Dvd ROM Okumuyor...

muhammedsefa
10-05-2014, 14:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selamün aleyküm arkadaşlar, ben bu forumu uzun zamandır misafir olarak takip ediyordum. Bugün bir işim düştü size sizlerin yardımlarınızla inşallah çözücez bu sorunu. Şimdi benim sorunum şu dur; DVD ROM cd veya dvd takıyorum ışığı yanıyor sönüyor ve gerisinde sessizlik sağlıyor. Yani anlıyacağınız okumuyor lütfen bir disk takın diyor veya içini boş gösteriyor. Bir de böle bi saçmalık var bilgisayarı ilk açtığımda cd veya dvd taktığımda okuyor. Ama bilgisayar açtıktan sonra cd felan takmayın bir süre sonra takıyım okumuyor. Bilgisayarın içinde cd bırakıyorum açılışta okuyor bilgisayar açılıncada okuyor. Ben her zaman açılışta cd okutucak değilim ya. Bilgisayara başkası oturuyor onlar bir süre sonra cd takıyor okumuyor

Not: Bilgisayar yeni arkadaşlar 1 sene olmadı alalı.

muhammedsefa
11-05-2014, 00:39   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

güncel konu...

LENO7
11-05-2014, 09:00   |  #3  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Burdakini indirip dene.

Olmazsa sistem geri yükleme noktası oluştur. burdakini indirip yükle. Sürücüleri tarat. DVD falan diye yeni bir sürücü çıkarsa kur yine olmaz Chipset falan çıkarsa onları da kur.

Son Düzenleme: LENO7 ~ 11 Mayıs 2014 09:01
muhammedsefa
12-05-2014, 23:55   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Microsoft bir sorun algılayamadı dedi.
Driver Boosteri denedim ama bir çok driver programının çıkarmadıkları driverleri güncellemesini istiyor. Kendi ellerimle güncellediğim driveri bile çıkardı Sizce düzgün yapıyor mu işini ? Kendi sitesinden indirdiğim güncellediğim driveri buldu da. Daha 2 gün önce güncellemiştim, ve bugün daha yeni güncellediğim programı da buldu :D

murat5038
13-05-2014, 16:01   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Serial olarak bağlandı ise normal tek tek kablo ile bağlayıp deneyin. Bİos güncel değilse güncelle. Aygıt yöneticisinde sorun varmı DVD veya başka bir aygıtta?

muhammedsefa
13-05-2014, 19:57   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Driverleri güncellediğim halde yine okumadı. Kabloları çıkartıp tek tek denedim malesef oda kötü sonuç verdi. Aygıt yöneticisinde sorun yok, driverleri daha dün güncelledim. Sorun galiba dvd bozuk ?Ağlıyor