download yaparken mavi ekran sorunu

vedat21
31-07-2013, 15:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

selam arkadaşlar lûtfen bana yardımcı olun.

sorunum internetten film ,program ve benzeri seyler indirirken pc mavi ekran hatası veriyor (hep 124 hatasi veriyor)
utorrent , idm ve normal olarakta denedim indirme sırasinda mavi ekran hatası veriyor . birde bunun dışında mesala C'den D'ye bişey kopyalama yaparkenden ayni 124 mavi ekran hatası vermeye basladı. buda yetmez gibi dünde pc kapatırken aynı hatayi verdi . sorun nedir bilgisi olan arkadaslar lütfen yardimci olun bana.

yeni format attim duzelmedi. ramlari kontrol ettim, iç temizligi yapildi.

murat5038
31-07-2013, 17:05   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Yeni format attığın halde düzelmedi ise HDD problemi olabilir. İmzamdaki Kaspersky Rescue indirip usb ile boot edip sisteminizi taratın.

Mavi ekran aldığınızda C:Windows/minidump klasöründe ne varsa rarlayıp upload edin ve bize linki verin. HDTUNE 5.0 ile error scan testi yapın. resmini bizle paylaşın ve healt bölümününde resmini paylaşın.

Son Düzenleme: murat5038 ~ 01 Ağustos 2013 03:00
vedat21
31-07-2013, 18:26   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: murat5038  
Yeni format attığın halde düzelmedi ise HDD problemi olabilir. İmzamdaki Kaspersky Rescue indirip usb ile boot edip sisteminizi taratın.

Mavi ekran aldığınızda C:Windows/minidump klasöründe ne varsa rarlayıp upload edin ve bize linki verin. HDTUNE 5.0 ile error scan testi yapın. resmini bizle paylaşın ve healt bölümününde resmini paylaşın.

kardeş bu imza kısmı nerde göremedim. indiricem programı dediklerini uygılıcam

bide bi sorum olucak 2 hardisk var bende 160gb sata2 ve 250gb ide harddisk uyumsuzluk yaparmı bunlar sence.

murat5038
01-08-2013, 03:02   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: vedat21  
 kardeş bu imza kısmı nerde göremedim. indiricem programı dediklerini uygılıcam

bide bi sorum olucak 2 hardisk var bende 160gb sata2 ve 250gb ide harddisk uyumsuzluk yaparmı bunlar sence.

K.b Otomatik eklenmiyor imza bazen. Sata ile İDE uyumsuzluk yapabilir ancak sorun çoğunlukla ya virüsden yada işletim sistemi hatasından.

C:windows/minidumpdaki dosyaları da vermeyi unutma.

vedat21
01-08-2013, 19:55   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj
K.b Otomatik eklenmiyor imza bazen. Sata ile İDE uyumsuzluk yapabilir ancak sorun çoğunlukla ya virüsden yada işletim sistemi hatasından.

C:windows/minidumpdaki dosyaları da vermeyi unutma.

dediğin programla tarma sırasında %99 da dondu pc reset attım. bidaha taramadım kardeş.

sonra hd tune programıyla tarama yaptım resimleri  paylaşıyorum.  yalnız minidump dosyasını kopyalayamadım erişim engellendi diyor nasıl yapabilirim bunu.

murat5038
01-08-2013, 21:32   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

160 Gb olanı Aida64 ile Smart bölümünden de resim paylaşın.

Kaspersky rescue tarama %99 kadar geldi ve Tehdit bulmadı ise sorun yok, ancak tehdit buldu ise beklemen lazımdı %99'da donmaz arka planda temizlik yapıyor bitene kadar. Orada hata yapmışsınız neyse tekrar tarama yaparsınız. Minidump klasörünü masaüstüne kopyala sonra masaüstünde rarlayıp bize upload et linkini ver.

vedat21
02-08-2013, 22:07   |  #7  
OP Taze Üye
14 mesaj
160 Gb olanı Aida64 ile Smart bölümünden de resim paylaşın.

