Dövme Fiyatı

Zaym1n
01-01-2010, 18:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
495 mesaj

selam arkadaşlar bu aralar dövme yaptırmak istiyorumda fiyatları hakkında hiçbir bilgim yok ama pahalı olduklarını biliyorum bana biraz bilgi verirmisinz dövmeyi koluma yaptırcam dirseğimle bileğim arasına 10-15 cm civarında ATATÜRK'ün imzası olcak K.Atatürk şeklinde bu ne kadar tutar ve ankara'da yaşayan yada ankara'da tavsiye edebileceğiniz bi yer varmı

Son Düzenleme: Zaym1n ~ 01 Ocak 2010 20:58
massas
03-01-2010, 00:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
681 mesaj

Arkadaşım hiç uğraşma bence sonra pişman olabilirsin....

Zaym1n
03-01-2010, 12:15   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

sebep neden pişman olıyımki

massas
03-01-2010, 12:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
681 mesaj
Alıntı: Zaym1n  
sebep neden pişman olıyı
Ne biliyim ben vücüdüma öyle bir şey yaptırsam sonra pişman olurdum her halde bu çoğu içinde aynıdır.....

mhmTR
03-01-2010, 14:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
322 mesaj

Bence bir kez daha düşün:
Kalıcı dövmenin zararlarıKalıcı dövmenin, AIDS'ten kronik böbrek yetmezliğine kadar birçok hastalığa davetiye çıkardığı açıklandı. Uzmanlar, özellikle yaz aylarında gençlerin büyük ilgi gösterdiği dövmenin, vücudu hastalıklara karşı korumasız bıraktığı ve cerrahi müdahale ile de silinse vücutta iz kaldığı uyarısında bulundu.
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güner Öğünç, tıp dilinde ‘Tatuaj’ olarak adlandırılan kalıcı dövmelerin, vücuda içinde boya bulunan iğnelerle işlenerek yapıldığını, bunun da risk taşıdığını söyledi. İlk riskin iğnelerin vücuda girmesiyle başladığını belirten Prof. Dr. Öğünç, dövme iğnelerinin cerrahi çelik ve tek kullanımlık olması gerektiğini ifade etti. Prof.Dr. Güner Öğünç, iğnelerin üstünde bulunan mikropların vücuda girerek enfeksiyonel hastalıkların bulaşmasını sağladığını belirterek, şunları söyledi; “Eğer iğneler birden çok kişide kullanılıyorsa bu sarılıktan AIDS'e kadar bütün hastalıkların bedene yerleşmesine neden olur. Vücutta geniş yer kaplayan büyük dövmeler daha sakıncalıdır. Dövme ne kadar geniş yer kaplıyorsa tehlike de o kadar çoğalır. Dövmenin geniş yere yaptırılması kronik intoksitasyon dediğimiz uzun süreli zehirlenmelere neden olur. Bu zehirlenme vücudun bağışıklık sistemini çökertir, karaciğerlerin görevini yapmasını yavaşlatır, kansızlık ve iştahsızlık ile kendisini gösterir. Bu zehirlenmeyi ortadan kaldırmak ise çok kolay olmaz.ö Dövmenin modasının kısa bir süre sonra geçeceğinin unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Öğünç, “Özellikle gençler, farklı olma hissine kapılıp dövme yaptırıyor. Ama dövmenin vücuttan silinmesi, yapılış fiyatından daha pahalıya geliyor. Örneğin 2 santimetrelik bir dövme 70 ila 80 milyona yaptırılırken, 250- 300 milyon liraya cerrahi müdahale ile siliniyorö diye konuştu.Dövmenin vücuttan sadece cerrahi yolla silindiğini bildiren Prof. Dr. Öğünç, lokal anestezi ile dövme olan bölgenin kesilip alındığını ve silinen bölgede yanık izine benzer bir izin mutlaka kaldığını vurguladı.Prof. Dr. Öğünç, geçici dövme olarak bilinen Hint kınasının da zararlı olduğunu, vücut tarafından emilen bütün yabancı maddelerin sağlık için risk taşıdığını sözlerine ekledi.>Bu çeşit enfensiyon riskleride var.

