dvd-rw problemi..

rebulanyum
27-07-2008, 11:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

DVD-RW cihizında problem olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden buraya yazmak istedim.

Sorun şu: bir dvd veya cd, her ne yerleştirisem yerleştireyim illa ki desktop.ini dosyasını kopyalamak istiyor. Normalde bu dosyaların heryerde olabileceğinin farkındayım(klasör ayarlarıyla ilgili) ama ben taktığım cd'den desktop.ini'yi sildiğim anda tekrar geliyordu. Bende sinirlenip forumları aramayabaşladım çözüm için. Sonunda desktop.ini probleminden kurtuldum sanırım. Ama bu sefer başka bir problem çıktı:

DVD-rw'ya ne takarsam takiyim illa ki format atmak istiyor ve içeriğinde ne var göstermiyor. Sanki içi boşmuş gibi davranıyor ve bir cd takın falan diyor. Bir de ziyaretçi olarak oturum açtığımda dvd-rw ortalarda gözükmüyor. onun yerine sadece cd-rom sürücü var ve format problemi hala devam ediyor.

Yardımlarınızı acilen bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

edpresident
27-07-2008, 12:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

ACayip bir durum. Virüs kaynaklı olabilir. Bilgisayarını bir antivüruse tarat bence.

Recep Baltaş
27-07-2008, 12:29   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Format probleminden bahsetmemişsiniz. Nasıl bir problem?

rebulanyum
27-07-2008, 12:53   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

format ile ilgili problem şu:

ben bir disk taktığımda (ister cd ister dvd ister dvd+r ister dvd-r ve bunlara ek olarak disk boş olsun olmasın) illa ki format atmak istiyor. Bana "disk'i nasıl biçimlendireyim" gibi bir soru soruyor. o işleme "iptal" deyip bilgisayarımda dvd-rw'nun üzerine çift tıkladığımda ise bana "lütfen bir disk takın" deyip disk'i dışarıya çıkartıyor(eject).

Ama bu diski tamamen görmüyor demek değil: dediğim gibi nero8'i kullanarak bir dvd'dekileri D: sürücüme image dosyası olarak kaydedebiliyorum mesela.

Bir çözüm...

dostca
27-07-2008, 23:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
175 mesaj

Nero yazılımında problem var yada virüs ypıyor

teknopatapat
27-04-2020, 23:07   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Bende cd yi takıyorum ama içinde sadece desktop.ini gözüküyor banada yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

excel_mustafa
28-04-2020, 23:18   |  #7  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

desktop.ini gizli dosyaları göster seçeneği açık olduğu için görünür .eğer pc cd yi görmüyor yani cd takınca tepki vermiyorsa cd romun bağlantı kablolarını değiştirin. internetteki videolardaki gibi cd romun içini temizleyebilirsiniz. fayda etmezse o aletten hayır gelmez artık.