Driver Pack Sorunu

Kapalı Hesap (190488)
01-03-2013, 15:13   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj
Alıntı: murat5038  
 Kaspersky İE kullandııryorum bu gibi virüsden şüphe ettiğim kişilere ve Nerelere ney kurduğu gösteriyor Ağ hareketide görünür şekilde.Diğer Kaynak GMER ve kasperin Rootkit bulma aracı.vs vs. koyduğum teşhise göre uygun yazılımlar kullanıyorum :)

Kaspersky'nin ürünlerini bende kullanıyorum dediğiniz gibi zararlı yada sezgisel olarak bi tehdit bulmuş değilll...

Gmer kullanmadım hiç....ama Ayrıca zemana antilogger war....

Kamoonnn
01-03-2013, 15:44   |  #27  
Kamoonnn avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
607 mesaj

Arkadaşlar bu driver solution programı zaten üretici sitelerin verdiği programları bünyesinde barındırıyor. Konu çok yanlış yere gitmiş. Program gayet iyi her driveri bulup yüklüyor. Ben sadece bu sistem özelliklerinde driver solution olmasından hoşlanmadım. Orjinale döndermek istediğimi söyledim. Dediğim gibi konu çok yanlış yerlere gitmiş.

murat5038
01-03-2013, 16:39   |  #28  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: asdadd48  
Arkadaşlar bu driver solution programı zaten üretici sitelerin verdiği programları bünyesinde barındırıyor. Konu çok yanlış yere gitmiş. Program gayet iyi her driveri bulup yüklüyor. Ben sadece bu sistem özelliklerinde driver solution olmasından hoşlanmadım. Orjinale döndermek istediğimi söyledim. Dediğim gibi konu çok yanlış yerlere gitmiş.

Konu yanlış gittiği yok kernele ulaştığı için bilgisayarımda Simgesini yerleştirmiş durmda ve format atıp düzelceğini söyledik sonrasında Zararlı olcağını bildirdik yanlış olan bişey yok.Ayrıca Yazdıklarımızın tamamını okumadığınız belli oluyor.

murat5038
01-03-2013, 16:45   |  #29  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: monkeydluffy  

Kaspersky'nin ürünlerini bende kullanıyorum dediğiniz gibi zararlı yada sezgisel olarak bi tehdit bulmuş değilll...

Gmer kullanmadım hiç....ama Ayrıca zemana antilogger war....

Her driver için bulacak değil Bunları açıklamak uzun iş.

LvvNt
01-03-2013, 19:00   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Ne demek istediğim gayet açık değil mi sence...?

Diyorum ki madem teknik teorik konularda bu kadar bilgili ve tecrübelisin...ve söylemlerinin anlaşılmaycağını bizim anlıyamıyacağımızı iddia ediyosun...!!

yapacağın şey çok basitt....program çalışır durumdayken arka planda senden habersiz senin iznin olmadan programla ilgili veya ilgisi olmayan zararlıları bulup burda paylaşman...bakalım kaç tane .exe bizden habersiz sistemde işler çeviriyoo..? bu kadar mı zor abicim bunu anlamak ...!! !o kadar tektik bilgin war bunuda rahatlıkla yapman lazım ...!!!

Sözlerimi başka yerlere çektin ...orijinal kaynakları kullanmayın mı dedik...öyle bi söylemim mi oldu...sen cümlelerimi bu noktaya taşıdın...dışardan biri konuya bakınca benim bu programı koşulsuz öneridiğimi zannedecek ...bi kaç arkadaş ona göre yorum atmadı mı zaten....'' Biz Orijinal kaynaklardan yanayızz. '' gibi saçma sapan yorumlar yazıyo...sözlerimi çarpıtmanın sonucu böyle oluyoo....

buraya yorum yazan diğer arkadaşlara söylüyorum önceki yorumları okumadan yorum yazmasınlar buraya...

bu programın içinde zararlılar olduğunu savunan siz ve diğer arkadaşlar bunu ıspat etmeden bi yere waramayızz...murat arkadaş yorum atmış ,içinde Rootkit olduğunu yazmış,bunu NAsıl belirlediklerini yazsalar biz de bilsek...zararlıları tespit etmede hangi güvenlik programlarını kullanmışlar...?

