Dünyanın En İyi Antivirus'ü 90 Günlük Ücretsiz

cracker1
10-07-2011, 18:26   |  #26  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
326 mesaj

" İmkansız diye bir şey yoktur."

sevimlicocukchucky
10-07-2011, 19:31   |  #27  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Çakma lamersin anlaşıldı antivirüsler güncelleme alıyor sık sık birşey bilmediğin burdan belli :) sana laf anlatmayacağım web programcısıyım bende bir site kurar kafama göre karalarım antivirüsleri kullanmadan neyi tespit edebilirsin ki 24 saat antivirüsleri kurup kurup test mi ediyor bu site, sunbelt viprenin  yazıcısı ve diğer antivirüslere veritabanı satıyor bu yüzden diğerden iyi olduğuna göre dünyada ki antivirüsler arasından en iyisi. yazıları okusan demek istediğimi anlardın, okumamışsın bile araştırma yazılarını. günde 2000den fazla virüs üretiliyor tabiki %100 garanti veremez kimse ama viprenin sezgisel davranışı bilgisayarın işlemci ram yemesi gibi hareketliliklerde uyarıyor virüs olabilir diye karantinaya alıp açmana izin vermiyor bu sezgisel davranış hiç bir antivirüste de yok :) cahil insanlar gibi oturup okumadan 2 siteyle karşıma geliyorsun ben kendim uzun zamandır araştırıyorum en iyi iki antivirüs kaspersky ve vipre aralarındaki fark ise kaspersky biraz kasıyor vipre kasmıyor bu resmi bulduğum için paylaştım doğru bir liste tabi bittefender ile kaspersky ı yer değiştirirseniz :) kolay gelsin herkesin fikrine saygılar.

Son Düzenleme: sevimlicocukchucky ~ 10 Temmuz 2011 19:57
cracker1
10-07-2011, 20:08   |  #28  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj

heee çakma lamerim lan kardeş ben de senin deliler gibi araştırıyorum bu vipre zımbırtısına bakarsan 

diye bir şey var artık avastın bulduğu virüsü vipre bulamıyorsa dünyanın en iyisi nasıl
oluyor kardeşim ;) bana bunun cevabını ver (çakma lamer nedir bilmiyosan git onu araştır)

cracker1
10-07-2011, 20:11   |  #29  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj

"web programcısıyım" web programcılığıyla güvenlik olmuyor anca site güvenliği oluyor canımsın

cracker1
10-07-2011, 20:16   |  #30  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj

bizim kastettiğimiz şey antivirüs ün en iyi olmasını kastetmiyoruz sadece asıl antivirüsün kullanıcı olduğunu kastediyoruz

viking20
10-07-2011, 20:20   |  #31  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://doctus.org/showthread.php?t=55605&highlight=Vipre
AV-Test GmbH Ürün İnceleme ve Sertifikasyon Raporu - 2011/1.çeyreği
http://doctus.org/showthread.php?t=56292&highlight=Vipre
http://vipreantivirus.com/Softwa ... m-Antivirus/#tabs-3
VIPRE ve Zemana AntiLogger çakışması.
http://doctus.org/showthread.php?t=55252&highlight=Vipre
http://doctus.org/showthread.php?t=55116
http://doctus.org/showthread.php?t=57727&highlight=Vipre
http://www.vipreturkiye.com/vipre_antivirus.php

Son Düzenleme: viking20 ~ 10 Temmuz 2011 20:35
cracker1
10-07-2011, 20:20   |  #32  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj

ben senin yazılarınıda okudum eee o zaman nerden yorum yaptığımı zannediyorsun o zzaman?

