durduk yere kitlenip kalıyor

O_uzHaN
15-10-2013, 23:44   |  #1  
O_uzHaN avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,061 mesaj

Merhaba notebookum imzamdaki gibidir.sorunum ise durduk yere kilitlenip kalıyor,yani bir oyun oynarken veya tam açarken loading ekranında  duruyor sanki pause tuşuna basmış gibi, bekliyorum bekliyorum düzelmiyor bende kapatıp tekrar açıyorum acaba sorun ne olabilir ?Format atayım dedim yine düzelmedi.

birde çok zor açılıyor açılmasını beklemekten bıktığım için artık hiç kapatmıyorum uykuya alıyorum.

ilk açılmada 1-2 dk boyunca yenile ve chrome yi açıp biraz kurcalamadan kendine gelmiyor

NoT:1_Notebook servisten yeni geldi tüm termal ped ve macunları temizlenip yenilendi fanlar temizlendi kasa temizlendi (kısacası ısınma sorunu yok)

2_ 4 bilgisayarda daha kullandığım windows 7 64bit ultimate yüklü ve sorun sadece bu pc de var

3_ Driverlar güncel

4_ Hdd boş bütün yedeklerim harici diskde

blade27
16-10-2013, 00:00   |  #2  
blade27 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
120 mesaj

kardeşim bende bir casper laptop vardı aynı sorun bende de oluyordu yani bilgisayar meşgul değilde olduğu yerde donup kalıyordu mause hareket etmiyordu servise götürdüm en az 20 kez format atıp farklı bir çok şey denediler ama olmadı her zaman ki casper işte sonun da laptopu değiştirmek zorunda kaldılar yani çözülmedi :)

O_uzHaN
16-10-2013, 00:18   |  #3  
O_uzHaN avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,061 mesaj

valla buda gitti işte bakım fln  yapıldı bunları onlarada söyledim hdd fln test etmişler birkaç test programı uygulamışlar sorun yok diyolar bizim elimizdeykende hiç sorun çıkarmadı diyolar anlamadım gitti

DiamondMines
16-10-2013, 02:42   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: O_uzHaN  
Merhaba notebookum imzamdaki gibidir.sorunum ise durduk yere kilitlenip kalıyor,yani bir oyun oynarken veya tam açarken loading ekranında  duruyor sanki pause tuşuna basmış gibi, bekliyorum bekliyorum düzelmiyor bende kapatıp tekrar açıyorum acaba sorun ne olabilir ?Format atayım dedim yine düzelmedi.

birde çok zor açılıyor açılmasını beklemekten bıktığım için artık hiç kapatmıyorum uykuya alıyorum.

ilk açılmada 1-2 dk boyunca yenile ve chrome yi açıp biraz kurcalamadan kendine gelmiyor

NoT:1_Notebook servisten yeni geldi tüm termal ped ve macunları temizlenip yenilendi fanlar temizlendi kasa temizlendi (kısacası ısınma sorunu yok)

2_ 4 bilgisayarda daha kullandığım windows 7 64bit ultimate yüklü ve sorun sadece bu pc de var

3_ Driverlar güncel

4_ Hdd boş bütün yedeklerim harici

Sistem eski olsa da baya sağlam bileşenler var içinde i7 + GTX560M. Formatdan sonra düzelmediyse donanımsal olabilir. Bios güncellemesi deneyebilirsin ama risk. Boşta ve yükteki ısıları paylaşa bilirmisin?

O_uzHaN
16-10-2013, 09:24   |  #5  
O_uzHaN avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,061 mesaj

bios güncellemesi benimde aklıma geldi ama güncel biosunu bulamadım bir türlü hep yabancı sitelerde var onlarıda anlayamadım :)

O_uzHaN
16-10-2013, 09:31   |  #6  
O_uzHaN avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,061 mesaj

boşta resimdeki gibi 

yüklenince işlemci max 75-80 civarı

gpu 70-75 civarı oluyor ama notebookta özel fan tuşu var birden max fan hızına çıktarabiliyorum manuel olarak

bu ısılar 5-6 derece aşağıya iniyor ozaman.

O_uzHaN
16-10-2013, 09:31   |  #7  
O_uzHaN avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,061 mesaj

ben bulamadım biosu da siz belki biraz daha iyi anlarsanız siz bakabilirmisiniz :=) notebook modeli p150hmx

murat5038
16-10-2013, 13:35   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bios dosyan

EC Dosyan

USb booable yap 98 ile sonra Verdiğim bios dosyanı rardan çıkar içindekileri flash belleğe at, EC dosyanı da masaüstüne çıkar İçinde bulunan "update" yazanı "update1" olarak değiştir. Sonra onları da usb belleğin içine at. Biosa girip usb belleği boot edip 98 ekranı geldiğinde "update" yaz entera bas işlemin bitmesini bekle. Bu tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat bios'a gir ve default işlemini yap kaydet. Sonra tekrar boot edip 98 ekranı geldiğinde" update1" yaz entera bas. Bu işlem de tamamlanınca tekrar yeniden başlat bilgisayarı bios'a gir default yap. Bütün işlem tamamdır Biosun güncellenmiş oldu.