Kaspersky rescue tarama %99 kadar geldi ve Tehdit bulmadı ise sorun yok, ancak tehdit buldu ise beklemen lazımdı %99'da donmaz arka planda temizlik yapıyor bitene kadar. Orada hata yapmışsınız neyse tekrar tarama yaparsınız. Minidump klasörünü masaüstüne kopyala sonra masaüstünde rarlayıp bize upload et linkini ver.

dosyayı kaydettim derdeş .

murat5038
03-08-2013, 01:23   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Bilgisayarında ESET,MCAFEE,Microsoft Esansiel ve Son olarak benim dediğim kasperskyı kurmuşsun bunların dosyalarından kaynaklı mavi ekran alıyorsun ve HDD nin sadece Bağlantı problemleri var kabloları başka sata portlarına bağlayın (ANAKART TA) ve İDE olanı takmadan çalıştırmayı dene veya çıkar tekrar tak .

işlemcide de problem olabileceği gözüküyor.memtest ile de bir test yapın,işlemciye OC yapıldımı ve bios güncel mi?

AHCI ve RAid driverleri kurulumu kurulu ise kaldırıp deneyin. Chipset sürücüsünü de yükleyin.

vedat21
04-08-2013, 04:51   |  #9  
OP Taze Üye
14 mesaj
Bilgisayarında ESET,MCAFEE,Microsoft Esansiel ve Son olarak benim dediğim kasperskyı kurmuşsun bunların dosyalarından kaynaklı mavi ekran alıyorsun ve HDD nin sadece Bağlantı problemleri var kabloları başka sata portlarına bağlayın <strong>(ANAKART TA) </strong>ve İDE olanı takmadan çalıştırmayı dene veya çıkar tekrar tak .

işlemcide de problem olabileceği gözüküyor.memtest ile de bir test yapın,işlemciye OC yapıldımı ve bios güncel mi?

AHCI ve RAid driverleri kurulumu kurulu ise kaldırıp deneyin. Chipset sürücüsünü de yükleyin.

ide olan hdd yi söktüm ahci driveri tekrar kurdum . virus proları kaldirdim. biyerden biyere kopyalama olayından mavi ekran cikmadan kopyaladı. download da aynı 1 film indirmesi yaptim oda sorunsuz indi . fakat duzeldi sanarken netten video ızlerken mavi ekran werdi . bunu neden yapmis olabilir fazlada deneyemedim pcyi. yalniz oyun cok rahat oynuyorum bundan yana bı sikınti cikmıyor .

vedat21
04-08-2013, 04:52   |  #10  
OP Taze Üye
14 mesaj
Bilgisayarında ESET,MCAFEE,Microsoft Esansiel ve Son olarak benim dediğim kasperskyı kurmuşsun bunların dosyalarından kaynaklı mavi ekran alıyorsun ve HDD nin sadece Bağlantı problemleri var kabloları başka sata portlarına bağlayın <strong>(ANAKART TA) </strong>ve İDE olanı takmadan çalıştırmayı dene veya çıkar tekrar tak .

oc hic yapmadım .bios son gunceli yuklu.
ide olan hdd yi söktüm ahci driveri tekrar kurdum . virus proları kaldirdim. biyerden biyere kopyalama olayından mavi ekran cikmadan kopyaladı. download da aynı 1 film indirmesi yaptim oda sorunsuz indi . fakat duzeldi sanarken netten video ızlerken mavi ekran werdi . bunu neden yapmis olabilir fazlada deneyemedim pcyi. yalniz oyun cok rahat oynuyorum bundan yana bı sikınti cikmıyor .

murat5038
04-08-2013, 22:04   |  #11  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

HER mavi ekranda Minidumpda dosya oluşur oradan yeni çıkanı bize atarsan onunda nereden kaynaklandığına bakarız.