dual ddr nasıl olur yardım??

muratahmetbeyoglu
12-04-2007, 11:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
176 mesaj

anakartım dual ddryi destekliyor.şu an bende 512mb ram var bir tane daha 512mb ram aldım.şimdi slotlar mavi turuncu arada boşluk tekrar aynı renkler .dual ddr olması için aradaki boşluğu önemsemeyip aynı iki rengemi takıcam yokra yanyana olan farlı iki rengemi takıcam

bir el atı verin be teşekkürlerrr...

erkanc
12-04-2007, 11:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

dual ddr olayı senin dediğinden çok farklı öncelikle tek kanal çift kanal meselesini halledelim
Eğer anakartından çift (dual) kanal destekli ise belleklerinde çift kanal olmak zorunda bunlarada dual kit denir.
Yani biri olmadan diğeri çalışmaz
tek kanal bellek alıp sonra aynı bellekten sisteme tekmaklada sistem (dual)çift kanal olmaz
illede sisteminde çift kanal kullanmak istiyorsan dual kit olrak tabir edin ram paketlerinden anakartına uygun olanı almalısın ve anakart kitapçığından bakarak uygun yerlere takmalısın

Borga-x
12-04-2007, 11:40   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Dual DDR ramların çalışma frekanslarının aynı RAM'dan(ikiz)bir tane daha takarsan 2 katında çalışma göstereceğidir. Yani 1 tane 1GB ram alacağına 2 tane 512 alırsan daha iyi performans alırsın.

Ram slotlarının renklerı farklı olabilir. Bu durumda aynı renkteki slotlara aynı RAM(ikiz)ları takman gerektıgıdır. Genelde bu şekilde ama sen anakartının kullanma klavuzuna bir bak.Belki farklı olabilir. Yani 2 mavi 2 kırmızı slot var.mavi renkte iki tane slotlara  (atıyorum)2 tane Kingston 512 dual ddr 800Mhz. Ram takman gerektiğidir. Tabi anakart kitapçığını okuyup o şekilde uygulama yapman daha doğru olur. bu şekilde RAM'lerin çalışma frekansı daha iyi çalışır. Daha iyi performans alırsın
Anladın sen onu