Driwerları,prg. silmeden format atmak.

HPQ-User
19-01-2008, 23:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

beycanerkul sormuş:
Bilgisayar formattan atarken bazı purogramların SİLİNMEMESİNİ istiyorum. Windows xp'ye driwerları yani (kamera, tv kartı, ses kartı gibi vs..) ve programları (msn, limewire, avast,  nero, winamp gibi vs...) programları YEDEKLEMEDEN bilgisayarda silinmemiş halde olmasını istiyorum Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim SAYGILARIMLA.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
WİNDOWS XP
PENTİUM4
256 BELLEK
40 GB SABİT DİSK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Hozer
19-01-2008, 23:57   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Yedekleme şeklinde deseydiniz bu ayki Chip dergisin de pratik hızlı bir çözüm öneriyordu ben şahsen denedim gerçekten de orta seviyeli bir bilgisyarda 5 dk da geri yükledi.

Onun dışında yedeklemeden yapmak istiyorsanız Xp iso builder vb. programlar var bunlarla istediğiniz şekilde win xp'ye kurulurken yüklenecek programlar güncelleştirmeleri ekleyerek kurulumu hazırlayabilirsiniz.

Koray Kocaman
20-01-2008, 01:19   |  #3  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Merhaba..

Bu ayki dergide bu konu ile ilgili Windows kurulumu,Yedeklemesi ve programın kullanılması hakkında detaylı bilgi mevcut.

Borga-x
21-01-2008, 08:56   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Format atarken bütün bilglerin gidecektir. Öyle sürücüleri ve bazı programları ayırayım da format atayım dersen bu imkansız. Ama yukarda arkadaşlar demişler kendınıze yenı bır wın. CD'si hazırlarsanız surucu ve programların oldugu formatta sonra surucu yuklemek zorunda kalmazsınız