M.G.G
10-07-2011, 22:02   |  #33  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj
Alıntı: sevimlicocukchucky  
Çakma lamersin anlaşıldı antivirüsler güncelleme alıyor sık sık birşey bilmediğin burdan belli :) sana laf anlatmayacağım web programcısıyım bende bir site kurar kafama göre karalarım antivirüsleri kullanmadan neyi tespit edebilirsin ki 24 saat antivirüsleri kurup kurup test mi ediyor bu site, sunbelt viprenin  yazıcısı ve diğer antivirüslere veritabanı satıyor bu yüzden diğerden iyi olduğuna göre dünyada ki antivirüsler arasından en iyisi. yazıları okusan demek istediğimi anlardın, okumamışsın bile araştırma yazılarını. günde 2000den fazla virüs üretiliyor tabiki %100 garanti veremez kimse ama viprenin sezgisel davranışı bilgisayarın işlemci ram yemesi gibi hareketliliklerde uyarıyor virüs olabilir diye karantinaya alıp açmana izin vermiyor bu sezgisel davranış hiç bir antivirüste de yok :) cahil insanlar gibi oturup okumadan 2 siteyle karşıma geliyorsun ben kendim uzun zamandır araştırıyorum en iyi iki antivirüs kaspersky ve vipre aralarındaki fark ise kaspersky biraz kasıyor vipre kasmıyor bu resmi bulduğum için paylaştım doğru bir liste tabi bittefender ile kaspersky ı yer değiştirirseniz :) kolay gelsin herkesin fikrine saygılar.
Lamerin ne anlama geldiğini bilseydin bu kelimeyi kullanmazdın ;)
Ben ise bilinçli kullanıcıyım.Bilgisayarına özellikle virus sokup manuel olarak yardımsız silen virus saldırısına karşı hazırlık yapan ve genelde antivirus denilen zımbırtıyı kullanmayan ve şüpheli gördüğü dosyanın sertifikasına bakan sonra da güvensizse dosyanın alayını silen kişi topluluğudur(Galiba nasıl tespit ettiğimizin başlangıcını anlattım).Bunların hiçbirini lamer yapamaz çünkü bilmiyor.Darkcometi bilgisayarında çalıştırdığında arkadan da izlediğini bilmeyecek kadar bilgisizdir lamer ;)(Not:Darkcometin içinde kaynak kodları var ama içindede bir adet zararlı sürücü var o da sizi izliyor)
O gösterdiğin teste gelince;
Sandboxing diye birşey duydun mu duymadıysan söyleyelim bilgisayara giren yeni verilerin eski verilerle hiçbir zaman birleşik olmamasıdır(sürücüler de buna dahil).Verdiğin testte sandboxingi kırmayı denememişler test tam değil ve gdata çift motor kullanıyor o teste girseydi kesin hepsini devirecekti(Sadece antivirus motoru çalışmasını test etmişler Hips ve Sandboxing yok)
Benim gönderdiğim dosyaların hepsi dün taratıldı tarihlere dikkat etseydin ;)
Neyse al senin vipren ancak eicar ile Melissayı bulacak geri tanımayanları bulamıycak tarama sonucunu paylaş viruslerin hiçbiri saldırmaz merak etme ama açma da ;)
http://bit.ly/nsQesu
rapid üyelik gerektirdiği file to link ise viruslu dosya deyip(doğru söylüyordu ;) ) izin vermedi bende türk warezcilerin durağı olan(!) dosya.tcye yükledim ;)
O uyarıları ayar çektikten sonra her antivirus yapıyor ;)
Not:Ben Ayyıldız Tim gibi Lamerlara lemur diyorum daha komik oluyor sana da öneririm