Google chrome dediğin gibi google'un olduğu için birçok yazılım firması ünlü ünsüz web siteleri tarafından reklamları oldukça fahiş bi şeklide yapılıyor doğru ama anlaşamadığımız nokta işi sadece reklama bağlayıp tarayıcıyı kötülemek....buda sizin için talihsiz bi durum....chrome reklamlarla meşhur olduğu kadar başarılı ve iyi bi tarayıcı bunu neden kabul etmiyorsunuz...? milyonların tercih sebebi sadece reklamlarının iyi şekilde yapılıyor olması yada tanınması mı ...? yoksa gerçekten başarılı mı...?Bunda tartışılacak bi durumda göremiyorum yani....demek tercih edilmesinin asıl sebebi Reklam değilmiş...

gelelim softpedia'ya madem bu site dediğiniz kadar prestijli ve güvenilir....sertifikaları mı ney o kadar otoriter felan filan ....hakkında konuştuğumuz programı kendi sitesinde neden indirime sunuyor neden reklamını yapıyor....böyle saçmalık mı olurrr ...hem güvenmeyin diyor hemde indirime sunuyorrr...? download hizmeti yapan güya otoriter ve güvenilir sofpedi'ya yakışan riskli zararlı içerik barındıran (eğer gerçekten barındıryosa tabii ) yazılımları indirime sunmaması...reklamamını da yapmaması ...yoksa ne yapıcam softpedya'yı....

Arkadaşım tama madem program düzgün neden simgesini bilgisayar üreticisiymiş gibi yerleştiriyor? Driver'ları yüklerken yapılan bir değişiklik bu sistemi değiştiriyor. Sistem ayarları nerede tutulur?(özel olanlar değil genel olanlar) Windows dizini içerisinde(bazıları system32'de) Denetim masası Ayarları? System 32 program bunu System 32 ile oynayarak yapmış anladın mı? Bu tür programlar iş kolaylaştırırken sistemi ele geçirebiliyor. Benim önerim her driver'ı kendince yüklemek. Programların bilgi bankası eski ise zaten hepten gitti iş.
Alıntı: asdadd48  
 Bence temiz bir format çek sonra driver'ları elinle yükle. Zahmetli ancak güvenli bir iş. Bu tür programlar güvenli değil. Benden söylemesi.

Kamoonnn
01-03-2013, 19:04   |  #31  
Kamoonnn avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 24
607 mesaj
Alıntı: LvvNt  
Arkadaşım tama madem program düzgün neden simgesini bilgisayar üreticisiymiş gibi yerleştiriyor? Driver'ları yüklerken yapılan bir değişiklik bu sistemi değiştiriyor. Sistem ayarları nerede tutulur?(özel olanlar değil genel olanlar) Windows dizini içerisinde(bazıları system32'de) Denetim masası Ayarları? System 32 program bunu System 32 ile oynayarak yapmış anladın mı? Bu tür programlar iş kolaylaştırırken sistemi ele geçirebiliyor. Benim önerim her driver'ı kendince yüklemek. Programların bilgi bankası eski ise zaten hepten gitti iş.

Bence temiz bir format çek sonra driver'ları elinle yükle. Zahmetli ancak güvenli bir iş. Bu tür programlar güvenli değil. Benden söylemesi.

Öyle yapıcm zaten kardeşim

badwizard
01-03-2013, 19:57   |  #32  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Diyorum ki madem teknik teorik konularda bu kadar bilgili ve tecrübelisin...ve söylemlerinin anlaşılmaycağını bizim anlıyamıyacağımızı iddia ediyosun...!!

yapacağın şey çok basitt....program çalışır durumdayken arka planda senden habersiz senin iznin olmadan programla ilgili veya ilgisi olmayan zararlıları bulup burda paylaşman...bakalım kaç tane .exe bizden habersiz sistemde işler çeviriyoo..? bu kadar mı zor abicim bunu anlamak ...!! !o kadar tektik bilgin war bunuda rahatlıkla yapman lazım ...!!!

