DVD videoları projeksiyonda izleyemiyorum

firoerd
07-03-2007, 07:44   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Arkadaşlar merhaba. windows xp kullanıcısıyım, benq-siemens projeksiyon aletim var. DVD videoları ve bazı video dosylarını bu projeksiyon aletimden yansıtamıyorum (Bazı video dosylarını yansıtabiliyorum). Bilgisayarda ve başka bir projeksiyon aletinde DVD videoları ve yansıtamadığım videoları yansıtabiliyorum. Sorun yazılımsal mı? yoksa donanımsal mı? işin içinden çıkamadım.

root1907
07-03-2007, 09:04   |  #2  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

normal olarak prejeksiyon aletinten bilgisayarın görüntüsünü aldığın zaman prejeksiyon aletini bilgisayarın monötörü gibi kullanmış oluyorsun dolayısıyla bilgisayarda ne açtıysan prejeksiyon bunu yansıtmak zorunda dolayısıyla film falan yansıtmaması çok saçma çünki prejeksiyonun böle bir lüksü yok ya hiç yansıtsatmaz görüntüyü yada yansıttığı zaman sen bilgisayarında ne açarsan aç yansıtma gerçekleşir.

firoerd
07-03-2007, 09:11   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj
root1907
normal olarak prejeksiyon aletinten bilgisayarın görüntüsünü aldığın zaman prejeksiyon aletini bilgisayarın monötörü gibi kullanmış oluyorsun dolayısıyla bilgisayarda ne açtıysan prejeksiyon bunu yansıtmak zorunda dolayısıyla film falan yansıtmaması çok saçma çünki prejeksiyonun böle bir lüksü yok ya hiç yansıtsatmaz görüntüyü yada yansıttığı zaman sen bilgisayarında ne açarsan aç yansıtma gerçekleşir.
Saçmalık gibi gelebilir ama gerçek. Arkadaşım ekran görüntüsü olduğu gibi var sadece video görüntüsü kısmı siyah olarak gözüküyor. Banada tuhaf gelen buydu.

Son Düzenleme: firoerd ~ 07 Mart 2007 09:36
egemengiga
07-03-2007, 10:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ekran kartin nedir? current display i TV cikisi olarak ayarla. ya da hangi cikisi kullaniyorsan. bu durum cok normal. dogru ekran karti ayarlarini yaparsan ya sadece monitorunde videolar cikar ya projeksiyonunda ya da ikisinde birden...

firoerd
07-03-2007, 11:36   |  #5  
OP Yeni Üye
22 mesaj
egemengiga
ekran kartin nedir? current display i TV cikisi olarak ayarla. ya da hangi cikisi kullaniyorsan. bu durum cok normal. dogru ekran karti ayarlarini yaparsan ya sadece monitorunde videolar cikar ya projeksiyonunda ya da ikisinde birden...
Sağol arkadaşım teşekkürler çözümün için.