DVD-RW'ların belirli bir ömürleri olduğu doğru mu?

byburcx
29-10-2015, 13:34   |  #1  
byburcx avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhabalar.

Arkadaşlar bilgisayarım yaklaşık olarak 8 yıllık bir cihaz. Bir çok defa format attım bazen çok hor kullandım. Tabi yılların verdiği deformasyon gereği eski performansından eser kalmadı. Bende geçtiğimiz gün sürekli disk denetimi yapan 200GB harddisk yerine 750GB daha üst model bir harddisk aldım. Sistemimde 2 GB RAM vardı onuda değiştirmek adına yanına yeni 2 adet 2 GB daha RAM aldım, toplamda 4 GB sıfır RAM ve 750 GB kapasiteli sıfır bir harddisk ile eski parçaların değişimini yaptım. Bunun yanında sizlere sormak istediğim bir kaç soru daha olacaktı o sebepten vaktinizi alıyorum kusura bakmayın.

Benim sorunum şu: Bilgisayarım önceden format sırasında format DVD'sini taktığım an verileri okumaya başlardı fakat şimdi bekletiyor. Bunun sebebi DVD-RW'dan mı yoksa başka bir parçadan mı? DVD-RW'ların belirli bir ömürleri var mıdır? DVD'yi geç algılanmasının nedeni ne olabilir? Bilgisayar açıkken takılan CD'leri ve DVD'leri hemen okuduğu halde format halinde iken CD'LERİ ve DVD'leri neden eskisi gibi okuyamıyor bekletiyor? 

Halı hazırda parça değişim işine girişmişken yeni bir DVD-RW siparişi vermeli miyim?

ttbpc
29-10-2015, 15:37   |  #2  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

belki içi tozlanmıştır yoksa yeni bir DVD-RW sipariş etmen gerekebilir.