Donanımı Güvenli Kaldırma Sorunu

mstwntd28
23-09-2012, 14:54   |  #1  
mstwntd28 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit Sp1

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var.Nette biraz araştırdım ama bir çözüm bulamadım.

Bilgisayarıma bağlı herhangi bir donanımı güvenle kaldır seçeneğini kullanarak kaldıramıyorum.Şöyle ki saatin yanındaki güvenle kaldır simgesine tıkladığımda sistem herhangi bir tepki vermiyor.Güvenli kaldır penceresi açılmıyor.Sanki hiç tıklanmamış gibi.Sisteme yeni format attım.Sorun yüklenen driverlardan birinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum.Çünkü benzer sorun bluetoothumda da var.Aynı şekilde bluetoothumda tepki vermiyor dosya gönder dediğimde sistem hatayla karşılaştı gönderme işlemi iptal oldu diyor.Format atttığımda bu sorunlar düzeliyor.Ancak bi süre sonra tekrar aynı sorunlar başlıyor.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler...

Sistem Bilgilerim
  • Windows XP Proffessional 64-bit
  • AMD DualCore Athlon 64 X2, 2100 MHz 4000+
  • MSI K9N Neo v1.0
  • AMD (ATI) SAPPHIRE Radeon X1550 Seri(512MB)
  • Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 5
  • Mozilla Firefox
  • Kaspersky Anti-Virus
mustafa2116
24-09-2012, 01:02   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

güncel veri yürütme hatası oluşmuş olabilir...
Güncellemeyle gelen veri yürütme hatası bunun nedeni olabilir...

mstwntd28
26-09-2012, 04:28   |  #3  
mstwntd28 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Cevabınız için teşekkür ediyorum.Sorunun tam kaynağını bulamamış olsamda şüphelerim windows güncelleştirmelerinden kaynaklanan bir durum olduğunu söylüyor.Aldığım izlenimler o yönde.Durum sinirimi bozduğu için tekrar format attım.Windowsla ilgili güncelleştirmelerin hiç birini yüklemedim ve güncellemeleri kapattım.Şu an için herhangi bir sorun yok.Bu tarz sorunu olan arkadaşlar varsa bu onlara belki yardımcı olur.