakartlarınıza takılabilmektedir. Bu nedenle bu ekran kartını tavsiye ettim. Yinede en iyisi sistemi değiştirmektir. Sonuçta ekaran kartını alsanız ram düşük ve yavaş gelecek performans alamayacaksınız ramıda değiştirseniz işlemci yetmeyecek bu sorunları aşmak için anakartı değiştirmelisiniz anakartı değiştirince ram ve işlemci uymayacak. Bu durumdada en akıllıcası ya komple sistemi satıp yeni sistem toplamak yada en düşük maliyetle yükseltmek olacaktır. Yükseltme içinse en pahalı donanımlardan ekran kartını şimdilik devre dışı bırakmak için size sorun çıkartmayacak, sizi idare edecek onbıard ekran kartına sahip anakart tavsiye ettim. Son karar sizin.

aNoCHoRoNoX
22-01-2009, 19:13   |  #5  
OP Üye
58 mesaj

benim sorum ekran kartı monitör bağlantısına uyarmı idi. Dediğiniz anakar onboard yanında aparatı gelmesede piyasada bulunur heralde çok teşekkür ederim.

Banned
22-01-2009, 19:16   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj
aNoCHoRoNoX
benim sorum ekran kartı monitör bağlantısına uyarmı idi. Dediğiniz anakar onboard yanında aparatı gelmesede piyasada bulunur heralde çok teşekkür ederim.
3-5 lira civarı, Bende fazla var göndereyim diyeceğim kargo parası daha fazla tutar. Bilgisayar parçası satan biryere giderseniz belki  para bile istemezler. Hem ayrıca gerekte olmayabilir, direk uyumlu olabilir.