Sözlerimi başka yerlere çektin ...orijinal kaynakları kullanmayın mı dedik...öyle bi söylemim mi oldu...sen cümlelerimi bu noktaya taşıdın...dışardan biri konuya bakınca benim bu programı koşulsuz öneridiğimi zannedecek ...bi kaç arkadaş ona göre yorum atmadı mı zaten....'' Biz Orijinal kaynaklardan yanayızz. '' gibi saçma sapan yorumlar yazıyo...sözlerimi çarpıtmanın sonucu böyle oluyoo....

buraya yorum yazan diğer arkadaşlara söylüyorum önceki yorumları okumadan yorum yazmasınlar buraya...

bu programın içinde zararlılar olduğunu savunan siz ve diğer arkadaşlar bunu ıspat etmeden bi yere waramayızz...murat arkadaş yorum atmış ,içinde Rootkit olduğunu yazmış,bunu NAsıl belirlediklerini yazsalar biz de bilsek...zararlıları tespit etmede hangi güvenlik programlarını kullanmışlar...?

Google chrome dediğin gibi google'un olduğu için birçok yazılım firması ünlü ünsüz web siteleri tarafından reklamları oldukça fahiş bi şeklide yapılıyor doğru ama anlaşamadığımız nokta işi sadece reklama bağlayıp tarayıcıyı kötülemek....buda sizin için talihsiz bi durum....chrome reklamlarla meşhur olduğu kadar başarılı ve iyi bi tarayıcı bunu neden kabul etmiyorsunuz...? milyonların tercih sebebi sadece reklamlarının iyi şekilde yapılıyor olması yada tanınması mı ...? yoksa gerçekten başarılı mı...?Bunda tartışılacak bi durumda göremiyorum yani....demek tercih edilmesinin asıl sebebi Reklam değilmiş...

gelelim softpedia'ya madem bu site dediğiniz kadar prestijli ve güvenilir....sertifikaları mı ney o kadar otoriter felan filan ....hakkında konuştuğumuz programı kendi sitesinde neden indirime sunuyor neden reklamını yapıyor....böyle saçmalık mı olurrr ...hem güvenmeyin diyor hemde indirime sunuyorrr...? download hizmeti yapan güya otoriter ve güvenilir sofpedi'ya yakışan riskli zararlı içerik barındıran (eğer gerçekten barındıryosa tabii ) yazılımları indirime sunmaması...reklamamını da yapmaması ...yoksa ne yapıcam softpedya'yı....

Evet gayet açık kardeşim, teknik bilgin yetersiz, sürü psikolojisinden kurtulamıyorsun. vaktim olduğunda sanal pc de programı test eder sonuçları yazarım.

LvvNt
01-03-2013, 20:02   |  #33  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Arkadaşım sen softpedia'yı bilmiyorsan konuşma. Ben çoğu programımı ordan indiriyorum. İndirmeden önce açıklamalarını okuyorum. Kusursuz diye bir şey yok değil mi? Her sitenin bir kusru var. Softpedia'da da olacak. Ancak en aza indirgenmiş şekilde. Softpedia'da bir kaç tane böyle berbat program bulabilirsin. Sen Driver Pack kullandığın için onu savunuyorsun. İşe yaradığı için değil!

Kapalı Hesap (190488)
01-03-2013, 23:17   |  #34  
Kapalı Hesap
308 mesaj
Alıntı: LvvNt  
 Arkadaşım sen softpedia'yı bilmiyorsan konuşma. Ben çoğu programımı ordan indiriyorum. İndirmeden önce açıklamalarını okuyorum. Kusursuz diye bir şey yok değil mi? Her sitenin bir kusru var. Softpedia'da da olacak. Ancak en aza indirgenmiş şekilde. Softpedia'da bir kaç tane böyle berbat program bulabilirsin. Sen Driver Pack kullandığın için onu savunuyorsun. İşe yaradığı için değil!

saçmalamayı kess....sana soran yada danışan olmadı...herkesin işine burnunu sokma....Kullanmadığın bir şey hakkında yorum yazma...önce konuyu öğren sonra burda yanıt bildirimi yap....

Kapalı Hesap (190488)
01-03-2013, 23:30   |  #35  
Kapalı Hesap
308 mesaj
Alıntı: badwizard  
 Evet gayet açık kardeşim, teknik bilgin yetersiz, sürü psikolojisinden kurtulamıyorsun. vaktim olduğunda sanal pc de programı test eder sonuçları yazarım.

