Dvd'lerimi nasıl çoğaltacağım bilgi verir misiniz?

MoZiToDoShi_
06-09-2011, 17:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhabalar,
Elimde ablamın düğün dvd'leri var. Tam bilgim olmadığı için dvd yi kopyalamakta endişeliyim nasıl çoğaltabilirim ve önereceğiniz bi program var mı?
İşletim sismemim win 7
Yardım ederseniz çok sevinirim...

Eziotore
06-09-2011, 17:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
293 mesaj

nero öneririm , linkini de verdim , buyrun indirin : http://www.gezginler.net/modules ... kwik-media&lid=1858

dvdleri nasıl kopyalacağımıza gelince;
1) videoları ilk önce bilgisayarınıza atın , oradan dvd'ye yazabilirsiniz 
2) nero'nun kendi içinde böyle bir uygulama olması lazım , oradan yapabilirsiniz 

MoZiToDoShi_
06-09-2011, 23:10   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

Ama dosyalar görünmüyor dvd de yani açıp bakamıyorum  direk video oynatıcıdan başlıyor dvd.
Nasıl kopyasını tekrar bir dvd ye yazdıracağım?

Kapalı Hesap (200174)
07-09-2011, 01:20   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

acemisin galiba en kolay yol şu acemilik çekenler için dwd yi masaüstüne kopyala sonrasında sağ tıkla dosyaya
gönder bölümünden dwd veya cd rw ye gönder seç sonrasında windows uyarır zaten diske yazılmayı bekleyen dosyalarınız var diye açarsın dosyaların olduğu konumu üsten yazdır dedinmi bir kaç ufak ayardan sonra başlar yazmaya bu en kolay yol...
Nero biraz sıkıntılı bilmeyenler için...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (194873) ~ 07 Eylül 2011 01:21
Eziotore
07-09-2011, 11:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
293 mesaj
Alıntı: kesko  
acemisin galiba en kolay yol şu acemilik çekenler için dwd yi masaüstüne kopyala sonrasında sağ tıkla dosyaya
gönder bölümünden dwd veya cd rw ye gönder seç sonrasında windows uyarır zaten diske yazılmayı bekleyen dosyalarınız var diye açarsın dosyaların olduğu konumu üsten yazdır dedinmi bir kaç ufak ayardan sonra başlar yazmaya bu en kolay yol...
Nero biraz sıkıntılı bilmeyenler için...
kesko öncelikle teşekkür ederim ( konu benim değil ama yeni bir yol öğrendim  )               
konuya gelirsek , hocam orada bir de 2. yol önermişim , nero varsa içinde de vardır dvd kopyala diye bir eklenti ( zamanında oyun satıyordum okulda ordan biliyorum Kahkaha )

MoZiToDoShi_
07-09-2011, 16:42   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

kesko tşkler zahmet etmişsin ama ben dosyaları görüntülemeyecek kadar da acemi degilim . Dvdde dosya görüntüleme diye bişey yok otomatik kullan falanda yok. Kaset olarak bizde vardı kasetten dvdye çekilmiş dvd nin içinde hiçbir dosya görünmüyor o yüzden tekrar nasıl dvd ye yazdıracagımı bilmiyorum.
Not: Bilgisayar programcılıgı mezunuyum. :) Dvd cd gibi işlerle hiç uğraşmadıgım için yardım istedim yanlış birşey yapmayayım diye :)
İkinize de teşekkür ederim yorumlarınız için....

Son Düzenleme: MoZiToDoShi_ ~ 07 Eylül 2011 16:43