DVD sürücü ve Sistem geri yükleme ?

ismet35
04-09-2009, 10:11   |  #1  
ismet35 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Merhaba,
benim DVD yaklaşık 1 aydır açılmıyor,bilgisayarımda gözükmüyor,aygıt yöneticisine bakıyorum bi sorun gözükmüyor,sistem geri yükleme ye girdim farklı geri yükleme oluştur dedim,son tarih 31,08,09. benim olay 1 ay oldu dedim 1 ay geriye nasıl dönücem ? yardımlar için teşekkürler.

OSMAN BAĞÇEVAN
04-09-2009, 10:30   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

öncelikle dvd/cd sorununuzu  burada çok güzel açıklamışlar..buradan bakıp , sölenenleri yapsan sorunun düzelicektir...
http://support.microsoft.com/kb/314060#moreinfo

sistem geri yükleme sorununuzu pek bişey anlamadım ama anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım..
sistem geri yükleme ile 1 ay öncesine nasıl geri dönebilirmiyiz :
1 ay öncesine geri dönmek için : 1 ay öncesinde sistem geri yükleme noktası oluşturmanız  ya da bir program veya oyun yüklemiş olmanız gerekiyor...sonrasında ise  başlat /programlar /donaltılar / sistem araçları /sistem geri yükleme den ulaşarak geri yükleme tarihini seçiyoruz ve işlemi başlatıyoruz..

size sistem geri yükleme yapmanızı şahsen önermem.. illaki sisteminizi geri yükleme yaparak eski çalışan sisteminize dönmek isterseniz  Acronis True Image  programını  öneririm..dvd ye yedekleyip  bilgisayarınıza bişey olduğunda dvd yi takar , 10 dk da  sorununuz çözülür..  bir özelliğide şu ki en sevdiğim özelliktir  sisteminiz çökse bile boot edebilme özelliğiyle boot edip sisteminizi geri alabiliyorsunuz...

ek bilgi : birçok virüs/trojan bilgisayarınıza  yerleştiği anda sistem geri yüklemeyi kapatır yada dosyalarına zarar verir böylece ya hiç geri alamazsınız yada yükleme en sonda hata verir...
sistem geriyükleme varsayılan olarak tüm ayarlar açık gelir ve bilgisayarınıza herhangi bir şey yüklendiğinde otomatik olarak o tarih/saatte geriyükleme noktası oluşur siz kapattıysanız yada geriyükleme bulunmoyorsa malesef geriyükleme yapamazsınız

ismet35
04-09-2009, 12:17   |  #3  
ismet35 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

O sayfadaki yönergeleri yaptım,sonuç aynı,
MS online chat e girdim,yetkiliye sorumu sordum sizin verdiğiniz linki veriyor bana,hepsini yaptım dedim,olmadı dedim,
sorun üreticinizden olabilir dedi,daha garanti var mayıs 2008 de almıştım,daha var garanti,HP ye göndermekten başka bir yolum kalmadı...