Double Layer DVD Problemi

Der Metzgermeister
03-07-2006, 21:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

merhaba arakadaşlar,

çift katman dvdyi destekleyen philips marka bir yazıcım var. kullandığım yazma programıysa yine çift katmanı destekleyen ashampoo burning studio 6 ve en güncel versiyonu. aldığım ilk çift katman memorex dvdye bir şeyler yazmak istedim. bunu sürücüye taktığımda sürücü kabul etti ve programı açtığımda DVD DL'yi tanıdı ve emimdeki mp3 klasörklerini multisession kullanarak bir kaç seferde yazdırdım. bu yazdırmalarla ilk katmanın büyük bir kısmı dolmuştu. devamında bir miktar daha üzerine eklemem gerekti, ama bu sefer sanırım ilk katmanı bitirip ikinci katmana yazmaya geçti ki toplam 6 küsür GB lık kısmı doldu. buraya kadar sorun yok. fakat son seferi de yazdırdıktan sonra bu dvdyi sürücüye taktığımda yazdırdığım 26 klasörden sadece 10 unu görebiliyordum dvd nin içinde. ama tutup da multisession yaptığım için yazma programının daha önceki dvd ye devam et seçeneğini açınca programın penceresi içinde tüm yazdırdıklarımı görebiliyor dahası yenilerini ekleyebiliyorum. ama sürücü ikonna çift tıklayıp açtığımda yine on tane ki bu son yazdırıştan sonra oldu daha önce orada da tamamı mevcuttu. yazı baya karışık oldu farkındayım şu anttaki screenshotlar ne demek istdiğimi daha iyi anlatır sanırım:

ilkinde dvdye kopyalanmış tüm klasorler ikincideyse benim G: ye tıkladığımda ulaşabildiklerim var.

TuncaBozkurt
03-07-2006, 23:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

başka bir double layer dvd ye tekrar yaz.belki dvd de sorun vardır.