Drivers Yukleyemıyorum

cevatnaci
28-03-2007, 17:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

ben bit vista home aldım pc ye yukledim hersey yolunda gozukuyordu sıra geldı drivers yuklemeye(anakart,ekrankartı) bılgı sayar  kurulum sıdılerını algılayamadı acarak çıkartıp yukledıgımdede bu sefer eternet huzlenmıyordu (windons 2000 service paketını yukleyın) dıye uyarı gelıyordu(vistayla ne ılgısı varsa) kulandıgım yazılım XP2 porefsonel (IET)ayarları yuklenemedı bu yuzden pc nız duzgun calısmaya bılır dıyor acaba benım driverler visyaya uyumlu deyılmı ANAKAR tım:DFİ INFFNITY UTILITY nF4 ver.001 dir EKRAN KART im: LEADTEK WinFast PX 6600 DDR:512 dir HHD:80GB  YUKLEMEYE CALISTIGIM VISTA HOME DE 32 dir  saygılarım la

Borga-x
28-03-2007, 17:25   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

En son sürücülerini internetten indirip kurmayı denesene

erkanc
28-03-2007, 18:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bir önceki arkadaşın dediği gibi senin cd lerdeki sürücüler eski yani vista sürücülerini içermiyor üreticilerin web sayfasına giderek support(destek)bölümünden vista uyumlu sürücüleri inndir.

bandw
28-03-2007, 22:41   |  #4  
Yeni Üye
25 mesaj

Merhaba kardeş her ihtimale karşı buraya da yazdım okuyasın diye. Öncelikle Vistanın en önemli özelliklerinden birisi ana donanım için driver yükleme sorunu olmaması. Yani senin ekran kartın ve ana kartın için driveri yüklemeye çalışmaman gerekiyordu. Sadece Denetim Masası/Sistem Bakım/Aygıt Yöneticisini açıp ordan yanında sarı uyarı olanları çift tıklayıp sürücüyü yeniden yükle diyeceksin. Sonra bu donanımın driverinin olduğu cdsini takıp Sürücü Yazılımı için Bilgisayarımı Tara deyip Cd sürücüyü göstereceksin. BAzen bulamıyabiliyor. O zaman Cd sürücünün içindeki Driverlerin bulunduğu klasörü yol olarak göster bulur. Yine bulamıyorsa bilki CDdeki yazılım vistaya uyumlu değil. O zaman işin nette bu driveri aramak. Unutmadan ben ilk kurduğumdada aynen senin gibi ana kartımın ve ekran kartımın Driverlerini yüklemeye çalıştım bilgisayar birbirine karıştı. Tek çözümü formatta buldum. Şimdi vista ultimate kurdum sadece donanımda ses driverini ve tv kartımı tanıttım diğer her şey zaten yüklüydü. Oyunları ve benzeri ağır programları rahatça kullanabiliyorum. Vistayla şimdi gül gibi geçiniyoruz.Tabi bir kaç sorun dışında.

Mea
28-03-2007, 23:15   |  #5  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

http://www.radarsync.com/vista/index.php

Adresinden Vista Driver ların bir kısmına bakabilirsin.