Driverları yükleme?

HPQ-User
01-04-2010, 00:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kAAN sormuş:
Arkadaşlar bizim bir ortak bilgisayarımız var virüs var diye bir arkadaş format atmış xp kurmuş ama driverlar yüklü değil.
Haliyle bilgisayar internetede bağlanamıyor ethernet driverıda yüklü değil. Bu durumda başka bir bilgisayardan bir program indirmiştim driverscanner diye bilgisayardaki driverların tam adlarını veriyordu...

ama şimdi o programı bulamadım buldugum programlarda tam ad vermiyor. internetten indirme seçeneği sunuyor ama bilgisayar zaten internete bağlanamıyor...

sorunu nasıl halledebilirim? driverların adlarını nasıl ogrenebilirim?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
25gb hd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.1.8) Gecko/20100202 Firefox/3.5.8

SpLasHER
01-04-2010, 00:21   |  #2  
SpLasHER avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
114 mesaj

Arkdassım bılgısayarını acarak eternek kartının markasına bakmak daha rahat olur sana sonra internetten markasını bıldıkten sonra driver bulmak kolay olur.

rsb71
01-04-2010, 00:45   |  #3  
Üye
58 mesaj

BnCe Senin Yapman Gereken İnternet Cafeyi Gidip O Dosyayı İndir ve Flash disk'in vaRsa Ona yükLe Evdeki bilgisayara Götür Tak ÖyLe dene Derim...

Yavuz Taşcı
01-04-2010, 01:28   |  #4  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhaba.Ethernet kartınızın üzerindeki chipsete bakarak ethernet kartınızın markası hakkında bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca ethernet kartınızda herhangibir sorun yok ise windows otomatik olarak mevcut ethernet kartınızın sürücüsünü otomatikman yükleyecektir.

Son Düzenleme: Yavuz Taşcı ~ 01 Nisan 2010 01:29
SpLasHER
01-04-2010, 19:40   |  #5  
SpLasHER avatarı
Yıllanmış Üye
114 mesaj
Alıntı: Yavuz Taşcı  
Merhaba.Ethernet kartınızın üzerindeki chipsete bakarak ethernet kartınızın markası hakkında bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca ethernet kartınızda herhangibir sorun yok ise windows otomatik olarak mevcut ethernet kartınızın sürücüsünü otomatikman yükleyecektir.

her zman bu olay olmaz windows anlasmıs oldugu sırketlerde olur.Hatta  uste donanım degisikliklerni tara diye bir komut olacak onlarda otomatık yukle ama dedigim gibi eger windows la anlasmalı degilse  olmaz.

clickonline
04-04-2010, 17:12   |  #6  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Everest programı ile bulamadığın donanımların marka modellerine bak ben bulurum sana.