Downloads <=> Karşıdan Yüklenenler

D o ğ a n
18-12-2008, 22:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

Windows Vista Ultimate (Türkçe) kullanıyorum. C:\Users\Doğan klasörü içinde Desktop, Documents, Favourites... klasörleri var. Ancak işletim sistemim Türkçe olduğundan bu klasörlerin adları Masaüstü, Belgeler, Sık Kullanınlarlar şeklinde görünüyor.

Downloads klasörü de Karşıdan Yüklenenler olarak gözüküyor. Geçenlerde bu klasörün simgesini değiştirdim, ondan sonra klasörün adı Downloads olarak gözükmeye başladı. Onu tekrar nasıl Karşıdan Yüklenenler yapabilirim?

man on the moon
19-12-2008, 00:24   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

klasör seçeneklerindeki görünüm sekmesinden korunan işletim sistemi dosyalarını gösteri işareti kaldır ve gizli dosyalarıda göster.. downloads klasörü içinde ki desktop.ini dosyasını göreceksin aç ve aşağıdaki yazıyı yapıştır üsttede bir satır boşluk var.

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21798
IconResource=%SystemRoot%\system32\imageres.dll,-184

Son Düzenleme: man on the moon ~ 19 Aralık 2008 00:24
D o ğ a n
19-12-2008, 16:36   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

Yardımın için teşekkür ederim ama senin dediğin sanırım sadece klasörün simgesini düzeltiyor. Benim esas sorum şu:

Eskiden, ben hiçbir değişiklik yapmadan önce klasörün esas adı Downloads idi ancak görünen adı Karşıdan Yüklenenler idi. Ben simgeyi değiştirince klasörün görünen adı da Downloads oldu. Klasörün adını Karşıdan Yüklenenler olarak değiştirince hem görünen ad hem de esas ad değişti. Ben, esas adın Downloads; görünen adın Karşıdan Yüklenenler olmasını istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim?
Cevabın için teşekkürler.

man on the moon
19-12-2008, 17:39   |  #4  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

klasörün ismini elle değiştirince sanırım normal klasör haline gelmiş. yoksa dikkat ettiysen üstteki satır "LocalizedResourceName"