Dört yanımız işletim sistemi oldu!

CHIP Online
25-12-2009, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Kendi mobil işletim sistemini hazırlamayan bir onlar kalmıştı, şimdi bu eksik de kapandı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/dort ... emi-oldu_17239.html

Resimlerle: Android G2'nin fotoğrafları internete sızdı

Yonga üreticisi Qualcomm da yakın zamanda kendine has, açık işletim sistemi "Brew" ile cep telefonu pazarına girmek istiyor. İlk iş ortakları olarak HTC ve bilgisayar üreticisi Acer ile görüşmeler yapılıyor. Firmanın kendi açıklamasına göre Qualcomm ocak ayında Acer ile CES fuarında cep telefonu alanındaki yeniliklerini tanıtacaklar. İki firmanın da Brew OS yüklü ilk cep telefonlarını tanıtma ihtimali yüksek

Daha önceleri HTC Touch.B hakkında bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu bilgilere göre Touch.B, Qualcomm'un yeni işletim sistemini kullanacak. Brew, Google Android OS'a benzer açık kaynak kodlu bir işletim sistemi. Brew'in kullanıcı arabiriminin yapısı basit ve sade. Touch.B 2010 yılında piyasaya sürülecek.

Tüm konu: Dört yanımız işletim sistemi oldu!

İzleyin: Android 2.0 neler sunuyor?

Resimlerle: Android G2'nin fotoğrafları internete sızdı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Cep pazarının bu kadar fazla işletim sistemine ihtiyacı var mı?

Qromodynmc
25-12-2009, 17:53   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

hayır yok, bu kadar fazla işletim sistemi olması yazılımsal desteği düşürecektir, bi markanın 2-3 tane işletim sistemi olursa çok daha fazla uğraşması gerekecek.

Toxic
25-12-2009, 18:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,600 mesaj

bence çeşitlilik önemlidir.her telefon markası aynı işletim sistemini kullansa ben şahsen bıkarım