Dosya dan satır silme

eymis
25-01-2009, 23:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
JAVA dan bir proje yapıyorum.
Kullnaci ekleme silme ve güncelleme
kullaniciları bir txt dosyasına yazdırıyorum.
Ekle de problem yok fakat txt dosyasına yazdığım bir satırı hangi metotla silebilirm ?? girilen kullanici adıyla eşleşen kullaniciyi silsin istiyorum nasıl yapabilirim?? Satırları bufferedreader  la okutuyorum

since1299
26-01-2009, 01:34   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

şöyle basit bir şey önerebilirim.İlk önce dosyadaki bütün bilgileri bir diziye yada vectore atarsın.Sonra silmek istediğin kayıdı bu dizide yada vectörde aratırsın ve o kayıdı vectörden silersin.Sonra bu vectörü eskı dosyanın uzerıne yazdırırsın.Böylece istediğin kayıt silinmiş olacaktır

_cypher_
26-01-2009, 10:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

backspace in karakter koduna bakıp dosya yazıcıyı silmek istediin ismin sonuna alırsın sonra isim karakteri kadar dosyaya backspace yazdırırsın ancak dosya yazıcının yerini ayarlamak zordur biraz

yada

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
string okunan; while(oku.hasNext()){ okunan = oku.next; if(okunan.equalsIgnorecase(silinecek)) {} else {yaz.write(okunan)}
şeklinde yapabilirsin burda "oku" okuma yapan metod,"yaz" yazma yapan(filewritere gore yazdım) "silinecek" silmek istediin isim okunan dosyayla yazılan dosya farklı olmalı sonra dosya isimlerini değiştirirsin

eymis
26-01-2009, 15:58   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

teşekkürler arkadaşlar önerileriniz için .
Arrayliste atıp silme eklemeyi array list te yapıp sonra dosyaya yazdırdım. java da satir silmek için bir metot var mı diye merak etmiştim .