DSL ve internet ışığı yanıyor fakat...

gomugomunojutsu
11-09-2016, 22:58   |  #1  
gomugomunojutsu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir hafta önce internetimde kopma sorunu yaşıyordum.(şu an yaşadığım sorundan farklı olarak internet ışığım hiç yanmıyordu)Ttnet'i aradım ve teknik servis yolladılar.Ana hattan çıkan kablolarda ve binanın içindeki kutuda sorun olduğunu söylediler.Herneyse kabloları ve aşağıdaki sorunu hallettiler.İnternetimi 1-2 gün kadar sorunsuz olarak kullanmaya devam ettim.Ancak bugün şöyle birşey oldu.DSL ve internet ışıgı yanmasına rağmen internete bağlanamıyorum.Wifi ile bağlandığımda internet birden gidiyor.(bu sırada DSL ve internet ışığı yanmakta) İnternet erişiminde ünlem işareti çıkıyor.Ethernet ile bağlandığımda ise yine aynısı oluyor.(Ağ bağdaştırıcılarından etherneti devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince ve ya modemi resetleyince internetim geri geliyor.) .Bu sorun 1-2 saatte bir tekrarlıyor.Dediğim gibi modemi resetleyince sorun ortadan kalkıyor.Tabi online oyun oynarken bu sıkıntının olması beni çıldırtma noktasına getirdi.Bu sorunu nasıl çözebilirim?Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler arkadaşlar
Bu arada Modemim Zyxel ve internetim de TTnet

Arkadaşlar şu an birşey farkettim.İnternete ethernetle bağlı olan diğer bilgisayarda internete sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyorum.Ayrıca annemin ve kardeşimin kullandığı telefonlarda da sorunsuz bir şekilde bağlanıyor.Ancak kendime ait olan laptopta ve cep telefonunda internet bağlantım gidiyor.Anca modemi resetlediğim zaman sorun ortadan kalkıyor.Tabi bunu sürekli tekrarlamak zorunda kalıyorum.Lütfen yardım!!!!

Sistem Bilgilerim
  • Acer Aspire v3-571G Laptop
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel i5-3210M @2.50ghz
  • nVidia gt630m
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -