Dual CPU Sorunu

simonare
22-11-2007, 21:59   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj

Selamlar, bilgisayarımda hardware sorunu olduğunu sanıyorum. muzik dinlerken müzikler cızırtı yapıyor ve oyun oynarken gereksiz ve aralıklı olarak küçük takılmalar yaşıyorum. bilgisayarımın teknik özellikleri şöyle:

Anakart: P5WDG2 WS Professional
CPU: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6600 @ 2.40GHz
RAM: 1066, 2.00GB

anakarttan duo cpu'yu single cpu support'a indirdim ve şuanda takılma yaşamıyorum yanlız daha deneyeli yeni. aklıma CPU sorunu geldi. şimdi merak ettiğim sorunum sizce core 2 duo ilemi alakalı ve eğer öyle ise core 2 duo desteğinden nasıl yararlanacağım. bios update sorunummu avar aceba? uzmanlardan görüş bekliyorum. teşekkürler

black_flood
23-11-2007, 10:06   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

anakartının biosunu güncelleme hiç aklına geldimi arkadaşım???
bios ayarlarını ellemeden single cpu aktif iken biosu güncelle vede sonra dualcore cpu seçeneğini aktif et sorunun düzelecektir.anakartın sanırım microcode sorunu yaşıyor bios güncellemesi ile düzelir bu sorun.

Borga-x
23-11-2007, 10:13   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Veya DirectX9'un güncel sürümünü yükle..Bazen DirectX'ten kaynaklanan sorunlarda sesın cızırtı yapması gorulur.

XxXDaRKoXxX
23-11-2007, 14:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
Borga-x
Veya DirectX9'un güncel sürümünü yükle..Bazen DirectX'ten kaynaklanan sorunlarda sesın cızırtı yapması gorulur.
borga abi benim hoparlörlerdende sesi açarken ses geliyor ama bilgisayardan açarken değil üzeindeki oyanatılcak yerden:(

neden olabilir realtek i son sürümü mevcut yükledm onda bir sorun yok
Philips SPA-2200 Siyah 2 Hoparlör

Borga-x
23-11-2007, 14:32   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Hoparlör ses açma kapama potansın oksitlenmiş. Elektrikçiye gıdıp oksit sökücü sprey alıp hoparlor ıcını açman ve potansın uzerıne bıraz sıkman gerek... Bıraz bekledıkten sonra fişe tak ve potansı bır dene eger olmadıysa o zaman elıne havya lehım alıp o potansı sökmen gerekir ve o potansın aynısından bulman gerekir.

simonare
23-11-2007, 15:30   |  #6  
OP Üye
71 mesaj
black_flood
anakartının biosunu güncelleme hiç aklına geldimi arkadaşım???
bios ayarlarını ellemeden single cpu aktif iken biosu güncelle vede sonra dualcore cpu seçeneğini aktif et sorunun düzelecektir.anakartın sanırım microcode sorunu yaşıyor bios güncellemesi ile düzelir bu sorun.
tabiki aklıma geldi de asus'un sitesinde bios'umun bu cpu'yu destekleyebilecek kadar güncel olduğu görünüyor..

oyuzden 2'de kaldım ve sormak istedim