Son Düzenleme: mhmTR ~ 03 Ocak 2010 14:41
mesutfb2005
03-01-2010, 15:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Lütfen yanlis yönlendirmeyelim. Enfeksiyon riski her yerde var. Eger sen ameliyata siterilize edilmemis aletlerle giriyorsan ordada ayni olay gecelerli...
Imza attirmak istiyorsan sanirim o kadar pahali degiller. Bende yaptirmak icin gittigimde sormustum, pek pahali degildi. Ayrintili büyük iscilikler yüksek maliyetli. Benim sana tek tavsiyem 5-10 hesabini yapma kaliteli bir dögmeciye git. Sonucta 1 kere yaptiracaksin, sorunsuz olsun...

Zaym1n
04-01-2010, 01:03   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

mhmTR aga o nası bi yazı ya xD içimi kararttın mesutta içimi rahatlattı 5-10 hesabını kesinlikle yapmam zaten en aşşağı 150-200 tl ayırcam ve moda olsun diye yaptırmıyorum gözüme hoş geldiği için ve öyle bi imzayı taşımak istediğimden daha önce 2 kuzenim dövme yaptırdı biri kaplan öbürü kızıldereli yaptırmıştı onlarada sorcam ama yinede mhmtr nin yazısı aklımda kaldı xD 2-3 yerde okudum bağzı dövme sanatçılarının sitelerinde şöyle yazıyo dövmeyi yaptırmayı düşündüğünüz yerde dövme yaptıran kişilere herhangi bi problemi olup olmadığını sorun dövmeyi yapan kişinin tabancayı gözünüzün önünde monte etmesine ve iğneleri yeni paketten çıkarmalarına dikkat edin diyodu adam bunlar yapmassa zaten fırlarım ordan xD yanlız hala fiyatı konusunda net bi bilgi alamadım

mhmTR
04-01-2010, 17:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
322 mesaj

Dostum şunuda unutma dövme yaptırırsan MR çektiremezsin.Zannedersem dövmede demiroksit vardı.Bu ciddi bir dezavantaja dönüşebilir.

alien_fx
04-01-2010, 17:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

dövme yaptırmak risklidir. ameliyattada bu risk var ama, olasıklar arasına birde bunu sokmayasın :D
 hiç güzel birşel değğil midemi de bulandırıyor. bende tekrar düşün diyorum.
derinin içine kan la birleşip yapışıyor. iğrenç diyorum tekrar düşün diyorum...

alien_fx
04-01-2010, 17:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj
Alıntı: mhmTR  
Dostum şunuda unutma dövme yaptırırsan MR çektiremezsin.Zannedersem dövmede demiroksit vardı.Bu ciddi bir dezavantaja dönüşebilir.
karışımın içinde demiroksit var. bu sayede vücuda tutunup, kalıyor. ama MR çektirilemeyeceğini bilmiyordum.

Zaym1n
10-01-2010, 01:39   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

benim bildiğim öyle değil alt deri yani 2. katmandaki deride bulunan hücrelerle yer değiştiriyo bu sayede orda kalıyo üst tabakadaki derine ne olursa olsun alttaki deriye bişey olmadığından hep sabit bozulmadan duruyo

Constantine81
10-01-2010, 04:22   |  #12  
Constantine81 avatarı
Yıllanmış Üye
212 mesaj

Dövme işinin bilimsel boyutu yeterince özetliyor durumu birde din ile alakalı kısmını araştırmalısın derim. İnsan kendi vücuduna zarar vermemeli görsel açıdan güzellik getirecek olsa bile

Zaym1n
13-01-2010, 21:25   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

yanlış anlamada din beni ilgilendirmiyo

Sefa Adak
13-01-2010, 21:48   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,824 mesaj

Bence kesinlikle pisman olucagın bisey yapıyosun.Arkadasım koluna kalıcı K.Ataturk dovmesi yaptırdı ve sonra cok pisman oldu.Bende cok istiyorum, yaptırıcam ama kalıcı olmıcak.Gecici dovmeler var 10 TL'ye onlardan yaptır bence banyo yapsan keselesen bile en erken 1 ayda gidiyo vücuttan en mantıklısı o..

Constantine81
14-01-2010, 01:36   |  #15  
Constantine81 avatarı
Yıllanmış Üye
212 mesaj

o zaman karar senin kararın ben sadece yorumu yazdım.

Zaym1n
14-01-2010, 01:55   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

pişman olcağımı sanmıyorum neden pişman olıyımki zaten özellikle göstermediğim sürece kimse görmiycek ama ben 1-2 ay içerisinde yaptırmayı düşünüyorum daha var yani kararım yavaş yavaş belli oluyo saolun

By_Kert
14-01-2010, 08:48   |  #17  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

Dostum kalıcı yaptırma kendine araştır arada istedini yaptırırsın görüşüm budur Kalıcı yaptıran arkadaşlarımda pek hoşnut deyildiler arada geçici yaptırmak daha iyi olur diyorlardı tabi senin zevkini bilemiyorum arkadaşlarda zaten durumu açıklamaya çalışmışlar tabi gine zevk senin

Zaym1n
14-01-2010, 23:31   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

şimdi ben 1-2 soru daha sorcam yani şimdi yaptırsam hayatımda ne değişirki bişey olmaz diye düşünüyorum sadece kolumda süper bi imza olur başka ne olabilirki yani problem çıkarır diye düşünüyosanız çevrem için zaten kim görecek çıkarıp herkezin gözüne sokacak değilim başka ne problem çıkarabilir hastalıklar dışında

tattoooooooooo
16-11-2013, 17:34   |  #19  
Taze Üye
0 mesaj

bence herkes kendi kararını alıp uygulayabilecek bilinçtedir. işin dinsel boyutunu önemseyip dövme yaptırmayana da , tüm vucudunu dövmeyle kaplatana saygı göstermek gerekiyor. merak edenler için dövme fiyatları. http://www.dovmefiyatlari.gen.tr

GannicusS
17-11-2013, 01:31   |  #20  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

arkadaşlar çocuk fiyat sormuş siz yaptırma demişsiniz bende karşıyım ama arkadaş kafaya koymuş bir kere dedikleriniz fayda etmez.

Selimcan Ikizek
08-06-2016, 23:38   |  #21  
Taze Üye
3 mesaj

güzel düşünmüşün yalnız. Dövme sildirme de çok pahalı aklında bulunsun :)

Atatürk dövmesi güzel düşünmüşün ben sırtıma bayrak yaptıracaktım bir türlü fırsatım olmadı.

MarjinaLs
28-08-2016, 18:42   |  #22  
MarjinaLs avatarı
Taze Üye
2 mesaj

Ulan adam dövme ne kadar yapılır demiş bir tanesi bile fiyatını söylememiş. Sanki biz bilmiyoruz dövme yaptırınca çıkmadığını anasını satayım.

Levent Erdem
10-12-2016, 03:08   |  #23  
Taze Üye
0 mesaj

Bu konuda istanbulda tanıdığım en iyi dövmeci diyebilir hem fiyat olarak uygun sanat bakımındanda çok kaliteli fiyat ve çalışmalrına buradan bakabilirsin Dövme Fiyatları Bilgi

Son Düzenleme: Levent Erdem ~ 10 Aralık 2016 03:11
Chıptansel
10-12-2016, 12:45   |  #24  
Chıptansel avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
51 mesaj

İsteyen yaptırır isteyen yaptırmaz.