dvd-rw yazıyor ama okumuyor

termuka
26-05-2006, 11:07   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
71 mesaj

Arkadaşlar yeni philps marka dvd yazıcı aldım.
Modeli spd6000fd.
Neroda ilk boş medyayı koyduğumda medyayı görüyor.Yazdırdıktan sonra tekrar dvd ye koyduğumda kendi yazdığı medyayı okumuyor.
Arkadaşın dvdsinde okuyor.
Nero ile silip tekrar yazayım dedim ama bu ikinci işlemde neroda medyayı görmüyor.Kullandım boş medyada dandik değil yine philipsin medyası.
Firmware güncellemesi yaptım ama sorun değişmedi.2 tane medyam böyle gitti.Zaten demişlerdi philipsin cihazları dandik oluyor diye markaya güvendik aldık başımıza gelene bak.ne yapmalıyım acaba?

Son Düzenleme: termuka ~ 26 Mayıs 2006 11:07
make-believe
26-05-2006, 14:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
termuka
Arkadaşlar yeni philps marka dvd yazıcı aldım.
Modeli spd6000fd.
Neroda ilk boş medyayı koyduğumda medyayı görüyor.Yazdırdıktan sonra tekrar dvd ye koyduğumda kendi yazdığı medyayı okumuyor.
Arkadaşın dvdsinde okuyor.
Nero ile silip tekrar yazayım dedim ama bu ikinci işlemde neroda medyayı görmüyor.Kullandım boş medyada dandik değil yine philipsin medyası.
Firmware güncellemesi yaptım ama sorun değişmedi.2 tane medyam böyle gitti.Zaten demişlerdi philipsin cihazları dandik oluyor diye markaya güvendik aldık başımıza gelene bak.ne yapmalıyım acaba?
Hiç bekleme. Hemen git bir LG DVD Writer'la değiştir. Firmware güncellemesinden sözetme bahane bulabilirler...

tansubora
16-08-2006, 01:34   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşım benim laptop'unda phillips dvd rom var.Bir şeyler yazdırıyorum fakat sonradan okumuyor.(Bir kaç kere okuduğuda oldu ama istisna)Özelikle hyundaı cd lerde memorex marka cd de bu sorun olmadı.Yinede canımı sıktı.Sen ne yaptın zannedersem aynı sorun sende de var.tansubora@hotmail.com a mail atarsan sevinirim.Selamlar

TuncaBozkurt
16-08-2006, 12:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

bir düzeltme yapacağım izninizle.dvd-rom ile dvd yazılmaz ki.

turksoftware
16-08-2006, 13:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj
tansubora
arkadaşım benim laptop'unda phillips dvd rom var.Bir şeyler yazdırıyorum fakat sonradan okumuyor.(Bir kaç kere okuduğuda oldu ama istisna)Özelikle hyundaı cd lerde memorex marka cd de bu sorun olmadı.Yinede canımı sıktı.Sen ne yaptın zannedersem aynı sorun sende de var.tansubora@hotmail.com a mail atarsan sevinirim.
tunca nın dedıgı gıbı sadece okursun dvdlerı yazamassın.Ayrıca cd cekersın we okursun....

Der Rote BaroN
21-08-2006, 21:59   |  #6  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Sanırım dvd kalitesinden de kaynaklanıyor. Dvd konusunda oldukça yeniyim ama ad yapmış markalar dışında hep hüsrana uğradım.

TuncaBozkurt
21-08-2006, 23:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
turksoftware
tansubora
arkadaşım benim laptop'unda phillips dvd rom var.Bir şeyler yazdırıyorum fakat sonradan okumuyor.(Bir kaç kere okuduğuda oldu ama istisna)Özelikle hyundaı cd lerde memorex marka cd de bu sorun olmadı.Yinede canımı sıktı.Sen ne yaptın zannedersem aynı sorun sende de var.tansubora@hotmail.com a mail atarsan sevinirim.
tunca nın dedıgı gıbı sadece okursun dvdlerı yazamassın.Ayrıca cd cekersın we okursun....
cd yazma özelliği dvd combolarda var.normal dvd-rom ile cd yazılmaz.sadece dvd ve cd okunur.

Recep Baltaş
22-08-2006, 01:06   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

yaşasın LG ne verirsem eline okuyor...