dosya şifreleme

HPQ-User
04-11-2008, 12:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

MuHCeL sormuş:
ben dosya şifrelemek istiyorum ama özellikleri tıkladımda verileri şifreleme butonu pasif halde görünüyor ve dosyaları şifreleyemiyorum vista home basicde dosyaları nasıl şifreleyebilirim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
hp laptopum var ve işletim sistemim windows vista home basic

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.2)

SAİNT
04-11-2008, 13:40   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

tavsiyem soruna cvp vermicem nedenine gelince şifreleme olayı sadece protokolde var şifrele dediğin zaman yine herkes istediği klasöre yada yere girebiliyor sakıncası ise resimleri veya klasörü şifreledin bu şekilde kullanmaya devam ettin ve pc format atmak zorunda kaldın ve attın sonra ya resimlere yada dosyalara bi bakıyım dedin oda nesi resimler yok booom. artık resimlerine elveda yada dosyalarına hoşçakal dersin. her işletim sistemi kurduğunda kendi lisansı vardır ve formatlayınca bu güvenlik lisansıda silinir doğal olarak eski sisteme göre şifrelediğin için formatladığın sistemin lisansı olmadan açamayacaksın ve bulamayacaksında derin tecrübeye sahibim 10 yıllık resimlerin giderse seninde gözün gibi koruduğun resimler kafayı yersin bence hiç bir dosyanı şifreleme gizle ve yedeğini almayı unutma benden sana kerdeşinin vermeyeceği bi iyilikte bulunuyorum kimse beni bu konu hakkında uyarmadı microsoft bile bu sorunun çözümü olmadığını söylüyor.

candygirl
04-11-2008, 15:05   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj
saint
tavsiyem soruna cvp vermicem nedenine gelince şifreleme olayı sadece protokolde var şifrele dediğin zaman yine herkes istediği klasöre yada yere girebiliyor sakıncası ise resimleri veya klasörü şifreledin bu şekilde kullanmaya devam ettin ve pc format atmak zorunda kaldın ve attın sonra ya resimlere yada dosyalara bi bakıyım dedin oda nesi resimler yok booom. artık resimlerine elveda yada dosyalarına hoşçakal dersin. her işletim sistemi kurduğunda kendi lisansı vardır ve formatlayınca bu güvenlik lisansıda silinir doğal olarak eski sisteme göre şifrelediğin için formatladığın sistemin lisansı olmadan açamayacaksın ve bulamayacaksında derin tecrübeye sahibim 10 yıllık resimlerin giderse seninde gözün gibi koruduğun resimler kafayı yersin bence hiç bir dosyanı şifreleme gizle ve yedeğini almayı unutma benden sana kerdeşinin vermeyeceği bi iyilikte bulunuyorum kimse beni bu konu hakkında uyarmadı microsoft bile bu sorunun çözümü olmadığını söylüyor.
doğru söylülor windows ile şifreleme yapmak sakat.
iBaşka yazılımlar mevcut onları kullan.

physfg
04-11-2008, 17:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

en basit inden ve amelesinden winrar ı ,daha üst düzeyiçin "pgp" diye bi şifreleme programı var  şifreli bi imaj oluşturuyor ve uzantısını değiştirebiliyorsun yani yeni bi hdd birimi oluşuyor ve özellikleri diğer hdd ler ile aynı veri atıp silebiliyorsun hdd nin boş alanına göre sınırsız(!) boyutta imaj alabilirsin...ve diğer sistemler yani rar gibi iki saat beklemene gerek yok ...saniyeler  içinde açılıyor...ve o imajı başka bi dosyanın altına saklayıp(gömüp) tamamen başkasının girmesini ve bulmasını engelliyorsun...tabi hacklenemeyecek bi şey yoktur sadece vakit alır...