Dört günlük oyun rüyası sona erdi!

CHIP Online
25-11-2008, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Türkiye'nin en büyük oyun festivali Intel GameX'te dört gün boyunca yaşananlar ayrıntılarıyla burada

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Dort ... sona-erdi_9748.html

Resimlerle: COMPEX 2008 Güzelleri

Herkes çok eğlendi, herkes çok beğendi! Kimse bu coşkuyu bırakıp da evine dönmek istemedi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenerek artık geleneksel hale gelen Türkiye'nin en büyük oyun festivali Intel GameX, adına yakışır şekilde festival havasında geçti.

Her geçen yıl daha da büyüyerek rekor düzeyde ziyaretçi çekmeyi başaran Intel GameX oyun festivali, ülkemizdeki oyun sektörünün emin adımlarla genişlediğinin sinyalini verdi. 20 - 23 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 33. Uluslararası Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği Fuarı COMPEX'in bünyesinde oyun severlerle buluşan Intel GameX'te bu yıl eğlence doruğa ulaştı. 1500 metrekarelik devasa alanda tozu dumana katan on binlerce ziyaretçi bu defa oyuna ve eğlenceye doydu.

Baş döndürücü sahne şovları, renkli oyun tanıtımları ve ödüllü turnuvaları sayesinde tüm ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen Intel GameX alanında adım atacak yer yoktu. Intel ana sponsorluğunda, Rönesans Fuarcılık ile birlikte Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın organize edip aynı zamanda basın sponsorluğunu üstlendiği fuarın ana sahnesi bu yıl ziyaretçi akınına uğradı.

Guitar Hero ve Rock Band oyunları sayesinde zaman zaman Rock konseri havasına bürünen atmosfer ziyaretçileri coşturdu. İki elektronik gitar ve bir de elektronik bateri ile sahnede coşan LEVEL editörlerine eşlik eden ziyaretçiler kendilerinden geçti. Ana sahnede eğlence devam ederken bir yandan da en yeni, en bomba oyunların tanıtımları yapıldı. Microsoft kendi konsolu Xbox360'ı ve en son oyunlarını ziyafet modunda tanıtırken, Sony de Playstation 3'teki en kral, en taze yapımları ziyaretçilerin beğenisine sundu. Xbox360'ta en çok rağbet gören oyunlar Gears of War 2, Fallout 3 ve Fight Night Round 3'tü. PlayStation 3'te ise PES 2009, Soul Calibour 4, Midnight Club: Los Angeles ve GTA 4 bir an olsun boş kalmadı. Saydıklarımız dışında Aral ithalatın temin ettiği henüz piyasaya çıkmamış envai çeşit video oyunları ziyaretçilerin ellerinden düşmedi.

Sadece PC ve konsol oyunları değil, aynı zamanda Intel GameX alanında stant kuran CHIP dergisinin getirdiği uçak simülatörü ve araba sürme simülatörü de yoğun ilgi gördü. HP'nin araba yarışı simülatörleri ve oyun makinesi üreticisi Dragon'un Rodeo'su başta olmak üzere, langırt ve air hockey gibi aletler de herkesin çok eğlenceli vakit geçirmesini sağladı.

Tüm konu: Dört  günlük oyun rüyası sona erdi!

Resimlerle: COMPEX 2008 Güzelleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Gamex'e gittiniz mi? Oyun oynadınız mı? Kazandınız mı?

Toxic
26-11-2008, 17:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

gitmedinm oyun oynamadım kazanmadım :D

physfg
26-11-2008, 17:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj
SoN_KraL
gitmedinm oyun oynamadım kazanmadım :
gitmedim oyun oynamadım ama kazandım KahkahaIslık

Borga-x
26-11-2008, 17:59   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kahkaha Ben altını üstüne getirdim.

SAİNT
26-11-2008, 18:08   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

tüh ya işte istanbulda yaşamayı bu yüzden çok istiyorum herşeyin tanıtımı orda bizim buralar iç anadolu olunca herşeye uzak kalıyoruz.