öyle bi iddiam yok zaten...

teknik konularda deha olan sensin...!!!

tarayıcılar hakkındaki fikirlerin söylemlerin....!!!

programların yüklenmesi sırasındaki toolbar önermesi-ana sayfa değişmesi önermesi-tarayıcılara eklenti eklemesi önermesi hakkında ki fikirlerin bunu açıkça gösteriyor...!!!

iddiayı ortaya atan sensin konunun buraya kadar gelmesinden sorumlu olan da sensin...bu satırları yazmak,bu konu ile zamanımı harcamak hoşuma gitmiyor...sözlerimi çarpıtan sensinn....iddia sahibi sen olduğun için elbette bu konuyu çözüme kavuşturacak olan da sensin ...yapabilirsen tabiii....

dediğim gibi benim bi iddiam yok ...en baştan beri dediğim şey....programın başarılı olup sürücü yüklemesi için kullanılabilir olması ...hepsi bu ....sayende burda roman yazmak zorunda kaldık mutlu musunn...??

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (250131) ~ 01 Mart 2013 23:33
badwizard
01-03-2013, 23:56   |  #36  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

Programı XP çalıştıran ftp server makinamda test ettim, programın ana asayfası: http://drp.su/ kaynak dosyalar için googlecode sayfası: http://code.google.com/p/driverpacksolution/ program gpl lisansı kullanıyor bunun anlamı kaynak kodlarını alıp istediğiniz gibi değiştirip yeniden dağıtabilirsin.

Kuruluma bakalım:

Temiz görünüyor, sonraki adımda ise bu ekran geliyor:

programın çalışması için gerekli olmayan bir vpn programı kurmanı istiyor, istemiyorum seçip devam edilebiliyor.
sonraki adımda diğer bir sponsorumuz geliyor:

Yine programla alakası olmayan başka bir optimizasyon aracını kurmak için onay istiyor, istemiyorum seçilip devam edilebiliyor.
bu ekranların sebebi programın tamamen özgür olmadığını bu firmalarla sponsorluk anlaşmaları yaparak çalışmalarını finanse ettiklerini gösteriyor, tabiki bu durum kabul edilemez birşey değil sonuçta programcı yazdığı program üzerinde her türlü hakka sahiptir.

Program çalışırken kısmen temiz bir arayüz sunuyor, oldukça basit kontrollere sahip ancak programın herhangi bir konfigürasyon seçeneği yok sadece sol menüdeki settings opsiyonunda çok kısıtlı birkaç seçenek mevcut.

Belki olurda kısayolu kaybedebilirler diye kendisini denetim masasına eklemeyide ihmal etmiyor.
programı her başlattığında extracting prosesi gösteren bir grafik görünüyor, bu işlem aktif kullanıcı hesabının temp klasöründe mshta.exe isimli bir dosya oluşturuyor ve bunun üzerinden aşağıdaki ip adreslerine http protokolü kullanarak bağlantılar kuruyor. bu dosyanın orijinal lokasyonu C:\Windows\System32 şeklindedir ancak kendisi modifiye edilmiş bir versionunu kullandığı için windows üzerindeki dosyayı değil kendi oluşturduğu dosyayı kullanmayı tercih ediyor, normalde C:\Windows\System32 altındaki dosyayı kullanmaya kalktığında bu sistem tarafından bazı engellere takılabilirdi çünkü, temp dizinleri geçici dosyaları barındırdığı için dikkat çekmemek için güzel bir seçim yapılmış. windowsa ait bir dosyanın kendi lokasyonu dışında bir dizinden çalıştırılıyor olması şüphelenilmesi gereken bir durumdur şimdi aşağıdaki tabloyu inceleyelim:
  74.208.68.200 ip adresi kontrol edildiğinde http://74.208.68.200/ programın ana sayfasını görüyoruz programların kendi sitelerine bağlantı kurmaları olağan bir durum gibi görünüyor, sitede driver bulunmadığı için niye bağlantıya ihtiyaç duyduğu kesin olmasada güncelleme kontrol yapıyor olabilir, tabi bunun için 1 bağlantı yeterliyken diğerlerinin başka işler yaptığını anlamak zor değil site üzerinden reklam banner göstermek ve toplanan sistem bilgisi istatiğini karşıya göndermek için kullanılıyor, ancak programın güncellemeleri kontrol etme şekli hakkında herhangi bir seçenek bulunmuyor. bunlar kısmen kabul edilebilir işlemler bunları yapan tek program bu değil ama listedeki dğier ip adresi 54.243.81.17 amazon inc e atip bir cloud storage servera ait, detaylara şuradan bakabilirsin: http://www.iwhois.com/index.php?domain=amazonaws.com
  programın bu sunucuya bağlanma amacının asıl yapması gereken işle ilgili olmadığı çok açık, ancak bu da çoğu kullanıcı için sorun teşkil etmediğinden programın kullanılmasında bir sakınca yok, başlangıca herhangi bir entry yerleştirmiyor ve kullanılmadığı zamanlarda pasif kalmaya devam ediyor, teknik bilgisi yeterli olmayan kullanıcılar için kullanışlı olabilir ancak programla yapılan iş bittiğinde driverların yedeği alınıp kaldırılabilir, uninstall kısmı temiz herangi bir sorun çıkartmıyor. büyük markaların teknik destek siteleri her türlü içeriğe sahip olduğundan üreticinin verdiği kaynaklar tercih edilmelidir çünkü driver kurulumu otomatiğe alınmayacak kadar ciddi bir işlemdir.

