Dosya İsimlerini yazacak bir Program ?

sthackan
18-01-2009, 09:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Arkadaslar bir forum sitesinde 1000 tane şarkıyı paylaşmak istiyorum. Siz de tahmin edersiniz ki 1000 tane dosyanın ismini kopyalayıp yapıstırmak hem cok yorucu olur hem de ciddi bir zaman kaybına neden olur. Bunu benm için yapabilecek bir program var mı bildiğiniz ??

viking20
18-01-2009, 09:45   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

FileRename v1.1  ;Freeware/FREE
195 KB /Windows All

------
FileRename Utility

Çok geniş bir dosya arşiviniz var ama isimleri düzensiz halde. Hepsiyle teker teker uğraşmak çok zor değil mi? İşte bu program sayesinde yalnızca tek bir tıklamayla birden fazla dosyanın adını aynı anda değiştirebiliyorsunuz. Bu işlemi yaparken de birçok özellik belirleyebiliyorsunuz.
Programın yeni versiyonunda arayüz daha kullanışlı hale getirilmiştir.
---------
Fast File Renamer v1.0 ;freeware;737KB.

Edit:(dikkat bu adrs.de virüs kontrolu yapınız.)
Fast File Renamer, aynı türdeki dosya gruplarının isimlerinde yapılması gereken değişiklikleri toplu olarak ve hızlı bir şekilde yapabilen ücretsiz bir yazılımdır. Daha önce üzerinde değişiklik yaptığınız dosyaları "simulate" özelliği sayesinde, başındaki yıldızdan anlayabiliyorsunuz. Dosyaların tümünün sonuna ya da başına istediğiniz bir metni ekleyebiliyorsunuz. Yazdığınız herhangi bir metinin çıkarılmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca yanlış yazılan dosya adları için, yanlış kelimeleri yeni eklediğiniz sizin kelimenizle de değiştirebiliyorsunuz.
AYRICA

Dikkat:alfabetik ola.sıralı,
ID3 renamer

ID3 Renamer şarkılardaki ID3 etiketlerini düzenlemenizi sağlayan yararlı bir uygulamadır. ID3 eklentileri ses dosyalarının tanıtım bilgilerdir. Şarkı bilgilerini düzenlemenizi kolaylaştıran ve ID3v1, ID3v1.1, ID3v1.1+Winamp eklentisi, ID3v2.x. desteği bulunan bu uygulamayla şarkıların;
Sanatçı
Albüm
Şarkı
Yıl
Dil
Bağlantı
Teklif hakkı
Yorum
Yazan
Şarkı numarası
Disk
'bilgilerini değiştirebileceğiniz gibi bunlardan bağımsız olarak bilgi ekleyebilirsiniz. Yazılımın kendi içinde gelen bir güncelleme mekanizması da bulunuyor.
-------------
[Kristanix Software]File Renamer Turbo v2.52

Kristanix Software File Renamer Turbo 2.52 | 4.83 MB |
Tanıtım:File Renamer Deluxe ile birden fazla dosyanın adını tek seferde değiştirebilir, MP3 dosyaları için ID tagları yazabilir ve WMA, M4A, OGG, FLAC, APE veya MPC dosyalarının müzik bilgilerini düzenleyebilirsiniz.
Kullanımı çok kolay bir program olan Renamer Deluxe hem deneyimsiz hem de ileri düzey kullanıcılar için arabirime sahip. Sağ fare menüsüne de entegre olabiliyor.
Features Highlight
* Rename multiple files quickly!
Rename multiple files in one batch.
* Tag MP3, WMA, OGG, APE, FLAC, M4A, MPC files
Set the ID3 and other tag fields of music files.
* Get music album information online
Automatically search MusicBrainz.org for album information.
* Integrate File Renamer in your own system
You can access File Renamer Turbo through the command line.
* Add to the Windows right-click menu
You can add the file renaming functionality to the Windows context menu.
* More than 20 rename filters
Including Search & Replace, Trim, File Attributes and more.
* Insert special data in file names
Extract ID3 fields, image size etc. from files and use as file name.
* Move files and folders
You can fully re-organize your files and folders. Move files into new or existing folders.
Additional Features
Complete undo and redo history.
Extract EXIF information from JPEG images.
Easy to use program.
Save filter profiles for later.
Save file lists for later.
Automatically generate command line batch files.
Rename both files and folders.
Modify file attributes and date.
Choose between seven beautiful GUI-skins.
Easily change file extension.
Saturday,

