DOSYA GERİ GETİRME

HPQ-User
18-08-2009, 12:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

jubaxy sormuş:
Silmemem gereken dosyaları sildim ve geri getirmek istiyorum.İnternette araştırdım güzel geri getirme programlarının hepsi ingilizce.Lütfen türkçe bi geri getirme programı tavsiya edin veya ingilizce bile olsa açıklamalı anlatım yaparak yardımcı olun.Teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP Professional Version 2002 SP3
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.00 GHz 2.00 GHz 224 MB Ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 4.0.20506)

Kapalı Hesap (130880)
18-08-2009, 12:06   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,418 mesaj

Kaybettiklerinizi Pandora Recovery bulsun:
Bilgisayarlardan silinen veriler üzerlerine herhangi yeni bir veri yazılmadan aslında bilgisayarınızdan gitmiş olmazlar. Bu durum sayesinde sildiğiniz verileri geri getirebilen birçok program mevcut, fakat Pandora Recovery' nin bu işte usta olan en iyi ücretsiz alternatiflerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Programı www.pandorarecovery.com/download adresinden indirebilirsiniz.
programı bilgisayarınıza kurup çalıştırdıktan sonra ilk olarak bir sihirbaz açılıyor. Sihirbazın ilk ekranında kurtarma işinin daha başarılı olabilmesi için kurtaracağınız verileri faklı bir sabit diske, parmak belleğe veya bunlar dışındaki farklı bir ortama çıkarılması tavsiye ediliyor. Buna karşın kurtarılacak belgenin yer aldığı ortamın kurtarma işi için kullanılması mümkün. Kurtarma işine devam etmek için next düğmesine tıklayın.
sihirbaz bu aşamada önce geri dönüşüm kutusuna bakmanızı istiyor. bunu yapma için 'Open Recycle Bin' düğmesine tıklayın. Aradığınız belgeleri bulmanız durumunda "Yes.I found my files" seçeneğini aktif hale getirin ve "Next" düğmesine tıklayın. Aradığınız belgeleri bulmanız durumunda "No, I did not find my files" seçeneğini aktifleştirin ve devam etmek için yine "Next" düğmesine tıklayın.
Bu aşamada kaybettiğiniz belgelerin hangi sürücülerde aranmasını istediğiniz soruluyor . Sürücüyü seçtikten sonra "Next" düğmesine tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin.
Bu aşamada ilk seçeneği seçerseniz analiz sonucunda bulunan dosyalarla ilgili dizinler listeleniyor ve aradığınız belgeleri bu dizinleri gezerek bulabiliyorsunuz. ikinci seçenekte dosya özelliklerini kullanarak arama yapabiliyorsunuz. seçiminizi yapabiliyorsunuz. seçiminizi yaptıktan sonra "Next" düğmesine tıklayarak bir sonraki adıma geçin ben burda ilk yönten olan browse seçeneğini kullandım
sol kısımdaki ağaç içerisindeki klasorlerde silinmiş ve geri getirebilecek durumdaki verilerde mevcut. kayıp dosyaların klasörünü açtıktan sonra sağ kısmında silinmiş klasör ve belgeler gösterilecektir. aradığınız dosyayı bulduktan sonra sağ tıklayın ve "recover to..."seçeneğine tıklayın. Açılacak pencerede "Browse" a tıklayıp tercihan belgenizi bulunduğu sabit disk dışında bir alana taşımak için farklı bir ortam seçin ve recovery a tıklayın.

Kapalı Hesap (101323)
18-08-2009, 17:23   |  #3  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

ilk önce recuvayı dene sonuc alamassan recovery my files i dene yine sonuc alamassan easyrecovery i dene

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 18 Ağustos 2009 17:24
carkit58
18-08-2009, 17:47   |  #4  
Taze Üye
15 mesaj

liberty city' e katılıyorum. recuva bu işteki en iyi programdır. google'a yazarsan videolu anlatımları mevcut bi program zaten

ADEM-KAYA
18-08-2009, 18:54   |  #5  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

O&O Software

290 dosya tanıyabilen,en iyilerinden'dir..

Mustafa nerdesin yahu,hayırdır ortalarda yoktun:)

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 18 Ağustos 2009 18:54