Dreamweaver CS3 FTP Bağlantısı Yapımı [Resimli]

Rambo_FT
22-01-2009, 15:57   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
191 mesaj

Sitenizi editlemek için kullanabileceğiniz en iyi program Adobe Dreamweaver CS3'ü deneyebilirsiniz.

Adobe Dreamweaver CS3 İle FTP Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Adobe Dreamweaver CS3 Türkçe 30 Günlük Deneme Sürümü:

[URL="http://www.winsoft-international.com/en/downloads/trial/?marque_id=102&produit_id=18&plateforme_id=1&langue_produit_id2=10"][/URL]

Üyelik yapmanız gerekecek. Giriş yaptıktan sonra dosyayı indirebilirsiniz.

Adobe Dreamweaver CS3'ü kurduktan sonra çalıştırın. Ardından program açılınca; Menüden Site > Yeni Site'ye tıklayın.

Buradan resimde gördüğünüz yerleri girin ve İleri'ye tıklayın.

Buradan resimde gördüğünüz yerleri girin ve Bağlantıyı Test Et'e tıklayın. Gelen Uyarıda "Engellemeyi Kaldır" deyin. Ardından bağlantınızın sonucu uyarı ekranı şeklinde gelecektir. Eğer bağlanamıyorsa internet bağlantınızı veya şifrenizi kontrol edin ve İleri'ye tıklayın.

Diğer sayfayı hemen "İleri" ye tıklayarak geçelim.

Bitti'ye tıklayın ve bitirin.

Şimdi FTP Adresimize Bağlanalım

Artık FTP nize bağlanacaksınız. Ardından dosyalar sağ menüde gözükecektir. Sizin yapmak istedikleriniz:

- Dosya indirip düzenlemek için, seçtiğiniz dosyaya çift tıklamanız yeterli.
- Dosya'yı göndermek isterseniz, resimde gördüğünüz gibi "Koy" seçeneğini kullanabilirsiniz.

- Dosya indirirken/gönderirken çıkan "Bağlantılı Dosyalar da İndirilsin Mi?" şeklindeki soruya eğer HTML kullanıyorsanız ve resimler için bir çok düzenlemeler yapmışsanız "Evet" fakat PHP kullanıyorsanız "Hayır" deyin. Bu uyarı penceresindeki kutucuğu işaretlerseniz, seçtiğiniz seçenek devamlı olacaktır.
Ayrıca dosyayı "Koy" derseniz, yer belirtmenize gerek yoktur. Adobe inen dosyayı nereden geliyorsa oraya gönderecektir. Üzerine yazılsın mı uyarısına "Evet" deyin.

* Türkçe karakter sorununu gidermek için:
Menüde Düzen > Tercihler kısmına tıklayın.
Sol menüden Fontlar yazan yere tıklayın. Font Ayarları: kısmından Türkçe'yi seçin.
Sol menüden Yeni Belge yazan yere tıklayın. Varsayılan Kodlama: kısmından Türkçe'yi seçin.

Adobe İle İlgili Tüm Soru ve Sorunlarınız İçin Bana Bir PM Atın

07BENER07
22-01-2009, 16:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,699 mesaj

emeğinize sağlık çok güzel bir anlatım olmuş....

-----------------------------------------------------
bu arada forumumuza hoş geldiniz BeğendimBeğendim

waybe
22-01-2009, 17:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

paylaşım için tşkr

aramıza hoşgeldin

Rambo_FT
23-01-2009, 08:20   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
191 mesaj

Hoşbulduk... Chip'in dergisini takip ediyordum önceden. İnternetimiz sınırsız olduğundan beri bıraktık. Ama Chip'in değeri çok fazla. Bari böyle bir katkı yapalım dedik.

samsamsa
23-01-2009, 13:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

link ölmüş :( Türkçe sürümü bayaa iyi olur benim için .. bende yeni yeni site yapmaya başladım .. düzgün bi lin bana mesaj cekerseniz sevinirim 2 hafta olamayacam chip'de ..sitemi gösteriyim daha acemiyim :D templateyle yapılmıştır ..

http://tecnofearr.te.funpic.de/

Rambo_FT
24-01-2009, 09:12   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
191 mesaj

Doğru link kaldırılmış. Trial sürümü kullanımına izin vermiyorlar. Geçmiş olsun.