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2009 10:53
sthackan
18-01-2009, 09:59   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj
viking20
FileRename v1.1  ;Freeware/FREE
195 KB /Windows All

------

Hocam öcelikle ilginiz için teşekkür ederim. Ancak bunlar dosya adı değiştirme programı gibi duruyor. Benm istediğim mevcut isimleri bi .txt vb. dosyaya atacak br program..

viking20
18-01-2009, 10:10   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

hmm,yani dosya transfer olayı gibi mi?konuyu tam olarak açıklarsanız ? yardımcı olabiliriz.

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2009 10:11
sthackan
18-01-2009, 10:33   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj
viking20
hmm,yani dosya transfer olayı gibi mi?konuyu tam olarak açıklarsanız ? yardımcı olabiliriz.
Yaa şimdi diyelim bir klasor içinde 1000 tane mp3 dosyası war. Benm istediğim program bu 1000 tane mp3 dosyasının adını bir belge (.txt, .pdf, .docx vs...) içine yazacak.

Son Düzenleme: sthackan ~ 18 Ocak 2009 10:35
viking20
18-01-2009, 10:45   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

DocCommander 1.10.58
DocumentsRescue Pro 4.5
Documeron 3.0
Dokuman 2.1
Dosya Arşivi Gösterici 1.0
Dosya Parçalayıcı 1.0
Dosya-Dizin Adlandırıcı 1.00
'gibi mi acaba ?
----
(veya)
Total Commander

Windows'un standart dosya yönetiminin hantallığından ve yetersiz işlev özelliğinden sıkılan, dosya kopyalama, taşıma, arama, arşiv sıkıştırma, arşiv açma, vb. işlemlerde hız ve kullanım kolaylığı arayanlar için harika bir program olan Total Commander tamamen ücretsiz ve çok yetenekli bir dosya yöneticisidir.
Bünyesinde "Toplu İsim Değiştirme" özelliğinden "FTP" desteğine kadar pek çok özelliği barındırması onu alanında en başarılı programlardan biri yapmakta.
----
FileCenter v3.0.4 Pro.

Programların işlevleri giderek artıyor. Birçok işlevi artık tek bir programla yapabiliyoruz. Bunun sonucunda ya program isimleri uzuyor ya da tek kelime ile bütün işlevleri anlatmaya çalışıyorlar. Birçok işe yarayan bu tür programlardan birisi de FileCenter. FileCenter, her türlü dosyanızı kaydedebilir, görüntüleyebilir, saklayabilir, bulabilir, paylaşabilir ve kurtarabilir. Herhangi bir ek donanım gerektirmeden çalışır ve sizi gereksiz işlerle yormaz.
Bir belge yöneticisinden, çok daha fazlasını bulabileceğiniz bu programa bir PDF çeviriciside dâhil. Bunların dışında;
Metin arayıcı
Dosya paylaşımı
Senkronizasyon aracısı
Dosya yedekleme
Sürüm kontrol programı
'gibi birçok bilgisayarı içeren yararlı programlar mevcut.
---
File Tree Printer v3.2 ;Last Update:07/16/2008  

