Driver Power State Failure sorunu

HellRaiser944
24-12-2018, 23:22   |  #1  
HellRaiser944 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba arkadaşlar benim PC-da "driver power state failure" mavi ekran hatası oluyor. öncelikle onu belirtiyim benim pcnin anakartı bir kaç ay önce yandı ve yeni ikinci el anakart aldım (foxconn) ve diger parçaları birleştirip pc-ni kurdum ve sorunsuz çalışdı. ama kısa bir süre sonra pc-da donmalar ve tutulmalar başladı ve kısa bir aradan sonra mavi ekran hatasıyla (
beginning dump of physical memory) hatasıyla bilgisayar kendiliğnden kapanıyordu ama kısa süre sonra bu hatanı daha az almaya başladım ama pcni ne zaman kapatsam hep "driver power state failure" hatasını alıyorum ve bu hata hiç geçmek bilmiyor. ramları memtest86 ile test etdim sorun çkmadı. hddn-i hddtune ile test etdim yine hiç bir sorun bulmadl (gerçi hdd yeni zaten) sorunun ekran kartındada olduğunu sanmıorum ama sorun nede ola bilir? lütfen yardım edin

excel_mustafa
25-12-2018, 21:44   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

öncelikle temiz kurulum format at. driverları eksiksiz üretici sitesinden yükle. biosu güncelle. sonuç alamazsan büyük ihtimalle power arızalı. düzensiz voltaj deneniyle anakartı yavaş yavaş öldürüyor. pcyi kullanmayıp en kısa zamanda yeni power almanı öneririm.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 25 Aralık 2018 21:47