donma sık oluyor

HPQ-User
26-01-2009, 23:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

alev sormuş:
sıklıkla donma yapıyor  mesela bır okey oyununda tam başlıyorum donup kalıyor  kapatıp tekrar acıyorum aynı olay cereyan edıyor

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bılgısayarım donuyor

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Banned
26-01-2009, 23:33   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

everest programını indirerek bilgisayarında ısınma sorunu olup olmadığnı kontrol edin.ayrıca bu sorun ramler,virüsler,ekran kartının fanının çalışmaması ve fanların tozlarının birikmesi gibi nedenleren de kaynaklanır.

pc uzmanı olacak
11-09-2009, 23:46   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Kylie çok dogru söylemiş ek olarak ram arızasıda olabilir ram test programları var bide ona bak derim

OSMAN BAĞÇEVAN
12-09-2009, 12:53   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

sadece okey oyununda mı donuyor  ?

evet ise , i.e artıklarını temizleyerek , geçmiş dosyalarınızı silerek ve ie 8 ise 

bu linkten hızlandırıp  sorununuzu çözebilirsiniz..

hayır ise : bilgisayarınızı tune up ve ccleaner gibi programlarla hızlandırmaya çalışın..donma sorununuzda bu programlarla çözüme kavuşucaktır..

burası da yararlı olacaktır.

Slnc
12-09-2009, 13:13   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı benim pc de donma sorunu var normal odadaki prize takıyorum biraz işlem yaptıktan sonra pc donuyor donduktan sonrada teknik bilgilerin yazdığı mavi bir ekran geliyor... Daha sonra başka bir prize takıyorum pc donmuyor.Acaba sorun neden kaynaklanıyor PC denmi yoksa Elektrikle alakalımı acaba lütfen yardım edin arkadaşlar teşekküler...

OSMAN BAĞÇEVAN
12-09-2009, 13:38   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: Slnc  
merhaba arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı benim pc de donma sorunu var normal odadaki prize takıyorum biraz işlem yaptıktan sonra pc donuyor donduktan sonrada teknik bilgilerin yazdığı mavi bir ekran geliyor... Daha sonra başka bir prize takıyorum pc donmuyor.Acaba sorun neden kaynaklanıyor PC denmi yoksa Elektrikle alakalımı acaba lütfen yardım edin arkadaşlar teşekküler...
o sorunu yaşadığım zamanlarda birisi sizin dediğiniz gibi bir işlem yapmamı sölemişti..
bence alakası yok , çünkü ben bu sorunu bu linkte anlatılanları yaparak çözdüm..

sizde burada ki sölenenleri yaparsanız büyük ihtimal sorununuz düzelicektir..mavi ekran hatası önemli bir hatadır !