dvd - cd sorunu

gafman
05-05-2006, 15:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

arkadaşlar bilgisayarıma dvd aldım ve dvd yazdım.

iki dvd diyi pc'ye takdım ve cdlerin içi boş çıktılar.
yani anlıcanız boş alan 0 dolu alan 4 küsür işte. tabi ben böyle cinnet geçirdim. sonra aklıma bişey geldi ve televizyon dvdsine takdım cdleri klasörlere kadar gösterdim programlardan tut resimlere şimdi ben nasıl yapsamda bunları pc ye alsam

Recep Baltaş
06-05-2006, 13:06   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Öncelikle DVD yi PC ye takınca Cd nasıl oluyor.Bir kavram karmaşası var.DVD zaten kendi manasında Digital Versatile Disc demek ki ona CD demenin artık bir gereği yok.Sizn sorununuza gelince onu halletmenin yolu büyük ihtimalle Firmware update den geçiyor.

gafman
09-05-2006, 21:09   |  #3  
OP Yeni Üye
27 mesaj

şimdi arkadaşım dvd pc ye takıyorum ve içini boş gösteriyor. ama boyuta bakınca full dolu.

ne yapmam gerel

make-believe
09-05-2006, 21:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Yazdığınız DVD'ler muhtemelen DVD yazıcınızla uyumsuz. Recep arkadaşımızın dediği gibi DVD yazıcınızın internetten en son Firmware güncellemesini indirip, güncelleyin. Bu işlemi uyarı yazısını dikkatlice okuyarak yapın. Başka bir çözüm önerisi olarak ta bir iki farklı markaya da kayıt yapıp ardından okutturmayı deneyin, böylece ilk kaydettiğiniz DVD medyaların uyumlu olup olmadığı kesinleşmiş olur.

gafman
12-05-2006, 23:00   |  #5  
OP Yeni Üye
27 mesaj

yaw arkadaşlar olayı anlatım iyice.

şimdi dvd ye ben tüm resim albümü mü yazdım ama aynı yazış tekniği ile 27 tane cd yazdım o zaman da. içinden bu cd böle çıktı. ben şimdi bu verileri nasıl alcam

make-believe
12-05-2006, 23:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
gafman
yaw arkadaşlar olayı anlatım iyice.

şimdi dvd ye ben tüm resim albümü mü yazdım ama aynı yazış tekniği ile 27 tane cd yazdım o zaman da. içinden bu cd böle çıktı. ben şimdi bu verileri nasıl

Gafman şunu mu demek istiyorsun?: 27 tane CD yazdın ama içinden bazılarını DVD sürücü okuyamıyor. Çok mu yüksek hızda yazdın acaba?

Banned
12-05-2006, 23:34   |  #7  
Banlandı
1,148 mesaj

anladığım kadarı ile hatalı yazılan cd veya dvd deki dosyaları nasıl kurtarırım diye soruyor...
saygılar..

gafman
22-05-2006, 11:39   |  #8  
OP Yeni Üye
27 mesaj

evet arkadaşım aynen öle.

demek istediğim hani bazen korsan filmler sadece vcdlerde çalışır ya pc ler okumaz içini boş gösteriri buda böyle bşi işte.

sadece televizyon dvdleri içini gösteriyor.

benim onun içinde hayatımın resimleri var onlara ulaşmam şart bana ne olur yardım edin arkadaşlar