dvd sürücüm düzgün çalışmıyor

HPQ-User
17-01-2009, 15:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Mustafa Can sormuş:
Dvd sürücümde cizik cd lerimi çalıştırmak için bir kurtarma prog. çalıştırmıştım ilk yaptığımda tamir etmişti ıso dosyasını kaybedip ikinci defa yapınca olmadı sürücümde bir yavaslık sezmistim sanki ama artık autorun.ini dosyasını okumadığından dolayı (sanırım) otomatik kullan'ı çalıştıramıyorum (sadece bilgisayar açılırken taktığım cd nin autorun.ini sini kullanıyor ve onda çalışıyor windows açıkken başka cd takdığımda yeni autorun u yüklemiyor ve sağ tuş aç ı kullanabiliyorum ozaman açıyor doğal olarak simgede gözükmiyor ) lütfen yardım ediiin!

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
3.6 Ghz işlemci
512 Mb ram
nivida ge force 256 mb ram (herhalde gx 5500)
Phılıps Cd-dvd rw sürücü
Standart fan
5 in 1 kart okuyucu
300 Watt power man güç kaynağı
Windows Xp sp2 vardı sp3 yükledim aynı sorun

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

Banned
17-01-2009, 15:29   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

dvd rw'nın kendi sürücülerini sitesinden indirip tekrar kurman işe yarayabilir.kurduğun programı tamamne kaldırıp virüs taramasıda yapman iyi olur bu programı yüklemek isterken virüs kapmış olabilirsin.

otomatik kullanı tekrar aktif yapmak içinde regeditten bu ayarları yapabilirsin.
başlat<çalıştır<regedit<HKEY_LOCAL_MACHINE<System<CurrentControlSet<Services<CDRom- sağ taraftaki "Autorun" değerine çift tıklayın ve 1 yazın.

Mustafa Can
18-01-2009, 15:18   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
kylie
otomatik kullanı tekrar aktif yapmak içinde regeditten bu ayarları yapabilirsin.
başlat<çalıştır<regedit<HKEY_LOCAL_MACHINE<System<CurrentControlSet<Services<CDRom- sağ taraftaki "Autorun" değerine çift tıklayın ve 1 yazın.

denedim ama hiçbir işe yaramadı üstüne üstük sanal cdrom sürücüm bozuldu (nero İmage drive)
Zonk Üzgün Zonk Üzgün Zonk Üzgün Zonk Üzgün Zonk Üzgün Zonk

Son Düzenleme: Mustafa Can ~ 19 Mayıs 2009 00:13