Dosya ve Klasör Kopyalama ve Taşıma Hatası

peynir
02-01-2008, 19:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Ben daha evvel D sürücümden kesip masaüstüne yapıştırdığım 17 gb'lık dosyamı, d sürücüsüne geri atamıyorum. Ne kopyalayabiliyorum. Ne de taşıyabiliyorum. "Dosya ve klasör kopyalama hatası diyor". Taşıdığımda da aynı hatayı veriyor. "Dosya ve klasör taşıma hatası" diye hata veriyor.
Sadece bu 17 gb'lık dosya taşınmıyor. D'ye başka dosyalar atabiliyorum. G sürücümdeki 56 gb'lık bir dosyayı kopyalayabiliyorum. Ama masaüstünden bu 17 gb'lık dosyayı kopyalayamıyorum veya taşıyamıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

sah1n
02-01-2008, 20:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

harddisk ini başka bir makinayı takıp kopyalama dene bence.
Yada tek tek klasörlörü atmayı dene.belki kopyalamak istediğin bir dosyayı windows kullanıyor olabilirde kopyalayamıyor olabilir o yüzden hepsi için hata verebilir.

peynir
03-01-2008, 16:12   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

Arkadaşlar masaüstündeki 17 gb'lık klasörün içini D sürücüsüne boşalttım. Dosyanın birini programın biri veya sistem kullanıyormuş.

1 - ) Hangi programın kullandığını nereden bulabilirim acaba.

2 - ) Bir de d'ye taşıdığım dosyaları geri c'ye yükleyemiyorum. Yani C'den D'ye yükleyemiyorum. D'den C'ye yükleyemiyorum. Ama sadece bu kalsörü taşıyamıyorum. 7.17 gb'lık bir dosyayı hızla taşıdım. Ama bu klasör taşınmıyor.

3 - ) Eğer bu dosyanın içinde hasarlı bir dosya varsa, hangi program ile veya sistemin neresinden öğrenebilirim. Bu dosyayı. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Tekrar cevaplarınızı bekliyorum.

Papatyasever
03-01-2008, 17:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Hangi programın kullandığı klasörün içinde ne tür dosyalar olduğuna bağlı... En basitinden örnek verecek olursak Daemon tools'a takılı bir imaj dosyası bu hatayı verebilir. Ama 17GB dediğine göre birden çok tür olmalı ki bu durumda öğrenemen zor. Eğer sorun sadece bir programın bu klasörü kullanması ise taşıma işini güvenli modda yap. Sorun büyük ihtimalle hallolacaktır...

Son Düzenleme: Papatyasever ~ 03 Ocak 2008 17:03
peynir
03-01-2008, 19:30   |  #5  
OP Taze Üye
13 mesaj

Arkadaşlar. Ben C , D , E , F , G sürücülerini windows da iken hatalara karşı onarttım. Hepsi için disk birleştirme yaptım. Spyware ve antivirüs programlarına tarattırdım. Faydalı olacağını bildiğim için Güvenli Mod'da da C sürücüsünü ve D sürücüsü için disk birleştirdim , spyware , antivirüs programları ile tarama yaptırdım. Ayrıca gene güvenli modda iken sürücüleri hatalara karşı onarttırdım. Gene windows üzerinde iken sfc /scannow yaptım. Ama çözüm yolu bulamadım.

peynir
03-01-2008, 22:20   |  #6  
OP Taze Üye
13 mesaj

Evet başka forumlara da açtım konuyu denedim ama tekrar bir deneyeyim. Bu arada bu güvenli modda iken silmek, yer değiştirmek vs. bunlar o anda yapılacak birşey aynı şekilde başka bir dosyamda sorun çıkaracaktır. Bana kalıcı çözüm lazım. Teşekkürler.

peynir
04-01-2008, 12:45   |  #7  
OP Taze Üye
13 mesaj

Arkadaşlar, Arkadaşlar ben o 17 gb'lık dosyanın içindeki iki klasörü masaüstüne taşıdım. Masaüstünden de D'ye taşıdım. Ama şimdi D sürücüsünden geriye taşıyamıyorum. Belki de dosyam bozuk. Ama hangi klasör hangi dosya bozuk. Acaba bozuk veya hasarlı dosyayı bulan bir program yok mu ? Bu arada 17 gb'lık dosyayı taşıdıktan sonra taşınmayan bir dosya vardı. Güç bela onu da sildim ama zor oldu. Şimdi hasarlı dosya bulma programı lazım. Windows'un sürücü hatalarını denetlemesi olmuyor. Hata bulmuyor.

peynir
04-01-2008, 22:44   |  #8  
OP Taze Üye
13 mesaj

Öncelikle sorunu çözdüm. Nereden kaynaklandığını da çözdüm. Sorun; iç içe çok fazla dosya açmışım mesela D:mali/yeni klasör 1/eğitim dersleri/3dmax... diye gidiyor. Bu şekilde çok klasör açtığım için sorun çıkardı. Yani sistem yolu uzun diye mesaj verdi de anladım sonunda. Silinmeyen bazı uzun yolu olan dosyalar vardı. Onlarında adını değiştirdim silindi. Teşekkürler.