badwizard
02-03-2013, 00:14   |  #37  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

öyle bi iddiam yok zaten...

teknik konularda deha olan sensin...!!!

tarayıcılar hakkındaki fikirlerin söylemlerin....!!!

programların yüklenmesi sırasındaki toolbar önermesi-ana sayfa değişmesi önermesi-tarayıcılara eklenti eklemesi önermesi hakkında ki fikirlerin bunu açıkça gösteriyor...!!!

iddiayı ortaya atan sensin konunun buraya kadar gelmesinden sorumlu olan da sensin...bu satırları yazmak,bu konu ile zamanımı harcamak hoşuma gitmiyor...sözlerimi çarpıtan sensinn....iddia sahibi sen olduğun için elbette bu konuyu çözüme kavuşturacak olan da sensin ...yapabilirsen tabiii....

dediğim gibi benim bi iddiam yok ...en baştan beri dediğim şey....programın başarılı olup sürücü yüklemesi için kullanılabilir olması ...hepsi bu ....sayende burda roman yazmak zorunda kaldık mutlu musunn...??

Önce biraz sakin ol geç :) bildiğimiz bir şey varki söylüyoruz ortaya iddia filan atmadım bu tip programların doğası böyledir bunu herkes biliyor bir sana anlatamadık nedense hala, ben kimseyi kullandığı yada önerdiği programdan dolayı eleştirmedim, peki senin bu programı bu kadar sahiplenmen garip değilmi sencede :) isteyen istediği programı kullanabilir herkesin çalışma tarzı farklıdır farklı görüşlere direkt reaksiyon göstermek yerine anlamaya çalışsan bu sana daha çok şey katar birşey kaybetmezsin. tarayıcılar hakkındaki görüşlerimi neden garipsedin peki? etrafında böyle düşünmediği için mi? sebebini ben söyleyeyim, anlamadığın için :) buda önemli değil, birde şöyle bak olaya, herkes seninle aynı fikirde olsaydı senin fikirlerinin bir anlamı kalırmıydı? sürekli saldırı modunda yazıp konuyu kişiselleştirmeye çalışmanda hiç hoş değil ayrıca, burda herkes bildiklerini paylaşıp bilmediklerini öğrenmeye çalışıyor, teknik konularda sorunu olanlara yardımcı olunmaya çalışılıyor kimsenin kimseyle kişisel bir sorunu yok, buna dikkat edersen sevinirim.

murat5038
02-03-2013, 00:34   |  #38  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Bad wizard Yine Teknik kısmından bahsedip bilmeyen kişileri bu tip programların neler getirip götürceğinden bahsetmiş benim önceki söylediklerimede ve bad wizardın söylediklerine ek olarak Kurulan Driverlerin Hiç İnf dosyalarını takip etmek gelmez bilmeyen işini doğru yaptığını sanan programdan ve bunlar yine diyorum daha bilinmeyen kısımlarıda var.İnf dosyaları dll dosyaları vs Hepsi orj.Dosyalarla eşleşmiyor Eşleşen olsa dahi Version veya başka bir Dosya kimliği eşleşmiyor.Yani masum görünen programlar çok ve bunların farkına vardırmaya çalışıyorum ama senin kadar bu zamana kadar inatlaşan görmedim Program bıraktırma konusunda veya inanmama konusunda.

