dvd rw problemi yardım lütfen!

neconec
24-12-2008, 12:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

benim problemim biraz garip normal 700 mb. bir dolu cd taktığımda notebook'da herhangi bir sorun yok film  ya da mp3 ya da veri cdsi herşeyi okuyor ve gösteriyor ancak geçen bir kaç programı cdye basmak istedm boş bir cd taktım ve dvd okuyucu 700mb. cd'yi 96 mb. olarak gördü problemin ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verir mi?

ozanaab
24-12-2008, 20:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

yazıcı olarak hangi programı kullandığını söylersen daha çok yardımcı olabilirim.
ama muhtemelen sorun cd den kaynaklanıyodur. ya da sadece görüntü de bi bozukluk vardır.
ccleaner ile sistemindeki fazlalık dosyaları sil kayıt defterini düzenle pc ne restart çek ve cd yi çıkarıp sildikten sonra takıp tekrar dene. sorun çözüebilir.

neconec
24-12-2008, 20:59   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

yazma programı olarak ashampoo'yu kullanıyorum ancak bu sorun bilgisayarım simgesi altında dvd simgesi üzerinde 96 mb. olarak görünüyor yani ashampoo ile cd yazmasam bile sadece boş cd öylesinde takmış olsam bile bu şekilde görünüyor ccleaner zaten var ve sürekli de kullanıyorum görüntü üzerinde bir sorun da yok çünkü ashampoo çalıştırdığım zaman 100 mb. bir dosya yazmak istediğimde cd de yeterli boş alan yok uyarısı veriyor. ilgin için sağol

tospa
10-01-2009, 13:06   |  #4  
Taze Üye
19 mesaj

arkadaşım yonetten dvd romunu kaldır tekrar yukle birde makinende temizlik yap . . başka marka cd de dene eger bunları yaptıktan sonra hala sorunun devam ediyorsa servisine başvur

oguzhansarı1995
18-01-2009, 11:49   |  #5  
Üye
56 mesaj

Arkadaş Sürücüyü Çıkar Baştan Tak Yine Aynnı Sorun Olursa Bilgisiyarcıya Götür Bir Güzel Ayar Çeksin O kesin Ayar Bozulması Yaşamıştır