Dosyalarım görüntülenmiyor.

lozberk
11-12-2007, 16:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba;
Usb memory deki bir klasör içerisinde (oluşan bir hatadan ötürü) dosyaları göremiyorum.
  Dosyaların silindiğini sanıp Pc Inspector DileRecovery programı ile tarama yaptırdım kaybolan dosyalar burada görüntüleniyor ancak dosyaları buradan farklı bir klasöre kaydettiğimde o klasör içerisindede dosyalarımı yine göremiyorum. Ayrıca bu klasörün özelliklerine baktığımda klasör ün boş olmadığı ve 10 mb lık bir dosya içerdiği görülüyor.
   Klasör özelliklerinden Gizli dosya ve klasörleri göster özelliğini aktif ettim ancak dosyaları yinede göremiyorum.

Sizce bunun sebebi ne olabilir ?
İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: lozberk ~ 11 Aralık 2007 17:34
Papatyasever
11-12-2007, 21:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Aşağıdaki konular pek açık değil:

1- Flash bellekte sadece tek 1 klasör mü var yoksa birden çok klasör var da sadece 1 tanesi mi görünmüyor??

2- Bu sorunlu klasörü belgelerime taşıyınca doluluk yine 10 MB görünüyor mu yoksa sadece flash bellekte kapladığı alan mı dolu görünüyor?

3- Bu sorundan sonra flash belleğe yeni veri yazarken benzer hatalar veriyo mu?

Bilgisayrıma sağ tıkla ve "yönet" seçeneğine tıkla. Oradan da "disk yönetimi"ne tıkla ve flash bellekle ilgili verileri kontrol et. Kapasite olması gereken değerde mi? Hata toleransı nasıl vs. Bir sorun var mı bak. Belki bir fikir verir. En garantili yol ise içinde çok önemli veriler yoksa flashbelleğe sağ tıkla "biçimlendir" de, bütün veriler silinecektir ama fiziksel bir hata yoksa büyük ihtimalle sorun düzelir...

lozberk
13-12-2007, 15:53   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Merhaba;
1.Sorun sadece bir dizinde görülüyor.
2.Evet farklı bir dizine taşındığında aynı dolulukta görünüyor
3. Hayır vermiyor
Ayrıca
Bu sorun sadece Xp yüklü bilgisayarımda karşıma çıkıyor, vista yüklü bilgisayarda sorun yok.
Biraz araştırmadan sonra dosyalara Sistem ve Gizli özelliklerinin atandığını farkettim. Klasör özelliklerinden  sistem dosyalarını görüntülemeyi aktif ettikten sonra dosyaları Attribiute Changer programı ile özelliklerini tekrar değiştirdim ancak dosyalar üzerinde değişiklik yaptıktan belli bir süre sonra yine aynı hata oluşuyor.
Yaptığım diğer araştırmalarda bunun bir Malvare den kaynaklandığındığı öğrendim ancak bende yüklü olan Panda antivirus programı ve daha sonra yükleyip tarama yaptığım mcafee ve Kaspersky programlarına rağmen sorun halen devam ediyor.

Son Düzenleme: lozberk ~ 13 Aralık 2007 15:56