cracker1
10-07-2011, 22:27   |  #34  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
326 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Lamerin ne anlama geldiğini bilseydin bu kelimeyi kullanmazdın ;)
Ben ise bilinçli kullanıcıyım.Bilgisayarına özellikle virus sokup manuel olarak yardımsız silen virus saldırısına karşı hazırlık yapan ve genelde antivirus denilen zımbırtıyı kullanmayan ve şüpheli gördüğü dosyanın sertifikasına bakan sonra da güvensizse dosyanın alayını silen kişi topluluğudur(Galiba nasıl tespit ettiğimizin başlangıcını anlattım).Bunların hiçbirini lamer yapamaz çünkü bilmiyor.Darkcometi bilgisayarında çalıştırdığında arkadan da izlediğini bilmeyecek kadar bilgisizdir lamer ;)(Not:Darkcometin içinde kaynak kodları var ama içindede bir adet zararlı sürücü var o da sizi izliyor)
O gösterdiğin teste gelince;
Sandboxing diye birşey duydun mu duymadıysan söyleyelim bilgisayara giren yeni verilerin eski verilerle hiçbir zaman birleşik olmamasıdır(sürücüler de buna dahil).Verdiğin testte sandboxingi kırmayı denememişler test tam değil ve gdata çift motor kullanıyor o teste girseydi kesin hepsini devirecekti(Sadece antivirus motoru çalışmasını test etmişler Hips ve Sandboxing yok)
Benim gönderdiğim dosyaların hepsi dün taratıldı tarihlere dikkat etseydin ;)
Neyse al senin vipren ancak eicar ile Melissayı bulacak geri tanımayanları bulamıycak tarama sonucunu paylaş viruslerin hiçbiri saldırmaz merak etme ama açma da ;)
http://bit.ly/nsQesu
rapid üyelik gerektirdiği file to link ise viruslu dosya deyip(doğru söylüyordu ;) ) izin vermedi bende türk warezcilerin durağı olan(!) dosya.tcye yükledim ;)
O uyarıları ayar çektikten sonra her antivirus yapıyor ;)
Not:Ben Ayyıldız Tim gibi Lamerlara lemur diyorum daha komik oluyor sana da ö
sana sonuna kadar katılıyorum fakat sana bir önerim var antivirüs sana zımbırtı gelebilir çünkü  bana görede zımbırtı idi. daha sonra ben farkında olmadan virüslü bir dosya indirmiştim iki dakika sonra bilgisayarıma sürekli pop-uplar çıkıyordu ben de formatlayıp bedava bir antivirüs yükledim senin bilgisayrınada aynısı olabilir ama yinede sen bilirsin

Nicoll
10-07-2011, 23:45   |  #35  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Ağır vasıtalar sağa çeksin...

Veee iştee: dünyanın en iyi antivirüsü ClamAV geliyoooorrr :)

Neden ClamAV dünyanın en iyisi?

- %100 açık kaynak özgür yazılımdır, casusluk, hırsızlık yapmaz.

- Esnek bir yapısı vardır, isteyen herhangi bir firma veya şahıs hiç bir ücret ödemeden kullanabilir, geliştirebilir, değiştirebilir. Örnek: ünlü casus yazılım temizleyici SpywareTerminator ClamAV motorunu kullanıyor.

- Windows dahil bütün platformlarda kullanılır:

Windows: ClamWin

Linux/Unix: ClamTk

Mac: ClamXav

ClamTK'dan bir arayüz görüntüsü:

M.G.G
11-07-2011, 01:09   |  #36  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Alıntı: cracker1  
sana sonuna kadar katılıyorum fakat sana bir önerim var antivirüs sana zımbırtı gelebilir çünkü  bana görede zımbırtı idi. daha sonra ben farkında olmadan virüslü bir dosya indirmiştim iki dakika sonra bilgisayarıma sürekli pop-uplar çıkıyordu ben de formatlayıp bedava bir antivirüs yükledim senin bilgisayrınada aynısı olabilir ama yinede sen
Adware yüzünden bilgisayar mı formatladınız ??
Mesela Bu adware bilgisayarınıza bulaşsaydı hijack this yazılımın ile registry keylerini temizleyebilir sonra da hosts dosyasını temizleyip exeyi hallederdiniz

özkan_oktay
18-07-2011, 15:43   |  #37  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: sevimlicocukchucky  
kullandınız mı araştırdınız mı neye dayanarak iddia edebiliyorsunuz ? kaynaklarımı gösterdim. Sizde aksini kanıtlayacak olan kaynağınız varsa onu gösterebilirsiniz.