Hepsi delil bunların anlayana.Zaten ispat etmeye Gerektirecek bir durumda değil etmek zorunda da değiliz zaten kullanmayın diyoruz kullanırsan gerisi sizlere kalmış.(Örn.Antivirüs Şirketlerine xxx dosya kesin virüslü ıspatlanmış zararı var bunu Bile bile  ben yinede kullanıcam İnanmıyorum zararlı olduğuna ispatlayın demeye benziyor)Yukarda açıkladıklarımıza karşılık söyledikleriniz:)

Son Düzenleme: murat5038 ~ 02 Mart 2013 00:37
Kapalı Hesap (190488)
02-03-2013, 00:58   |  #39  
Kapalı Hesap
308 mesaj

Bazen agresif oluyorum sebebini bende bilmiyorum :( (bunun için eğer herhangi bi kalp kırılma olayı olmuşsa tekrardan özür diliyorum )

İlkin şunu söylemek isterim kimsenin fikrine karşı felan değilim...farklılıklar (aşırıya gitmediği sürece) ve kişisel tercihler özneldir özeldir güzeldir...

''Badwizard ve Murat '' Konuştuğumuz konu hakkında ki görüş ve paylaşımlar için teşekkür ediyorum...

werdiğiniz yanıtlara karşılık değerlendirme yaparsam konu yine uzayacak...bence burda bitirelim....!!!

Badwizard Tarayıcılar konusu hakkında ki görüşlerin yanlış...bu konuda önyargılısın...ve yanlışsın...

murat5038
02-03-2013, 01:11   |  #40  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

Ok ö.d, normaldir :) Taraycılar konusunu kaçırdım ama neyse Kısaca Bu driver bulucuları tavsiye etmiyorum şahsen ve tavsiye edenleride engellemeye çalışıyorum durum bu.dediğin gibi bu kadar bilgi bilip bilmeyen içinde yeterli olmuşdur Fazla uzatmaya gerekecek durum değildi zaten ama incelendikçe bu durumların olması konunun uzaması normaldir.

badwizard
02-03-2013, 02:16   |  #41  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
Bazen agresif oluyorum sebebini bende bilmiyorum :( (bunun için eğer herhangi bi kalp kırılma olayı olmuşsa tekrardan özür diliyorum )

İlkin şunu söylemek isterim kimsenin fikrine karşı felan değilim...farklılıklar (aşırıya gitmediği sürece) ve kişisel tercihler özneldir özeldir güzeldir...

''Badwizard ve Murat '' Konuştuğumuz konu hakkında ki görüş ve paylaşımlar için teşekkür ediyorum...

werdiğiniz yanıtlara karşılık değerlendirme yaparsam konu yine uzayacak...bence burda bitirelim....!!!

Badwizard Tarayıcılar konusu hakkında ki görüşlerin yanlış...bu konuda önyargılısın...ve yanlışsın...

Önemli değil, senin kadar hassas biri olmadığım için kırılacak bir şey görmedim , özür dilenecek birşey yok yani :)
Browserlar hakkında birşeyde söylemedim oysaki, madem yanıldığımı düşünüyorsun şuradan devam edelim: https://www.chip.com.tr/forum/hangi-browser-neden_t262825.html hangi konuda önyargılıyım hangi konuda yanılıyorum bende merak ediyorum, sonuçta öğrenmenin yaşı yok.

LvvNt
03-03-2013, 08:26   |  #42  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

saçmalamayı kess....sana soran yada danışan olmadı...herkesin işine burnunu sokma....Kullanmadığın bir şey hakkında yorum yazma...önce konuyu öğren sonra burda yanıt bildirimi yap....

Benimn birşey bilip bilmediğimi nerden biliyorsun? Ben kaç yıldır pc ile uğraşıyorum? 10 yıl oldu(tabi yazılımsal uğraşıyorum). DriverPack'i bilgisayarımın bir köşesine kurdum ancak lazım olmadı(yedek sisteme). Zaten sistemler gayet güzel bir driver algılayıcıya sahip.

Ancak her neyse bu işi kapatıyorum :)

Gelelim konuya arkadaşım Driverpack sistemin üzerinde değişiklik yapmış bunun mutlaka kayıt defteri ile ilgili bir ayarı vardır. Buldum :  regedit'ten "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation" yolunu izle orada (varsayılan) dışındaki tüm değerleri sil sonra reset at.

Son Düzenleme: LvvNt ~ 03 Mart 2013 08:43