Duke Nukem kavgası giderek sertleşiyor

CHIP Online
31-05-2009, 16:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Duke Nukem tarih olmak üzere ama kavgası bir türlü bitmiyor: Şok iddialara sert yanıt gecikmedi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Duke ... tlesiyor_13027.html

Resimlerle: Duke Nukem Forever'dan son ekran görüntüleri

Daha önce [url=""] Take-Two Interactive [/url]'in  [url=""]3D Realms[/url]'e açtığı dava ile ilgili ayrıntıları sizlere [url=""] buradan [/url] ulaştırmıştık.

3D Realms'in yanıtı ise gecikmedi. "Take-Two toplam olarak 2.5 milyon dolar haricinde Duke Nukem Forever (DNF) için ne bir avans ödedi ne de ekstra bir fon ayırdı" diyen yetkililer "DNF için bugüne kadar aldığımız tek avans 1998 yılında GT Interactive tarafından verildi ve 400,000 dolar'dı." açıklamasını yaparak Take-Two Interactive'in 12 milyon dolar ödeme yaptığı iddialarını yalanladı.

"Take-Two, Duke Nukem Forever'ın geliştirilmesi için kaynağa ihtiyacımız olduğunu biliyordu"  diyen firma yetkilileri, "Take-Two Interactive'i, istediği değişiklikleri yapmamız için gerekli fona sahip olmadığımız ve bir anlaşma sağlanmazsa çalışma ekibimizi dağıtmak zorunda kalacağımız konusunda bilgilendirdik." açıklamasını yaptı.

Mahkeme kayıtlarına göre Take-Two Interactive, DFN kaynak kodunun değiştirilmesi veya kullanım haklarının satılması üzerine geçici yasaklama emri koydurmak istedi, fakat 3DR'ye göre mahkeme bu isteği reddetti.

3D Realms : "Devam eden dava hakkında yorum yapamasakta, inanıyoruz ki Take-Two davası Duke Nukem'in satış haklarının zahmetsizce alınmasını engelleyecektir."


Tüm konu: Duke Nukem kavgası giderek sertleşiyor

Resimlerle: Duke Nukem Forever'dan son ekran görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce herşeye rağmen Duke Nukem Forever oynama imkanımız olacak mı?

Turhost