Konuya çok sonra baktım kusura bakmayın. Peki soruyorum her şey 1-2 testten anlaşılsaydı yazılımların hali ne olurdu? Norton ve G Data neredeyse tüm testlerde ikisinden birisi 1. O zaman en iyisi bu iki yazılım. Yani saçmalığın doruk noktası bu. Dediğin antivirüsü bir çok kişi bilmiyor bile. Hem o verdiğin adreste ki testte nerede dandik program varsa 1. geliyor :S Sen kaç senedir güvenlik yazılımları ile uğraşıyorsun haşır neşirsin ki Vipre en iyisi diyorsun bir teste bakıp. Hem 10 senede uğraşsan fark etmez artık, şu en iyi antivirüs diyen birisi antivirüsten hiç anlamıyor demektir. Bari Norton, Kaspersky falan deseydin gitmiş Vipre Antivirüs'e en iyisi demiş gülünç bir durum :)

berkaycarlos99
02-10-2011, 11:35   |  #38  
Yeni Üye
24 mesaj

pfff alın işte liste

1-norton security 2012     kaynak/ performans:%95 Savunma%99 tarama %100
2-kaspersky securit 2012  kaynak/performans:%90 savunma%95 tarama %100
3-avg security 2011  kaynak/performans:%50  savunma%99 tarama%90
4-avast 2011  kaynak/performans%100 savunma%88 tarama%84
5-eset smart security  kaynak/performans%95 savunma %90 tarama %90
6-mcafe 2011  kaynak/ performans%80 savunma %95 tarama %100
7-avira security 2011 kaynak/performans%100 savunma%75 tarama%60
8-bit defender 2011 kaynak/performans%100 savunma %70 tarama%55
9-titanıum 2011 kaynak/performans%95 savunma%90 tarama%30
10-panda 2011 kaynak/performans%100 savunma %80 tarama %50

alın sonuç ortada kaspersky ve nortondan üstün bi program yoktur

Kapalı Hesap (153334)
05-10-2011, 10:30   |  #39  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: berkaycarlos99  
pfff alın işte liste

1-norton security 2012     kaynak/ performans:%95 Savunma%99 tarama %100
2-kaspersky securit 2012  kaynak/performans:%90 savunma%95 tarama %100
3-avg security 2011  kaynak/performans:%50  savunma%99 tarama%90
4-avast 2011  kaynak/performans%100 savunma%88 tarama%84
5-eset smart security  kaynak/performans%95 savunma %90 tarama %90
6-mcafe 2011  kaynak/ performans%80 savunma %95 tarama %100
7-avira security 2011 kaynak/performans%100 savunma%75 tarama%60
8-bit defender 2011 kaynak/performans%100 savunma %70 tarama%55
9-titanıum 2011 kaynak/performans%95 savunma%90 tarama%30
10-panda 2011 kaynak/performans%100 savunma %80 tarama %50

alın sonuç ortada kaspersky ve nortondan üstün bi program

Evet çocuk haklı kasper ve nortondan başka bilgisayarınızı kasan ve durduk yere işlem gücünüzü harcayan bir antivürüs yazılımıda yoktur.Gidip korsan norton korsan kasper kullannanlar korsan program ve işletim sistemi kullananlar bana naval okumasın.Korsancıların ve diğer para vermek istemeyen insanların en iyi kullanıcagı antivürüs avg antivürüs free dir.Yıllardır free avg kullanıyorum oda hani vürüs girsin diye değil milletin sorularından bıktıgımdan dolayı.Misafirler bile neden antivürüs kullanmadıgımı soruyor.Bende yıllardır avg free yi kullanıyorum dedim pardus da antivürüs bile yok diyorum.
Tavsiye avg en iyi yazılımdır.Çok ÇOk para vermenize gerek yok sürekli güncel.
http://www.freeavg.com/?lng=tr-tr&cmpid=free

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (218526) ~ 05 Ekim 2011 10:32
kannam_
05-10-2011, 20:10   |  #40  
Üye
54 mesaj

Teşekkürler