Dreamweaver-PhpMyAdmin karışık bir sorun

DeathTime
06-05-2013, 22:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Direk sorunumu anlatmaya geçiyorum: Dreamweaver ile bir site üzerinde çalışıyordum ve üyelik sistemine sıra gelmişti. Anasayfa'da giriş formu ve kayıt formu vardı. Önce kayıt formunu halledeyim dedim ve PhpMyAdmin kullanıyorum bu arada, kayıt formumda ne varsa (kullanıcı adınız, adınız soyadınız,şifre vb.) aynı tabloları phpmyadmin'de tablo olarak açtım değerlerini girdim. Dreamweaver'a geldim ve validate form deyip bağlayıp hepsini gerekli (required) yaptım ve ardından insert record dedim, onu da bir güzel bağladım siteye. Zaten daha önce mysql bağlantımı yapmıştım tabloları bağlıyordum sadece. Sonra check new username yaptım. O da tamam. Denedim kayıt formunu baktım boş bırakınca gerekli alan hatası veriyo güzel her şey kayıt olucam inşallah derken hepsini doldurdum ve kayıt ol'a tıkladığım zaman phpmyadmin'e kayıt bilgilerim geleceği yere aşağıdaki resimdeki hata geldi bana. Sanırım üyeler tablosunu (kayıt formu için açtığım tablo) bulamıyor ve böyle bir hata veriyor ama phpmyadmin'den bakıyorum her şey doğru yerli yerinde. Ama bir türlü kayıt olamıyorum siteye ve phpmyadmin'e bilgilerim gelmiyor. Çözüm bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Hatanın Resmi: http://p1305.hizliresim.com/19/1/mn83q.jpg

Son Düzenleme: DeathTime ~ 07 Mayıs 2013 09:49
kafkas066
08-03-2014, 23:15   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

php tablonda Türkçe karakter kullandın mı