Dosya kopyalamak,baska HD erisim

pc22
10-06-2009, 13:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

mrb.
Kullandigim harddisk "hal.dll" sorunu verdiginden dolayi baska bir harddiski kullanmak zorunda kaldim.aslinda veri tamir modundan yapabilirdim ama PC Admin sifresini bilmedigim icin yapamadim.simdi bir Harddiskten öteki harddiske dosyalarimi nasil aktarabilirim,ikinci bir PC olmaksizin?
harddiskler SATAdir

Mustafa@PC
10-06-2009, 14:05   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

İki HDD'yi de anakartın SATA slotlarına bağlayın.

Yalnız en son taktığınız HDD'yi BIOS'tan "Primary Master" olarak ayarlamanız gerekiyor.

Sistem en son HDD'den boot edecek böylece,

Sistem açılıncada dosyaları aktarabilirsin.

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 10 Haziran 2009 14:08
Fatih_ARMAĞAN
10-06-2009, 14:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

dll sorunu veren disk i aktif hale getirin. farklı bir disk olmasın pc de.
yani diğer sağlam çalışan disk in kablosunu geçici olarak çıkartın.

verdiğim linkdeki programı indirip cd ye yazdırın
(iso formatındadır)

ve bilgisayarı cd den boot edicek şekilde ayarlayıp yazdırdığınız cd yi çalıştırın.

ve ekrana gelen yönergeleri takip edin. size hangi kullanıcının şifresini değiştirmek istediğinizi sorar. ve sizde kullanıcıyı seçip. ok leyin.

zaten kullanımı çok basit boot edince karşınıza çıkan menü den yapabilirsiniz.

bu program otomatik olarak bilmediğiniz kullanıcı şifresini 12345 olarak değiştirecektir. ona göre gerekli ayarlamaları yaparsınız.

ve sonrasında diğer 2. diskinizdeki windows u çalıştırın. ve sorunlu hdd yi ikinci disk olarak çalıştırıp istediğiniz dosyaları kopyalayın.

pc22
10-06-2009, 14:27   |  #4  
OP Taze Üye
11 mesaj

saolun baska bir yerde de su öneri verildi."Şu dosyayı Açılmayan sistemdeki Windows-System32 Klasörüne yapıştır.
hem Windowsun Tekrar çalışır hemde Bilgilerini Kopyalamana Gerek kalmaz" http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal

yani Kabloyu cekip öteki HDD takip bu dosyayi system32e atacagim öylemi?

Fatih_ARMAĞAN
10-06-2009, 14:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
pc22
saolun baska bir yerde de su öneri verildi."Şu dosyayı Açılmayan sistemdeki Windows-System32 Klasörüne yapıştır.
hem Windowsun Tekrar çalışır hemde Bilgilerini Kopyalamana Gerek kalmaz" http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal

yani Kabloyu cekip öteki HDD takip bu dosyayi system32e atacagim öylemi?

çözüm olabilir. ama garanti veremem.

Mustafa@PC
10-06-2009, 14:59   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Açılmayan sisteme o dosyayı atman için ilk başta o hdd'den sistemi açman lazım.

Ya benim önerdiğim yada Sakarboy'un yolu ile sistemi açıp bozuk hdd'yi görmen lazım.

pc22
11-06-2009, 00:30   |  #7  
OP Taze Üye
11 mesaj

yeni bir kablo ikinci HDD de bagladim ama C: de ikinci HDD görünmüyor,birde bu ikinci HDD jumper takili degilmisti,PC nin icinde bir kösey düsmüs orda buldum.acaba jumper deliklerinimi degistirip denesem?4 jumper girisi var.

pc22
14-06-2009, 21:04   |  #8  
OP Taze Üye
11 mesaj
sakarboy
dll sorunu veren disk i aktif hale getirin. farklı bir disk olmasın pc de.
yani diğer sağlam çalışan disk in kablosunu geçici olarak çıkartın.

verdiğim linkdeki programı indirip cd ye yazdırın
(iso formatındadır)

ve bilgisayarı cd den boot edicek şekilde ayarlayıp yazdırdığınız cd yi çalıştırın.

ve ekrana gelen yönergeleri takip edin. size hangi kullanıcının şifresini değiştirmek istediğinizi sorar. ve sizde kullanıcıyı seçip. ok leyin.

zaten kullanımı çok basit boot edince karşınıza çıkan menü den yapabilirsiniz.

bu program otomatik olarak bilmediğiniz kullanıcı şifresini 12345 olarak değiştirecektir. ona göre gerekli ayarlamaları yaparsınız.

ve sonrasında diğer 2. diskinizdeki windows u çalıştırın. ve sorunlu hdd yi ikinci disk olarak çalıştırıp istediğiniz dosyaları kopyalayın.

dediklerini yaptim ama olmadi.önce rardaki dosyayi cikartip bir klasör yarattiktan sonra bunu Express Burn programinda add folderi tiklayip o klasörü cektim ve Burn CD tikladim sonra Pcyi kapayip acik cd takip F11 den cd ile start yapmayi sectim ama hirbisey olmadi.biryerde yanlismi yaptim acaba?CD taktiktan sonra bios ayarlarinda bir degisiklik yapmak gereklimi?

Süleyman.
14-06-2009, 21:13   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
pc22
dediklerini yaptim ama olmadi.önce rardaki dosyayi cikartip bir klasör yarattiktan sonra bunu Express Burn programinda add folderi tiklayip o klasörü cektim ve Burn CD tikladim sonra Pcyi kapayip acik cd takip F11 den cd ile start yapmayi sectim ama hirbisey olmadi.biryerde yanlismi yaptim acaba?CD taktiktan sonra bios ayarlarinda bir degisiklik yapmak gereklimi?
.rar dosyasını çıkarmayacaktınız ki. Olduğu gibi disk kalıbı/.iso formatında yazmanız gerekiyordu.

pc22
14-06-2009, 21:33   |  #10  
OP Taze Üye
11 mesaj

xp-user-crack.rar diye kayitli.yani ayni bu sekildemi atacagim?yoksa sonunu iso yapipmi yazdirmaliyim?

Süleyman.
14-06-2009, 21:35   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
pc22
xp-user-crack.rar diye kayitli.yani ayni bu sekildemi atacagim?yoksa sonunu iso yapipmi yazdirmaliyim?
Uzantısını .iso olarak değiştirmenize gerek yok. CD yazdırma programınızda disk kalıbı/.iso seçeneği ile yazdırmanız yeterli.

pc22
15-06-2009, 00:14   |  #12  
OP Taze Üye
11 mesaj

cd ye yazdirdim ve calistirmaya baslayinca hata aliyorum.onarim icinmi neyse F2 basin diyor birde Raid nem ney icin F6 diyor yani o anda hizli davranmak gerekli yoksa devam gidiyor ve en sonda hatami ney cikiyor.biseyler yaziyor
hardware failure
your windows XP/2000/NT installation is serverely damaged
create the log file?(Y/N):

F2 ile otomatik sistem kurma gecinse ise...
Asagidaki etiketli disketi:
Windows otomatik sistem kurma disketi
Disket sürücüsünü yerlestirin
hazirsaniz bir tusa basin
ne disketi istiyor bu benden?XP CD takmamin bir faydasi yok