"dosya bulunamıyor" hatasıacil yardım

meendiz
15-08-2018, 00:29   |  #1  
meendiz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,

Windows 10 kullanıyorum.Bugün bilgisayarı açtıktan sonra ,internetten farklı kaydet deyip .jpg dosyası kaydedecektim fakat şu hatayı verdi:

"Dosya bulunamıyor.Dosya adını denetleyin ve yeniden deneyin." Bu hatadan kaynaklı ekran görüntüsü alıp kaydedemiyorum,yoksa onu da atacaktım.Daha sonra emin olmak için öylesine bir pdf dosyası indireyim dedim,onda da aynı hatayı verdi.Kısacası şu an bilgisayara hiçbir şey indirip kaydedemiyorum.Windows defender engellenmiş uygulamaları kaldır kısmıyla ugrastım biraz fakat bu sorun için nasıl bir uygulama belirtebilirim ki?Yani bu bir çözümse eger bu kısma ne yazmam gerekir?

Acil yardım lazım,bi fikriniz ya da çözümünüz varsa eger cok sevinirim

excel_mustafa
15-08-2018, 17:48   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

yüklediğin bir program veya antivirüs ağ ayarlarını değiştirmiş olabilir. son yüklediklerini kaldır. mümkünse sistem kurtarmayı kullan.

sonuç alamazsan bitdefender ve malwarebytes ile ful tara virüs kaynaklı olabilir.

White-Fox
15-08-2018, 19:21   |  #3  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Dosyaların indirilme konumunu tekrar düzenle , atıyorum doğrudan masaüstüne atsın.Ve tekrar indirmeyi dene.Büyük ihtimalle kullanıcılar içinden bir klasör sildiniz.

meendiz
16-08-2018, 05:12   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Yanıtlar için çok teşekkürler,fakat sorunu şöyle çözdüm:windows defender >denetimli klasörleri kapattım.Uzun bir süredir denetimli klasörler açıktı ve böyle bir sorun yaşamamıştım ama anladığım kadarıyla benim farkında olmadan yaptığım bi eylem,bu temel kaydetme ,indirme işini de denetimli klasörlere bağlamış.Onu oradan nasıl kurtaracagımı bilemediğim için(yani yazmam gereken program ya da .exe v.s dosyası aklıma gelmediği için,bu konuya dair bir fikrim olmadığı için) denetimli klasörleri komple kapattım.Sorun çözüldü,

cevaplar için tekrardan teşekkürler