US$ 25.00 ;Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003
File Tree Printer ile CD/DVD'lerinizde bulunan dosyaların ağaç yapısını ve dosya isimlerini bir metin dosyasına liste halinde çıkartabilir ve Not Defteri, Wordpad, Microsoft Word gibi programlarla üzerinde değişiklik yapıp liste baskısı alabilirsiniz. Örneğin program veya mp3 CD'lerinizin içerini CD kapağına dökmenizde çok işinize yarayacaktır.File Tree Printer ile CD/DVD’lerinizde bulunan dosyaların ağaç yapısını ve dosya isimlerini bir metin dosyasına liste halinde çıkartabilir ve Not Defteri, Wordpad, Microsoft Word gibi programlarla üzerinde değişiklik yapıp liste baskısı alabilirsiniz. Örneğin program veya mp3 CD’lerinizin içerini CD kapağına dökmenizde çok işinize yarayacaktır. Program 30 gün ile sınırlıdır. Yine bu süre zarfında okuttuğunuz CD directory’lerinde 10 dosyaya kadar okuma yapar.10 dosyadan fazlasını metin dosyasına aktarmaz.
[It exports directory or CD/DVD listings to a text file, which can be displayed, edited or printed by other programs such as Notepad, Wordpad, Microsoft Word. It is an efficient tool that can customize file listings to fit your own preferences].

This software can be used to list the contents of any directory into a text file. When it creates the output file you can choose which way you want the information to be shown. The possible options are 'list view' and 'tree view'. If you choose 'list view', the content of the directory will be shown without indentation. You can also view information about each file's size and creation date.
I needed a software for listing the contents of a DVD, so this program did the trick for me. I didn't need any fancy directory listings, because all I was interested in was to print a simple list of files. In my opinion the printed pages look very nice when you select tree view in the output settings dialog. Listing is possible for any directory, including those on your hard disk. In this case, exporting each file's size may be useful if you want to track any modifications of that file, that were made during time.This software doesn't really print the listings. It only exports a text file which you can open in any text editor, including Notepad or Wordpad, and print whenever you want. Sometimes listings can be very long, depending on what you want to be listed, so make sure you have enough paper in your printer or that you decrease the font size in your favorite text editor.
Pluses: Very easy to use.
Drawbacks / flaws:
In conclusion: A very simple yet efficient directory listing software.

Review by user:
I have tried some directory/folder tree print programs. It is the simplest and intuitive program which works fine to me and give me the print structure I needed. Highly recommended.

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2009 11:29
sthackan
18-01-2009, 11:02   |  #7  
OP Taze Üye
12 mesaj

Evet File Tree Printer işime yarayabilir. Sağolun

viking20
18-01-2009, 11:12   |  #8  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

2 saatim gitti(yoruldum) ama arkadaşın sorununu zor da olsa halletik sanıyorum.Bir madensuyu ısmarlarsın artık(nasıl olacaksa??).

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2009 12:25
Kapalı Hesap (79876)
19-01-2009, 23:49   |  #9  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
viking20
2 saatim gitti(yoruldum) ama arkadaşın sorununu zor da olsa halletik sanıyorum.Bir madensuyu ısmarlarsın artık(nasıl olacaksa??).
Emeğin için teşekkürler. Güzel programlar çıkartmışsın ortaya.

Ben ısmarlayayım sana maden suyu.

MasumMasumMasumMasumMasumIslıkIslıkIslıkIslık

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (56489) ~ 19 Ocak 2009 23:50
viking20
20-01-2009, 09:48   |  #10  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

hmm,güzelmiş içmiş gibi oldum,teşekkür.

serhatoryum
09-03-2009, 01:05   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj
sthackan
Arkadaslar bir forum sitesinde 1000 tane şarkıyı paylaşmak istiyorum. Siz de tahmin edersiniz ki 1000 tane dosyanın ismini kopyalayıp yapıstırmak hem cok yorucu olur hem de ciddi bir zaman kaybına neden olur. Bunu benm için yapabilecek bir program var mı bildiğiniz ??
Belki biraz geç olacak ama Mp3 veya herhangi arşivini txt formatında liste şeklinde görmek istiyorsan ihtiyacın olan program "DirLister" Beğendim
Programın kullanımı da çok basit. birkaç saniyede istedigini yaparsınBeğendim